• 25704
  (bkz: #2296508)

  bu entry'i yazdığım zamanlarda yakın çevremde bilir ki ciddi ciddi o hepimizi içlendiren gel barışalım artık videosuyla hatrı sayılır içmişliğim vardır. nerede kalmıştık tweeti atıldığında telefonum susmamıştı bir süre. 1 gece öncesine kadar hüzünle dolu içmelerim o gece kutlamaya dönmüştü. kutlamaya dahil olan fenerbahçeli ve beşiktaşlı arkadaşlarım görelim bakalım şimdileri zamanla taç bizimdiden, şenol güneş istifaya, kaçacaktan kadıköy fethine kadar değişti. aslında yukarıdaki entryde ön gördüm diyebileceğim fazla bir şey yok. kendisi türk spor tarihinin 1 numaralı ismi. elbette bu başarıları ondan beklemek, ona inanmak normal. lakin anlatmak istediğim şey bizden biri olması. efsanemiz olması.bu yaşında hala çabalaması eskisinden daha hırslı olması. yukarıdaki entry'de gerçekleşmeyen tek bir kısım kaldı biiyoruz ki bütün çabası bunun için. galatasaray'ı o noktada kalıcı hale getirmek didiniyor hala ve bir gün olacak. iyi ki var, iyi ki bizim efsanemiz iyi ki galatasaraylı.

  "bir defa ben galatasaraylıyım ya!" şu cümlesinden sonra gözleri dolan galatasaraylılar var hem mutluluktan hemde hocayı üzdük sitemli söyledi diye.

  kendisiyle ilgili çok daha uzun ve derli toplu bir entryim gelecek bir süre sonra. o güne kadar şu tanımla bırakayım kendisinin başlığını. hayatta oynamaktan keyif aldığım tek bir oyun var. football manager. kendisi takımın başındayken oyunu oynamayı hiç hayal etmedim. başka takımla olsa bile favori takımıma galatasaray'dan başka takım ekleyemem. velev ki oyun motoru sapıtır fatih hoca görevinden ayrılır da bana teklif yaparlar diye. bu da böyle bi anımdır. böyle düşünen bi hayli taraftarımız var biliyorum.

  iyi ki galatasaraylısın dedirten en güzel insan...
 • 25706
  kendisi hakkında galatasaray taraftarının şöyle bir güveni vardır. fatih terim'in olduğu takımda gruplaşma olmaz, yeniçerilik olmaz, abilik olmaz, papaz oyuncular takımı karıştıramaz diye. hatta sırf buna güvenerek arda turan transferi gündeme geldiğinde fatih hoca takımın başında olduğu sürece gelse de takımı karıştıramayacağı hem burada hem de geri kalan sosyal medya mecralarında dile getirilmiştir. ancak hiyerarşik düzenin tavan yaptığı, beyefendiler masası diye bir şeyin olduğu milan takımının bir oyuncu olan andrea pirlo'nun lafıyla da hocaya laf sokmaktan çekinmezler. üstelik hocanın kariyeri boyunca çalıştığı gheorghe hagi, gheorghe popescu, claudio taffarel, manuel rui costa, nuno gomes, andriy shevchenko, clarence seedorf, felipe melo, wesley sneijder ve didier drogba gibi yıldızlar hoca ile ilgili hep güzel konuşurken sadece pirlo'nun lafı kanun kabul edilir. oysa girdinin başında da belirttiğim gibi takımında yeniçerilik yapılmasına izin vermeyen yabancı bir teknik direktör fatih terim'in, takımın sahaya çıkan on birinde bile etkili olan bu italyan tayfa tarafından itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı ayan beyan ortadır. pirlo da fazlaca gaza gelmiş, "bu beni oynatmıyordu de mi la*, şimdi ben daha ünlüyüm, sallayım bir arkasından da görsün." diyen bir italyan futbolcudan başkası değildir.