• 26812
  bu sezona güzel çalışmış hoca sağolsun. eldeki eksik kadrodan alınabilecek maksimumu verimi almaya çalışıyor. bu sezon için hakkını yememek gerekir.

  yalnız şu iç sahadaki fener maçlarında yıllardır bizi oynatmamaya gelen fener'e karşı bir çözüm üretememesi çok tuhaf. bizim oynadığımız şey neyse fener onu çözüp bizi kitlemeye geliyor, hoca da inatla her sene kendi oyununa devam ederek onları yenebileceğini düşünüyor. böyle bir kısır döngüye girdik bu nedenle arena'daki gs-fb maçları yeryüzündeki en sıkıcı maçlar olarak oynanmaya devam ediyor.
 • 26813
  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)

  erol bulut tarafından taktiksel anlamda tarumar edilmiştir.

  erol bulut ön alanda baskı yapıp galatasaray'ı kilitlemiş, pasla çıkarmamıştır. fatih terim, erol bulut'un bu hamlelerine karşılık verememiştir ve maç sonrasında karşılık verememesinin sebebi olarak jean michael seri gibi bir oyuncusunun olmamasını göstermiştir. bu klasik fatih terim tavrıdır! "ben yapmadım, oyuncular oynamadı" "elimde futbolcu yok, olsa oynatırdım" tavırlarını artık yemediğimizi bilmesi gerekiyor. ne güzel memleket yahu? at topu yönetime, taraftarla yönetimin arasını boz, sonra sıyrıl işin içinden!

  en ufak tepkide destek istiyor ama ligin en iyi kadrosuna sahip olduğunu her defasında unutuyor. nzonzili, serili, leminalı, çok istediği babelli, falcaolu takımı bile oynatamadığını yazdığımızda, fatih terim düşmanı ilan ediliyoruz ama maymunun gözünü açtığını ve terli hayvanın yem yemediğini birileri dile getirmeli artık!

  şu çok büyük bir gerçek ki, fenerbahçe biraz futbol şansıyla bu gece bizi yenerdi. akılda kalan tek pozisyonumuz dahi yok.

  fatih terim, iyi kadroyla çalışmaya alışmış bir teknik direktördür. yokluktan başarı elde etmeyi, savunma takımı kurmayı, kontra atak oynamayı bilmez, yeniliğe asla açık değildir. hala fi tarihinde kalmış olan klasik mahalle taktiğini oynatmak istemesi de bunun en büyük örneğidir.

  sokaktaki çocuk bile bekleri çizgiye koyup, stoperleri yana açtığını ve stoperlerin arasına oyun kurucu koyduğunu biliyor artık. e ne oluyor sonuç olarak? stopere ve regista'ya yapılan baskıdan sonra top taca çıkıyor.

  allah aşkına bir kere de topu rakibe verelim be! yapalım baskıyı, topu kapıp 5 saniyede kaleye gidelim be! güzel futbolun karşılığı, dandik dandik pas yapmak ve topa sahip olmak değil artık, aksine topu kaptığın anda ne kadar akışkan hücum ettiğin. bizse 34'lük arda turan'a aşk şiirleri yazıyoruz 2020 yılında!

  şampiyon her şekilde olunur. fatih terimle de oluruz, fatih terimsiz de. bazen maç forumlarında görüyorum, 0,5-0 olsun bizim olsun yazan yazıları. ben 1-0'a bile razı değilim açıkçası. her şeyi ince ince işleyip, tek tek oluşturduğun bir organizasyonda, insanlar senden iyi futbol bekler. iyi futbol göremediğinde değişiklik ister. para verdiği bir hobisinde torpilli birilerinin varlığından ise haz etmezler. ben de arda turan'dan haz etmiyorum. yanlış anlaşılmasın kendisiyle bir sorunum yok ama her maç hiçbir şey yapamayan, yaşlı bir futbolcunun ilk 11'e yazılmasını ve alternatifsiz olması hiçbir şekilde mantıklı gelmiyor bana.

  işler kötü gittiğinde de, iyi gittiğinde de bu duruşumu koruyacağım bilinsin. belhanda'yla, feghouli'yle, arda'yla oynanan futbol beni asla ama asla memnun etmeyecek. fatih terimle ve fatih terim zihniyetiyle de bir adım bile ileri gidebileceğimizi düşünmüyorum.
 • 26814
  azıcık futbol şansı olsa son 20 gün içerisindeki 5.maçı da kazanacaktı. taktiksel olarak eleştirebiliriz hatta bence 3 oyuncu değişikliği yerine arda-etebo yapıp bir 10 dakika deneyebilirdi ancak eldeki malzeme ile ne yazık ki yapılabilecek maksimum bu.

