• 26722
  netflix'te gitgide artan gerçek hayattan uyarlanan ve biografik film-dizi serisine yakında fatih terim için de bir içerik ekleneceğini düşünüyorum. yönetmen gelip bana sorsa filmin ismi ne olsun diye, tüm yaratıcılığımla imparator derim. evet düşünmek çok zamanımı aldı ama öyle napayım, başka bir isim olamaz. imparator. girişte de uefa kupasını kaldırdığı ve sonra coşkulu tezahürat yaptığı videonun arkasında "bir günde kral olmadık" tezahüratı çalacak.

  filmi umarım 2 saate sığdırmaya çalışmazlar da belgesel halinde yaparlar.
  1. bölüm futbolculuğu
  2. bölüm galatasaray'a gelene kadar ki hocalık dönemi
  3. bölüm galatasaray ile 4 sene üst üste şampiyonluk ve uefa kupası serüveni
  4. bölüm italya macerası
  5. bölüm milli takım maceraları
  6. bölüm galatasaray ile 3. buluşması
  7. bölüm nerede kalmıştık tiviti ve sonrası
  8. bölüm çalıştığı kişilerin ve ailesinin gözünden terim
  9. bölüm pişmanlıkları ve içinde kalanlar
  10. bölüm benimle bir rakı sofrasında yaptığı baba oğul sohbeti(şaka bir yana olsa var ya nasıl mutlu olurum)
 • 26729
  24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı öncesi son derece 'kaliteli' açıklamalar yapmıştır. kaliteli diyorum çünkü eyyamcılığa, yapılan hataları unutmaya ya da biri boğazımızı sıkarken 'yap kardeşim, boğ öldür beni' tarzı davranış ve tutumlara karşı olmanın nasıl da önemli olduğunu hatırlatmıştır.

  mustafa cengiz yönetimi yaptıkları ve yapamadıkları ile hâlâ savunurken, fatih terim 'in' bari şunu yapmayın' dediklerine karşın yine de bir şeyler yapacaklarsa ve bunu zaten show amaçlı taraftarın istediklerini yerine getirmek amacıyla son günlerde yapacaklar ise, çok yanlış bir yolda olduklarını da hatırlatmak gerekiyordu.

  önümüzde önemli maçlar var. hocayı, fatih terim'i bu kadar sezona odaklanmış iken germemek gerekiyor. işlemesi muhtemel ve işleyeceği umutlandıran bir sistemi bozmamak gerekiyor.
 • 26730
  hoca da galatasaray taraftarı işte. aklın yolu bir. kendisi de başkanla değil yönetimin diğer elementleriyle problem yaşıyor. bugün abdürrahim albayrak'a katılmadığını söylemesi de bir kanıt. abdürrahim albayrak kimseyi üzmeyeceğiz diye hocayla arasını açıyor bence farkında değil. teşekkürler hocam takımı sahipsiz bırakmadığın için. keşke başkanın yanında daha işini bilir sadece galatasarayı düşünür kimseler olsaydı da ikiniz de bu kadar yorulmasaydınız.
 • 26731
  24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçıöncesi basın toplantısında ses tonunu bile değiştirmeden belli yerlere çakıp çakıp geçmekte olan hocamız.
  "omar, sözünde duran bir oyuncuymuş, hiçbir sıkıntı çıkarmadan gelip attı imzasını."
  “tahtaya listemi yazdım, daha sonra zaten herkes öğrendi bu listeyi...”
  "açıkçası biz aynı çatı altında olabiliriz ama aynı fikirde olmak zorunda değiliz. ben aynı fikirde değilim. aynı fikirde olmak zorunda da değilim açıkcası. bu kadarla bırakalım, maçtan sonra bakalım neler olacak"
 • 26733
  fatih terim içimizi soğutan, tepkimizi gösteren, gayet güzel açıklamalar yapmıştır. ondan gördüğümüz ve beklediğimiz de hep budur zaten. ancak şu da unutulmamalı ki, yıllardır böyle atışırlar abdürrahim albayrak’la yıllardır beraberdirler. belki bu akşam yemekte sana nasıl geçirdim abdürrahim diye takılacaktır hoca ve birlikte güleceklerdir. bazen bir iyi polis olur taraftara mesaj verir, yine hakkımızı yerseniz susturamazsınız diye federasyona göz kırpar. kötü poliste muktedirlere biz barışmaya hazırız yeter ki şeytanlık yapmayın der. kediyi tırmalayacak şekilde köşeye de sıkıştırmazlar yaptıkları rol paylaşımıyla, kediyi tepelerine de yaptırmazlar. o yüzden bugün hoca güzel konuştu yarım saat sonra abdürrahim albayrak istifa etmemişse bilin ki akşam buna birlikte gülecekler.
 • 26734
  24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı öncesi basın toplantısında takımına sahip çıkan tek kişi olarak galatasaray spor kulübü yöneten faal bir yönetimin olmadığını gözler önüne seren teknik direktörümüz.

  en büyük korkum kendisinin de bir şekilde yıldırılıp kulübün komple sahipsiz bırakılması. malum yönetimiyle, taraftarıyla, medyasıyla, siyasetiyle, federasyonuyla daha önce yapılmamış şey değil...
 • 26735
  basın toplantısını izleyen herkes görmüştür ki bu yönetimle beraber olmaktan o da usanmış vaziyette.

  haklı tabi ki, galatasarayın değil kendi menfaatlerini koruyan, kulüp içinde ne konuşulsa ertesi gün haberlerde görmemize sebebiyet veren, sosyal medya budalası bir avuç insanla kim çalışsa usanır. abdurrahim albayraktan beyaz sayfa açan " arkadaş" diye bahsetmesi beni ayrıca memnun etti. hiç sanmıyorum ama belki bir ümit makamının ağırlığının farkına varır.

