• 26425
  kendisine arda turan transferi yüzünden atıp tutan herkesi ''yine'' utandıracak imparator.

  adamın olayı bu çünkü hala öğrenemedi bazıları.

  arda bir yanlış yapmışsa en büyüğünü hocanın kendisine yaptı. siz kimsiniz ki iki insan arasındaki ilişkiye karar verme haddini kendinizde görüyorsunuz ve affeden tarafa ağzınıza geleni saydırma hakkını kendinizde buluyorsunuz?

  riera'yı odaya kitleyip döven melo'yu affeden kimdi? melo dolar kuru hakkında yorum yapmadı yahut referanduma evet demedi diye mi affedilmesine ses çıkartmadık?

  arda'yı ben de sevmiyorum ama galatasaraylılık dışındaki gözlüklerle olayları yorumlamak konuyu bağlamından çıkartmaktır.

  yine malum 'ahımız var' ekibi mensupları askıya aldıkları o galatasaraylılıklarından bahsedip duruyorlar. hani 3 sene önce hoca imza attığı gün de yine aynı ezberleri tekrarlayıp, poz kesip gelen şampiyonluklarla herkesten çok terimci olan arkadaşlar.

  kendilerinden tek ricam lütfen bir kez olsun sözlerinin arkasında durup galatasaray ile ilgilenmesinler. ama biliyorum ki bunu elbette yapamayacaklar. hocanın ayağı takılsa sosyal medyayı cehenneme çevirecekler. ne diyim abiler sizin de işiniz zor. allah kolaylık versin.
 • 26426
  arda'yı affetmesi ve galatasaray'ın kasasından kıyak yapmasını, ikili ilişki olarak adlandırmak ve bunun üzerinden karşı çıkan taraftara siz kimsiniz diye saldırmak mantıklı değildir. fatih terim arda'yı elbette affedebilir, bunun için kimseye hesap vermek, açıklama yapmak zorunda değildir. ancak iş galatasaray kasasından kıyak yapmaya gelince her galatasaraylı eleştiri hakkına sahip olur.
 • 26428
  hocadan tek isteğim şu takıma tempolu futbol oynatması. başlarım pasına da kontrolüne de. bu takım saldırmadığı, basmadığı, hayvan gibi tempo yapmadığı hiçbir zaman iyi top oynamadı, başarılı olamadı. özellikle avrupa'da. mıy mıy top oynamaktan, 10 metre depar atamayan adamları görmekten, maç başlar başlamaz eli belinde dinlenen adamlardan gına geldi. artık bir el at hocam şu işe gözünü seveyim.

  falcao
  arda belhanda feghouli

  şu dörtlünün bir arada oynadığını düşünmek bile karnıma ağrılar sokuyor yemin ederim.
 • 26430
  kulübümüzü tekrar çalıştırmaya başladığı 22 aralık 2017'den beri 4 kupa kazanmış galatasaray efsanesi.

  son günlerde yine hater'larının iftiralarına maruz kalmaktadır.