  tüm iyi niyetine rağmen taylan oyun kurulumunda çok etkisizdi, hatta kaptırdığı 2 pozisyon da kart olarak bize geri döndü. saracchi’nin yokluğunda o kanatta sıfıra inmekte çok zorlandık. kulübeye baktığımızda beğenmediğimiz ve bence maçın içine eden asıl isim olan sağ açık arkadaşımız yerine koyabileceğimiz birisi yok. onun kankası olan, maç boyu casper’ı oynayan diğer arkadaşımızın da ikamesi yok.

  fatih yere yatmadan maçı bitirdi, emin olun hoca da biz kadar üzgündür, ama şampiyonluk yolu derbilerden geçmiyor. bakıyoruz, geçen sezon başakşehir bize 4, fenerbahçe’ye 6, sivas’a 4, trabzon’a 4 puan vermesine rağmen şampiyon olmuş. (beşiktaş’a 2, alanya’ya 2 puan kaybetmiş ilk 6 totalinde bakınca)

  fenerbahçe kontratak kovaladı gibi görünse de ne bir pozisyon oluşturacak şut atmayı başardılar ne de olgun organize bir atak yapabildiler. buna karşın arda’nın kafası+şutu, linnes’in şutu bizde bir anda aklımıza gelen pozisyonlar.

  lig 40 maçlık serüven, 3 te 2 yapmış durumdayız ve önemli diyebileceğimiz(toplamda zaten 2 fb, 2 bjk, 2 bş, 2 ts 8 önemli maç var) 2 maçtan 4 puan alarak çıkıyoruz(geçen sezon bu 8 maçtan 7 puan çıkartmışız). önümüzde sadece beşiktaş ve trabzonspor maçları kaldı büyük maç olarak nitelendirilebilecek ilk yarı itibariyle.

  oynadığımız futbol, samimi konuşuyorum ümit vermek için değil ligdeki 18 takımın hakkından öyle ya da böyle gelir; taylan-luyindama’yı sürekli rahatsız eden, 18 etrafında örümcek gibi dolaşan gustavo-ozan kalitesinde başka orta sahaya sahip takım yok.

  hocaya kızmadan, sinirlenmeden açıp fikstür çekiminin yapıldığı gün yapılan yorumları okuyalım. o gün 3 maçta 7 puan veriyoruz, okey mi? diye sorulsa 3-5 çılgın hariç kabul etmeyecek insan yok.

  hele şu glasgow maçını atlatalım, olumlu veya olumsuz; inanın önümüz çok açık. tavanımız belli, fenerbahçe’nin de bu futbolla tavanı belli.

  geçen seneye göre +4 puan fazla durumdayız(oynanan rakip-puan kombinasyonu) +14 şampiyon yapıyordu bizi geçen sezon. yeni peydah olan 6 maçı da eklersek +30 fazla almak bizi çok çok rahat şampiyon yapar. kaldı 26. böyle değerlendirelim lütfen. yangına gerek yok, durum kontrol altında.
 • 26815
  dördüncü dönemini kazandığımız başarılara ek olarak yapmadığı oyuncu değişiklikleriyle hatırlayacağım teknik direktörümüz. 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçında takım bariz şekilde yorgunluktan ikinci yarıda oyundan düşmüşken, hücum hattımızdaki 30, 33 ve 34 yaşındaki oyuncularımız yorgunluk belirtileri gösterirken ve 5 oyuncu değişikliği hakkı tanınmışken 70'e kadar değişiklik yapmamasını anlayamıyorum. ikinci yarıda ilk 25 dakika fenerbahçe her an gol bulabilirdi. daha da vahimi 70. dakikada bu 3 oyuncuyu birlikte oyundan çıkarması oldu. mesela feghouli ve falcao daha erken oyundan çıksa arda yeni giren oyuncularla birlikte enerjisini daha iyi koruyabilirdi. değişiklikler gecikip yorulan oyuncular sahada kalmaya devam ettikçe diğer oyunculara daha fazla yük biniyor ve takımın direnci düşüyor. geçen yıl bu geç gelen değişiklikler yüzünden özellikle ilk yarıda çok puan kaybettik. maçın taktiksel okumasını dört dörtlük yaparken oyuncuların fiziksel durumunu ve maçta dengenin rakibimiz lehine değişmesini görememesini aklım almıyor.
 • 26817
  bu sezon anadolu takımlarının üstünden geçtiği sürece isterse hiç derbi kazanmasın, elini kolunu sallayarak şampiyon olur. ligde yapacağımız 40 maçın sadece 8 tanesi derbi (fenerbahçe, beşiktaş, başakşehir ve trabzonspor maçları), 32 tanesi anadolu takımı maçları.

