• 26742
  günümüz ve ülkemiz şartlarında herhangi bir yönetici konumunda veya güç sahibi olan herkese şüphe ile baktığımız, bu kişilerin görevini hakkaniyetle ve tam olarak yapmasından endişe duyduğumuz, görevini hakkıyla yapanların bile zamanla yozlaştığı ortamda kendisi çöldeki vaha, gökteki kutup yıldızıdır.

  o galatasaray' ın başındayken endişe etmem. her şeye, her zorluğa rağmen verebileceğinden de fazlasını vermek adına kendini zorlar; yozlaşmışları bile adam ettiği görülmüştür.

  ben galatasaray hakkında fatih terim' le zıt bir düşünce içinde olursam önce kendimi sorgularım. çünkü bilirim ki galatasaray' ı ondan daha çok düşünecek, anlayacak ve ona göre icraat yapacak kimse yok; hatta şimdiye kadar yaptıklarına, başardıklarına yaklaşabilen bile yok! hal böyle olunca da ben sana tabiyim hocam; gerek yönetim konusunda gerek saha içi gerek saha dışı olaylara karşı uydum hazır olan fatih terim' e!
 • 26743
  galatasaray'ın hakkını tek başına savunmaya çalışan neferimiz.

  hocamın, hajduk split maçı öncesi basın toplantısında ali palabıyık ile ilgili sorulan soruya verdiği fevri cevabın abdurrahim albayrak'a ayar vermek yerine ali palabıyık'a gözdağı vermek olarak algıladım.

  şahsen ali palabıyık hakkında galatasaray taraftarı nasıl düşünüyorsa, hocamız da öyle düşünüyor. sağdan soldan kimseden korkusu olmayınca da böyle güzel cevaplar ortaya çıkabiliyor. hoca resmen, ali palabıyık'ı cehennem donama kadar affetmryeceğim şu önümüzdeki maçı da görelim diyerek hakemi ciddi baskı altına almıştır. ali palabıyık da izledi basın toplantısını, şu vakitten sonra galatasaray aleyhine hata yapmasını ben çok düşük olasılık buluyorum. fenerbahçe de ligi dizayn ediyorsa bu maçta kendini ezdirip kalan 37 maçta ayrıcalık isteyecektir buna da adım gibi eminim. ne şekilde olursa olsun kazanalım da o önemli.

  yine aslan hocam hemen hemen her basın toplantısında 1 yıl önce bize söz veren ve sözünde duran karakterli oyuncularımızı överken, sözünde durmayan mert hakan'a sağlam tokatlar atıyor. mert hakan'ın da bu yükün altından kalkamayacağını çok iyi biliyor.

  fatih terim asla normal bir antrenör değil, galatasaray için çok daha fazlası. ciddi anlamda galatasaray için tüm cephelerde savaşıyor. söyledikleri zaten neredeyse herkesten fazla etki getiriyor. döviz kuru düşecek dese o bile düşebilir öyle biri işte hocam.

  yönetime kızdığım nokta bu işte, ticari ilişkileri bozulmasın diye galatasaray'ın hakkının yenmesine izin veriyorlar. bu yoneyimle galatasaray eline vur ekmeğini al takımı olma yolunda sağlam adımlar attı geçen sene. hatta herkes hafızasını tazelerse kazandığımız şampiyonluklarda bile haftalarca sistematik olarak aleyhimize akıl almaz hatalar yapılmıştı. tabi şampiyon olunca her şey halı altına atılıyor bizim ülkede, biraz balık hafızalıyız sanırım.

  bir diğer detay ise şu, gizlilikle yürütülen transfer operasyonları. resmi açıklama yapıp taraftarı bile kandırdılar şu safsata etrafında. hoca çıkıp transfer listemi basına verdiniz diyor, hocamın köstebek alerjisi var işte. sayın yönetim kurulu zaten transfer yapamıyorsunuz, yapamayacağınız transferi de başına sızdırmayın bir zahmet. ayrıca gizlilikle yönetilen operasyonu da sadece allah ve william davila biliyormuş sanırım. etebo şoku hoca ve scout ekibini de şaşırtmıştır. şahsen ben öyle bir noktaya geldim ki kaliteyi bir kenara bıraktım, sayısal olarak doğru rakamı yakalamak için transfer istiyorum. aksi halde en ufak olumsuzlukta jimmy durmaz'ın holding, regista, anchor oynamaya çalıştığına şahit olacağız. :(