  yani mustafa cengiz'in "arda, boş kağıda imza atarım dedi biz de fırsatı değerlendirdik en düşük parayı verdik." açıklamasını yok sayıp "fatih terim galatasaray'ın kasasından arda'ya kıyak yaptı" cümlesini kurmak iyi niyetli bir söylem ya da bir görüş değildir. apaçık yalandır, iftiradır. allah ıslah etsin.
 • 26431
  2019 - 2020 sezonundaki başarısızlık ve arda turan transferinden sonra şampiyonluklarda bir tane bile tebrik, coşku, mutluluk vb. girdisi girmeyen galatasaray sözlük yazarlarını sözlüğe döndürmüştür. sözlüğümüzü canlandırması güzel de olsa alakalı, alakasız her başlıkta nefret kusulmasından bıktım. hocadan isteğim sözlükteki aktif yazar sayısını azaltacak başarılar kazanması yeni sezonda.
 • 26433
  kaç senedir doğru düzgün maça çıkmamış 34 yaşındaki bir futbolcuyu almak kasa kıyağıdır tabi ki. bunu başka bir teknik adam yapsa neler neler denirdi. eleştirmekten neden bu kadar çekiniyorsunuz anlamıyorum. her insan gibi fatih terim de hata yapar benim sinirlendiğim nokta bu hatayı defalarca kez yapmış olması. bir evlat kontenjanı var bu kontenjana bir şekilde dahil oldun mu takımda istediğin kadar kalıp istediğin sözleşmeyi kapabiliyorsun.
 • 26434
  hem içimizdeki hem dışımızdaki irlandalıları mütemadiyen futboldan soğutmasıyla bilinen bir teknik direktörden fazlası. bu irlandalı arkadaşlar eleştiri kisvesi altında her türlü gerçek dışı ithama başvurur, gerçeklerle yüzleşince son kurşun olarak 'biatçı' yaftasını kullanırlar. sadece terim'den nefret etmek, özgür düşünceli, dogmalarla savaşan, modern bir fert olmak için yeterlidir bu dünyada. oysa ki her türlü önyargıdan uzak objektif rasyonel bir muhakeme sonucunda, sarı-kırmızıya gönül veren birinin kendisini desteklememesi bilakis her düstüğünde vurması bence tuhaftır. 80lerin sonlarında, 3 büyüklerin taraftar sayısı olarak sonuncu sırasında gelen takımımızı ülkemizde bugün neredeyse her uç kisiden birinin destekledigi takıma donusmesinde en buyuk pay sahibidir. yaptıklarının yanına yaklasan da olmamıştır. bir kişi bir kurum için ne kadar kredi toplayabilirse o kadarını toplamıştır. var olan bütün ah'lar toplansa, yine de topladığı kredinin ve sevginin önünde gözükmez. ölene kadar bizle umarım.
 • 26435
  kendi maaşında bir milyon euro indirime giderek, arda turan'ın maaşından fazlasını kendi cepinden karşılamış galatasaray teknik direktörüdür. keza bugün türk futbolunun nirvanası olarak tanımladığımız efsanemiz gheorghe hagi'nin alınmasında da kendi cebinden fedakarlık yapmıştır.

  kendisini hırsızlıkla suçlayanlara hakkını helal etmemesi dileğiyle...
 • 26436
  kaç senedir doğru düzgün maça çıkmayan, 33 yaşında, alelade bir futbolcuya kasa kıyağı yapılmamıştır. bizim altyapımızdan çıkan, kaptanlığa kadar yükselen, 12 milyon euroya atletico madrid'e giden, ordan da barcelona yapan bir futbolcuya yapılmıştır bu kıyak. hakan şükür döndü, arif erdem döndü, hakan ünsal döndü, okan buruk bile döndü hemen hemen benzer yaşlarda. bu kıyaklar tarih boyunca vardı. gören de sanki bir tek arda turan'a yapıldı zanneder ki ben ardanın başarılı olacağını da düşünüyorum ama hadi diyelim sadece kıyaktan ibaret olsun. ne çok seviyoruz konuyu çarpıtmayı.