  karagümrük'ü, sivasspor'u, göztepe'yi içeride dışarıda yendiğimiz sürece derbiler hiç önemli değil. yeter ki anadolu deplasmanlarında koşmayan, maç seçen tipleri oynatmasın.
 • 26818
  kaybedilen 2 puan maalesef kendisine yazılması gereken hocamız.

  maç* öncesi 1 puan verelim çıkmayın dense hocanın kabul edeceğini düşünüyorum. bununla ilgili en önemli gösterge gole ihtiyaç duyduğun bir maçta 5 oyuncu değişikliği hakkının 1 tanesini hiç kullanmayıp 1 tanesini 89. dakikada kullanıyor olmak.

  bunun kesinlikle bir izahı yok. bu maçın derbi olması dışında şöyle bir önemi vardı biz çok güzel bir rüzgar almıştık, rakibimiz ise aldığı tek beraberlikle* hocasını sorgular hale gelmişti. öyle kritik bir beraberlik ki bu aldığımız kazansak camia, oyuncular, taraftar herkesin lige ve takıma bakışı inanılmaz olumlu etkilenecek, fenerbahçe'de ise erol ve ali koç için sesler yükselecekti.

  hoca sıkışan oyuna karşı hiç bir b planı düşünmemiş, takım duran toplarla ilgili kesinlikle bir çalışma yapmamış, orta saha oyuncular kitlendiği anda oyun planımız tamamiyle yaratıcı oyunculara düşüyor. oyuncu değişikliği için bu kadar beklemesinin, çift forveti hiç düşünmemesinin, 2 oyuncu değişikliği hakkımızı hiç kullanmamasının* bir açıklaması yok.
 • 26819
  kendisini eleştirmek her taraftarın en doğal hakkıdır. adam oynan futbolu, sahaya çıkan 11 i yahut skoru beğenmemiştir eleştirir. ancak benim bile aklımda telafisi olmayan avrupa kupası maçımız varken açıkçası sıradan bir lig maçı hükmünde olan 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı için hocayı eleştirmeyi çok da uygun görmüyorum. şuan a kadar zayıf rakipler karşısında alınan galibiyetler beni de tatmin etmedi. ancak eleştiri için 1 ekim 2020 rangers galatasaray maçının beklenmesi kanaatindeyim. açıkçası benim için test maçımız bu maçtır.
 • 26820
  haksızlık yapılarak eleştirilen imparatorumuz. orta saha oyuncusu olmamasına rağmen 2020/2021 sezonuna 5 maçta 4 galibiyet 1 beraberlik ile başladı.

  orta sahada oynatmak zorunda kaldığı adamlara bir bakalım.

  taylan antalyalı : 25 yaşında olmasına rağmen kariyerinde 6 numara da oynadığı ilk sezon. biz de olup olmayacağını düşünürken bir anda o bölgenin as oyuncusu olmak zorunda kaldı.

  younes belhanda : küfür kıyamet göndermeye çalıştığımız adam. hoca geçen sene sahaya sürdüğü için ciddi olarak eleştiri alıyordu ama ona da mecbur kaldı.

  emre kılınç : bize transfer olmasına sebep kanat performansıydı. ancak hoca bizde 10 numara/mezella arası bir rolde orta saha ortasında oynatmak zorunda kalıyor.

  sofiane feghouli : mübarek aylardan önce form tutmadığı ve maaşı yüksek olduğu için de kimsenin bizden istemediği adam. form tutmasını bekliyoruz.

  arda turan : sözlükte bize gelmesini ve oynamasını isteyen yok sanırım. futbol konusunda verim alamayacağımız konusunda herkes hemfikir galiba.

  babel, ömer, jimmy vs. konuşmaya bile lüzum yok.

  bu kadar yokluk içinde 2020/2021 sezonuna 5 maçta 4 galibiyet ile giriş yapmış, 10 gol atıp 2 gol yemiş takımın hocası. yediğimiz iki golde duran toptan bu arada akan oyunda gol yemedik.