  şimdilik açsın bakalım beyaz sayfayı. ama azıcık utanması varsa eğer, derbide ali palabıyık galatasarayı lime lime doğrasa bile çıkıp hakem konuşmasın maç sonunda. kirletmesin beyaz sayfasını.

  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 26736
  her zaman olduğu gibi cengiz ve albayrak’ın sessiz kalması ve saçmasapan açıklamaları yüzünden mecburen demeç vermek zorunda kalan hocamız. bu yüzden kafasını sahaya vermekte zorlanırsa geçen yılı tekrar yaşarız diye düşünüyorum. yönetimin yapacağı şey çok basit aslında. sadece işini yapıp, basına gereksiz demeçler vermeyip galatasaray’ımızın hakkını savunmak. siz bunları yapın gerisini hocamıza bırakın.
 • 26738
  “sui zan cehennemliklere günah olarak yeter” demiş atalarımız. sui zan, kötü zan, kötüye çekmek, kötüye yormak, kötümser yorumlamak, kötümser değerlendirmek demektir. sui zanı geçtim bir de çarpıtanları hiç düşünemiyorum.

  fatih terim’in basın toplantısını ben de dinledim. genel olarak, herkesin en iyisini yapmaya çalıştığını, almakta başarılı oldukları kadar satmakta başarılı olamadıklarını, bu başarısızlıktan hep birlikte sorumlu olduklarını, daha önce de aynı minvalde konuştuğunu ama bazı yanlış anlamalar ve alınganlıklar olduğunu, hiç kimseyi suçlamadığını, satma konusunda yeterince başarılı olunamamasının kendisi de dahil herkesin sorumluluğunda olduğunu, alt yapıya önem vermek gerektiğini ama bunun hep lafta kaldığını, öz kaynak sorununun türkiye’de bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. abdürrahim bey’in beyaz sayfa söylemine ise katılmadığını ama bunun da bir problem yaratmayacağını, çünkü aynı çatı altında olunsa da aynı fikirde olmak zorunda olmadıklarını, farklı düşünebileceklerini ifade etmiştir.

  şimdi özeti bu olan konuşmadan yönetim ve abdürrahim albayrak aleyhine nasıl bir anlam çıkarılıyor anlamıyorum. beyaz sayfa konusunda abdürrahim albayrak’a laf sokmuşmuş. nasıl laf sokmuş. ya arkadaş karı-koca olanlar bile aynı fikirde olmak zorunda değildir. yönetimde de herkes aynı fikirde olmayabilir ki bu sağlık işaretidir. bir yönetimde herkes aynı fikirde ise orada tez-antirez-sentez yok demektir ve dolayısıyla gelişme olmaz. üstelik hoca açıklıyor aynı fikirde olmak zorunda değiliz diyor.

  tahtaya yazdığı transfer listesinin sızması ile ilgili yönetimi suçladığını kim nereden çıkarıyor? o konuda birçok şey olmuş olabilir. kaldı ki sızsa ne olur. bugün her takımın transfer etmek istediği futbolcular çarşaf çarşaf yayınlanmıyor mu? geçiniz bunları. bence o cümleyi etmemeliydi fatih hoca. çünkü çarpıtılmaya misait bir cümle ama kötü niyetle sarfetmediğinden de eminim.

  şu dönemde bile fatih terim ile yönetim arasına fitne sokmaya çalışanların varlığı beni gerçekten üzüyor. ama kim ne ederse onu bulur. bu değişmez ilahi kurala sığınıyor allah büyüktür diyorum.
 • 26739
  çok büyük hocadır. önceden de dedim, hocalığını geçtim, figür olarak türk futbol tarihinin açık ara en büyük ismidir. ardından gelene toz yutturacak kadar ilerdedir hatta. 24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı öncesi yaptığı basın toplantısında da gayet yerinde ve haklı konuştu.

  ama maalesef yancıları hiç çekilmiyor. çünkü kraldan çok kralcılar. hoca adına konuşmaktan da zerre çekinmeyecek kadar hadsizler.
 • 26741
  haliyle galatasaray’dan büyük olmayan teknik direktördür, ama şu an için galatasaray’ın her şeyidir.

  yıllardır galatasaray kültürüyle yetiştiği için de, ekibiyle ya da üstleriyle tartışmayı, yeri geldiğinde kameralar önünde dahi lafını sakınmamayı normal karşılamaktadır. yani hoca bugün abdurrahim albayrak’a laf soktu diye kulübü sarsmamış, aksine daha da güçlendirmiştir. galatasaray, bir başkanın ağzına bakan bir camia değildir, yeri geldiğinde her görevdeki çalışanı konuşur, fikrini beyan eder. galatasaray’ın gücü de özgürlüğüdür zaten.

  kulübün yetiştirdiği belki de en önemli değer olan hocamızın bazen çok ağır eleştirildiğini görüyorum ve üzülüyorum. her fikre saygımız var tabi ki fakat bazı arkadaşlar bilmeli ki burası türkiye, galatasaray yapısı gereği bu ülke için fazla demokratik bir organizasyon. türkiye’de böyle bir organizasyonun hakkının yenmemesi için yalnız kural kaide yetmiyor. sesinin ne kadar çok çıktığı, yerine göre ekmeğini elinden almaya çalışanlarla dişe diş kana kan savaşman da çok önemli. hoca her gittiğinde bizi nasıl lime lime doğradıklarını unutmayalım.