  kendisini eleştiren tayfaya söyleyecek sözüm yok zira çocukluklukları, gençlikleri ve varsa erişkin dönemleri hep kendisinin başarılarıyla geçti. kendisinin başarısı altında bu kadar ezilmelerinden dolayı nerden vuracaklarını şaşırıyorlar. nasıl şaşırmasınlar ki... herif tepeden tırnağa başarı ikonu.. 2016'dan beridir td'lik yapmıyor denilen dönemde milli takımı avrupa şampiyonasına taşımış ki milli takım tarih boyunca 4 kere avrupa şampiyonasına katılmış (3ü kendi döneminde), sonraki bizle olan iki sezonda da bizimle birlikte şampiyonluk tatmış ki yükselen beşiktaş ve başakşehir takımlarına rağmen kazanılmış şampiyonluklar bunlar. biz yerine bu takımlar olsaydı ambargo yapabilecekleri önemli şampiyonluklar bunlar. yani başarısız denilen dönemde bile yaptıkları böyle. o yüzden bırakın konuşsun küçük hıncallar. bunlar futbolu öğrenecek de biz göreceğiz :d
 • 26437
  kondisyon,
  doğru oyun planı,
  oyun planına uygun kadro oluşturulması,
  genç futbolculara zorunluluktan değil, onları kazanmak adına şans verilmesi,
  oyuncu değişiklikleri için süre sınırı olmadığının idrak edilerek, doğru zamanda oyuncu değişikliği yapılması.
  başlıklarını ciddi derecede düşünmesi gereken değerli teknik direktörümüzdür. kendisinin mutlaka bir bildiği vardır ama hem dünya hem de futbol her geçen gün yeni noktalara evriliyor, ayak uydurmamız gerekli.
 • 26439
  arda'ya kıyak çekmekle suçlanan efsanemiz. aslında kıyak çektiği doğrudur ama bunun para ile alakası yoktur. arda turan'ın bugün hiç yoksa 30 milyon euro serveti vardır. yıllık faizi bile etmeyecek 450 bin euro para mı arda'ya kıyak çekilmiş ya da emekli ikramiyesi verilmiş. terim'in yaptığı kıyak, hataları sebebi ile düşen, kimsenin elini uzatmadigi adama elini vererek, ayağa kalkmasına imkan tanımaktır. bunu yapmasında da benim açımdan bir sorun yok. terim'in sevaplari hatalarından çoktur. o nedenle güvenim tam, isteyen biatci diyebilir, ne de olsa beni tanımıyorsunuz.
 • 26440
  futbola kendini uydurmuyor diyenlerin yatacak yeri olmayan teknik adam. savunmak için gelmedim, fanboyu ya da fedaisi değilim; 90’larda şampiyonluğu var, 2000’lerde bizim takımımızla yok(kirli 03 sezonunu sayabiliriz belki) ama milli takımla başarısı var, 2010’larda şampiyon olmuş, 2020’de de pandemi olmasa şampiyon olacaktı belki. 3 farklı yabancıların deyimiyle decade’te dominant takımlar kurmuş, başa oynamış. muadili denizli’yi de gördük, en son lazio maçına 7 stoperle çıkmıştı sis reis. her türlü eleştirin ama modern futbola adapte edemiyor demeyin, modern futbolun ilk uygulayıcılarındandır bu insan.
 • 26441
  1997'de, 2012'de ve 2019'da şampiyon olmasına rağmen zamanın futboluna ayak uyduramadığı iddia edilen efsane. bu gelişinde avrupa'da başarı elde edemediği bir gerçek. bunda ffp nedeniyle kadro istikrarını yakalayamaması en büyük etken. avrupa başarılarımıza bakıldığında kadro istikrarının ne kadar önemli olduğu görülecektir. birde kendisinin kıyakçı olduğu iftirası var. aldırdığı oyuncu özel hayatı ve karakteri ile eleştirilse de türkiye ligi'nin en yetenekli türk futbolcusudur. sıkışan iki lig maçını çevirdiği takdirde parasını fazlasıyla çıkaracaktır.
 • 26442
  sevenleri tarafından galatasaray menfaatlerine, konunun içeriğine falan pek bakılmadan cansipârâne bir şekilde savunulan efsane.

  örneğin şampiyon olduğumuzda kredisi ona yazılır, kaçırdığımızda ise başka faktörlere.

  oğulcan, fatih vs gelir hocanın bildiği vardır denir, daha yakın zamanda, muğdat, jimmy, emre mor geldide ne oldu, ne kattı hiç sorgulanmaz.

  yerli transferinde çok başarısız olduğu aşikar, bir insan galatasaray efsanesi diye eleştiri dokunulmazlığı olmamalı.

  dorukhan ve muğdat aynı dönemde bedava iken muğdatı seçiyor yahu, daha ne diyeyim ben size?
 • 26443
  + turkiye'nin en buyuk hocasi; kesinlikle, tartisilmaz.
  + bazen bizi uzse de hepimizin oyle veya boyle sevdigi bir isim; evet, dogru.
  + rakiplerimiz icin afakan kaynagi*

  - fakat zamanin gerisinde kalmis olmasi da bana gore tartisilacak bir konu degil; salt bir gercek. formasyon, taktik anlayisi, topcularin calistirilmasi vs. vs... gerideyiz. cok gerideyiz.
  - transferlerde basari yuzdesi dusuk; aci bir gercek. cok buyuk paralar harcatip cok basarisiz oldugu yillar yuzunden buyuk mali sikintilara giriyoruz. eh, evet; onun payi buyuk ne yazik ki.
  - formsuz ve egosunun besledigi inatciligi yuzunden formsuzlugu uzun suruyor; ne yapalim, yalan mi?

  isine konsantre olsa, hatalarindan biraz hizlica ders alsa bu ligin icinden gecer, bu yil avrupa'da da ilerletir bizi, biraz kendimize getirir. turkiye'nin en buyuk hocasi olmak bosuna degil. ama biraz formunu kazanmasi gerek.

  fakat son iki yilin en iyi hocasi kim derseniz, ya erol bulut derim, ya okan buruk.