  takımlar baskı yediklerinde topu iki türlü ileri taşırlar birincisi pas yaparak, ikincisi forvete uzun top atarak. takımda bu baskıyı kırmamızı sağlayacak oyuncu var mı da hoca oynatmadı. bu kadar işte beyler taylan bu kadar. sırtı dönük top alıp ileri taşıyamıyor. falcao ve diagne bu kadar bir tane hava topu indiremeden maçı tamamlıyorlar.

  hocanın eline malzeme verme sonra niye yemek iyi değil diye eleştir. değer bilmemekten başka bir şey değil.
 • 26821
  iç sahada bir derbi maçında alınan beraberlik sonrası yine hunharca eleştirilen hocamız,tabi artık alıştık bu duruma :) ilk kötüye yakın sonuçta hemen asalım keselim neden? çünkü herşeyi en iyi biz biliriz zihniyetinde bir milletimiz var.27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçımaçı için hocanın belki eleştirilecek yanlarıda vardır ama bana göre biraz şanslı olsak yine kazanabilirdik.üstelik net bir pozisyon verdiğimizi ben hatırlamıyorum.taraftarlarımız tarafından unutulan bir diğer gerçekte fenerbahçenin mevcut kadrosunun bizim kadromuzdan iyi olması üstüne bizim takıö perşembe pazar maç yaparken fenerbahçe haftada bir maç yapıyor.keşke kazansaydı ancak bazen realist olup gerçekleri görmek de lazım.
 • 26822
  kendisini hunharca elestirmek istemem ama 27 eylul 2020 fenerbahce macinda tek tek futbolcularin elestirildigi bir ortamda kendisini elestirmemek sacmaliktir.

  macin ozeti, fenerbahce istedigi oyunu oynadi mi? evet. biz oynadik mi? hayir. bu bireysel becerilerden mi oldu? biraz evet, fenerde altay cok kritik toplar kurtardi, bizim bitiriciligimiz yeterli gelmedi. ama ana tema bu degildi, fener oynatmamak istedi ve bunda basarili oldu (taylan/belhanda'yi etkisiz hale getirdiler cunku). fatih terim buna karsilik bir b plani kuramamis ama elindeki malzeme buna uygun muydu bu da tartisilir.

  yalniz dogruya dogru, bizim 5 arkadas olarak yapmasi gerekir dedigimiz degisiklikleri 10 dakika sonra aynen yapmasi da bazi seyleri bilerek erteledigini gosterdi. kendi takdiri tabi ama macin sonucunun bir numarali sorumlusu da kendisi olur, cunku ana temada biz oyunumuzu oynayamadik.
 • 26823
  hoca her sezon oldugu gibi yine avrupa maclarina cok fazla vurgu yapmaya basladi. "persembe-pazar oynuyoruz" lafini her hafta en az iki kez medya onunde duymanin futbolculara nasil bir faydasi var bilmiyorum. ben de bir taraftar olarak surekli ayni seyi duymaktan hoslanmiyorum. ayrica hajduk split macinda bayagi bayagi bir rotasyon yaptik. daha da bir suru sebep sayarim bu lafi genel olarak neden duymamamiz gerektigi konusunda.
 • 26824
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçındaki oyun ve sonuç hocaya yazar, aynen sezon başından beri hepimizin ağzını açık bıraktıran oyunun da hocanın hanesine yazdığı gibi. fenerbahçenin bizi kilitlemesine ve oynatmayışına çözüm üretememiştir. sezona beklentilerin üstünde başlasak da, hala oyunumuzun gelişmesi gerekmekte, kilit roldeki arda ve feghouli'nin hala daha zamana ihtiyacı var. yine de biraz şans yanımızda olsa maşı kazanacak pozisyonları bulduk, maçı kazanabilirdik, ancak oyun olarak fenerbahçeyi alt edemedik. mesela son iki sezonda kadıköydeki derbilerde oyunu olarak rakibi alt eden bir galatasaray vardı. bu maçta oyunumuzu oynayamadık. umarım perşembe günü* için hocanın özel bir planı vardır. ligin daha başındayız ve lig maçlarının daha çok telsafisi var ancak perşembe gününün telafisi yok ve son yıllarda avrupa'da vahim durumdayız, hedefimiz de bu vahim tabloyu düzeltmek olmalı.
 • 26825
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı‘nda erol bulut önde baskı yaparak, galatasaray’ın pasla çıkmasını engellemeye çalıştı, baskıyı marcao üzerinde yoğunlaştırarak luyindama’nın oyun kurmasını sağladı bunda da bir anlamda başarılı oldu. fatih terim buna cevap verebildi mi hayır. maça ayağı iyi olan donk’la başlayabilirdi tamam başlamadı, bu kadar pas hatası yapan kafa topu hariç tüm müdahalelerde geç kalan, üstüne üstlük kırmızı görmemesi mucize olan luyindama’yı çıkarıp donk’u alıp oyunu daha iyi kurmayı düşünmedi.
  feghouli, arda ve belhanda’yı her maç ilk onbire yazması taktiksel değil inatsal bir durum.
  maç sonu yine topu oyunculara attı seri gibi bir registam yok o yüzden oyun kuramadık dedi, seri bir registan yoksa ona göre bir oyun düzeni seçmeliydi, top oynatmamak için gelen rakibe topu verip hızlı atak ve kontra ataklarla kaleye gidecek bir takım çıkarmalıydı. seri gelse ne olacak ki arda gibi feghouli gibi yavaş kanatlarla seri üzerinden bir oyun kuramazsın.
  oyuncu seçimleri yanlış örneğin taylan’ı geçen sezon düzenli oynatmadı, yeterli değil dedi. ne değişti de bu adam birden takımın en iyisi oldu. geçen sene taylan nasıl bir oyuncuydu bilmiyorduk, mesela sekidika, atalay, kerem, oğulcan nasıl oyuncular bilmiyoruz hiç oynatmayı düşünmüyor. yalnızca sakat ya da cezalı oyuncu çok olduğunda zorunluluktan oynatıyor bazı oyuncuları, onlar da bir maçta şanslarını iyi değerlendirebilirse forma bulabiliyorlar ozan kabak da olduğu gibi.
  eğer o dönem stoperlerimiz sakat olmasaydı muhtemelen ozan’la hiç tanışamayacaktık.
 • 26826
  https://twitter.com/...288507278176262?s=21

  hocam açık açık, bağıra bağıra "ben seri'yi istiyorum" diyor bunu ifade etmenin bir tık ötesi şu şekil t-shirt bastırmak olur:

  https://gss.gs/NaA.jpg

  önceki basın toplantılarından birinde de "defansif orta saha arıyorsunuz.." sorusuna "defansif olduğunu kim söyledi, orta saha arıyoruz" deyip şovunu yapmıştı.

  benim düşünceme göre bu takımın ille de bir defansif orta saha fm deyimiyle "anchor man" ihtiyacı yok. seri ile birlikte hızlı bir kanat oyuncusuyla bu takım uçar. taylan‘ı yedekleyebilecek bir orta saha ile lig için mükemmel takım olur.

  (bkz: berat ayberk özdemir)
  (bkz: mehmet özcan)

  aslında elimizde, bahsettiğim hızlı kanat oyuncusu da mevcut (bkz: jesse sekidika) ancak değerlendirilmiyor. "hoca oyuncuya kafayı takmış" demek istemiyorum neticede belhanda, feghouli, diagne neler yapmasına rağmen şans buluyor bu takımda. ancak geçen sene sıklıkla rotasyon oyuncusu olarak değerlendirip bu sene hiç kadroya dahi almaması büyük soru işareti. halbuki onu oynatıp yeni bir onyekuru çıkarmak da hocanın elinde, oyun aklı onyekuru'dan daha düşük olmasına karşın benzer meziyetleri taşıyorlar.

  sanırım sezon başından beri, feghouli ve arda'nın pivot kanat rolündeki iyi performansları hoca'nın "onyekuru tarzı" oynucusuz da işleyebilecek bir sistem bulduğuna işaret etti fakat bizi bozmaya çıkacak takımlara karşı bu sistem ile ciddi sorun yaşayacağız, hele ki arda’nın kondisyonu ve feghouli’nin istikrarı bu düzeydeyken. savunma arkası koşusu olan, hızlı, rakip bek ve stoperleri bozabilecek oyuncular bu ligin zayıf karnını en rahat deşmeye yarayacak oyunculardır. bu açıdan transfer olmayacaksa (aynen taylan'da olduğu gibi) sekidika'yı kazanmanın elzem olduğunu düşünüyorum. muhemmed kerem aktürkoğlu da bu klansmana girebilir ancak onun henüz sırası gelmedi, ona da sıra elbet gelecek.
 • 26827
  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)

  maça ideal kadro ile çıktı. ama oyunculardan yeterli verimi alamadı. özellikle emre kılınç, feghouli ve belhanda diğer maçlarda oynadıkları oyunu oynasalardı bugün fatih terim taktik deha ilan edilecekti. bana göre hocanın hatası oyuncu değişikliğinde geç kalması. sol kanata emre'yi atıp belhanda, taylan, etebo orta sahasını deneyebilirdi. feghouli'yi bu kadar oyunda tutmayabilirdi. ama bizler fatih terim'e akıl verecek durumda değiliz. belki de hayatında halı sahadan başka yerde top oynamamış adamlar hocayı acımasızca eleştiriyor.

  yanlışları vardır, takıntıları vardır bunlar kabul edilebilir şeyler ama acımasızca eleştirenlere gülüyorum. bugün beni fenerbahçe'nin başına hoca olarak koysalar ve galatasaray deplasmanına çıksam oyunu geride başlatan, paslı çıkan bir takıma karşı vereceğim ilk taktik önde pres yapmak olurdu. fizik gücü yüksek orta saha ile oyunu kitler 1 puan kötü olmaz kadrosuyla maça çıkardım. erol bulut da aynen bunu yaptı. iki günlük teknik direktöre yok fatih hocayı taktiksel olarak sildi demek ağır bunalım veya ergenlik içermektedir.

  fatih hocanın, bu yorumları yapanların yaşları kadar kupası vardır. eline kumanda alıp maç izleyen, basmakalıp cümlelerle devamlı yorum yapan spor yorumcularını izleyen herkes teknik direktör oldu anasını satayım ya!

  maç kazanınca oyuncuyu övüp kaybedince teknik direktörü eleştirmek nasıl bir kafanın ürünü merak ediyorum.

  bizler hocayı hatalarıyla, takıntılarıyla seviyoruz. onu fatih, yapan da bu karakteri zaten. bu ülkeye ondan iyisi gelmedi. anadolu da iki takım çalıştırıp daha sonra büyük kulübe gelip, röportaj yapmasını bile bilmeyen adamları savunanlara yedirmeyiz.

  (bkz: herkes haddini bilecek)
 • 26828
  bizi kitleyen(!?) takıma karşı, kilitleyen takımdan çok daha fazla pozisyona girmiş takımın teknik direktörüdür.

  oyuncu seçiminden değişikliklere kadar birçok konuda ben de eleştiriyorum ama dün bir derbiyi kazanacak kadar pozisyona girebiliyorsan, fatih'in kalesini bulan tek şut varsa (ceza sahası dışından) buna karşılık altay maçı 5 kurtarış ile bitiriyorsa kilitlemenin tanımını bir gözden geçirmek gerek. kitleyen takımın 6 kişilik defansı tek başına atak yapan feghouli'ye ofsayt da olsa golü attırmıştır. babel'in ara pasında emre altay'la karşı karşıya kalmıştır. linnes ters kademede tek başına kalıp şut çekmiştir. nasıl bir kitlemedir ki bu, kitlenen takım bir derbide maçı kazanabilecek pozisyonlara girmiştir.

  kendimi "futbol uleması" olarak görmüyorum, bu yüzden yanılabilirim tabi ama bizi kitleyen rakip değil, sezon başına denk gelen yoğunluğun yorgunluğudur.
 • 26829
  kanatlarda hız yerine aklı tercih eden hocamız. geçen sene babel'in bu sene arda'nın transfer edilmesi bu tercihle ilgili. oyun kurulumunu kanatlar yapacak tempoyu ve içeri ortaları kanat bekler yapacak. tabi hem hızlı hem akıllı bir kanat bulursanız hoca neden hayır desin, tabi bu arda'nın beş sene önceki hali demek.
  bence oyunumuzdaki sorun orta sahadaki 3'lüde. box to box oynayan bir ortasaha kullanmamız lazım. hoca etebo'yu bunun için aldırmış olabilir. hoca seri'yi istediğini de söyledi. orta üçlüyü seri, etebo, belhanda şeklinde kurarsak hayal ettiğimiz oyuna kavuşabiliriz diye düşünüyorum.
 • 26830
  takımı belirli, çalışılmış ve doğru bir sistem ile oynatmaya çalıştığı ve forma adaletini sağladığı sürece destekleyeceğim hocamız.

  ama yine kafasındaki inatlara, kaprislere, takıntılara yenik düşerse, kazansa bile çok sert eleştiririm.

  geçen sezonun ilk yarısında yaptığına benzer şekilde "arda asla yedek kalamaz, soso mutlaka oynayacak, belhanda vazgeçilmezim, seri mi geldi tamam taylan geç kulübeye, emre tek kötü maçta kulübeye" derse bu sefer gerçekten can sıkıcı olur.