• 140
  bugüne kadar pek de önemsemiyordum transferlerini emre akbaba, ömer bayram, adem büyük, taylan antalyalı gibi oyuncularımız ve alt yapıdaki gençlerimiz ile bir şekilde türk sorununu aşarız diyordum. gelseler fena olmazdı tabi hatta iyi de olurdu ama gelmeseler karalar bağlamazdım. ancak gündeme gelen yeni yabancı sınırı ile transferleri elzem olan ikiliye dönüştüler. bir anadolu kulübünden bonservissiz ve iyi oyuncu almanın hazzını yaşamak için bile transfer edilmeleri gerekiyor. tüm şartlar zorlanmalı.
 • 141
  ben büyük ihtimalle aldığımızı düşünüyorum. zaten ekseriyetle görüşler de bu yönde. fenerbahçe olsa olsa ortalığı karıştırmaya çalışıyordur. zaten galatasaray'a her konuda söz verip, parada, detaylarda anlaşan adamlar kalkıp para için darmadağın olmuş, vizyonsuz bir camiayı seçeceklerse güle güle deriz. kaybeden kendileri olur, galatasaray kaybetmez.

  bir ekleme: mert hakan yandaş'ın galatasaray taraftarı olduğunu biliyorum. emre kılınç için fenerbahçeli demişler ama pek sanmıyorum şahsen. olsa bile bir şey değişmez. zira vedat muriqi çocukluktan fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen, galatasaray'a gelmek için çok ısrarcı olmuştu. günümüzde futbolcular bir noktadan sonra kariyerini düşünüyor. fanatiklik bir parça ikinci planda.
 • 142
  yabancı sayısı kuralı değişirse ne kadar galatasaraylı olduklarını göreceğimiz ikili.

  sözlükte emre’nin fenerbahçeli olduğuna dair bir entry okumuştum. iplerin kendi ellerinde olduğu bu durumda, emre kılınç fenerbahçeli ise bize gelmeyecektir. hatta son anda transfer çalımı olarak lanse edilerek, transferin son günleri fahiş bir maaş karşılığı suyun öteki tarafına katılacaktır.

  mert hakan’ın ise transferin ilk günü açıklanacağını düşünüyorum.
 • 143
  takımımıza katılmaları durumunda alacakları maaşları merak edeceğim ikili.

  gönlümden geçen tl üzerinden sözleşme yapılması ve iki oyuncuya da uçuk maaşlar ödenmemesi. hele mert hakan için konuşulan 1.4-1.8 milyon euro aralığı maaş falan allah korusun. emre akbaba’ya 1.75 verdik mert’e de verelim dememek gerek. bu oyuncuların anadolu’da oynadıkları maaşlar belli. evet fazlasını alsınlar ama bir düsturu var, olmalı.

  mesela güncel örnek olması açısından söylüyorum ahmet çalık’a verdik 900 bin euro. şimdi bu adamı kim alabilir bizden bi’ daha yada kim kiralar? sözleşmesi bitene kadar bizde olması kesin gibi. 2021 sonuna kadar ödeyeceğiz boşu boşuna.

  yeni oyuncular için performanslarına göre iyileştirme yapılabileceği üzerinden anlaşma yaparak maaşlarını artırabiliriz ama açılışı maaşlarınu 15/20 kat artırarak yaparsak bu işin sonu gelmeyecektir ve biz düzlüğe kavuşamayız.
 • 144
  ikisi de galatasaraylı olduğunu ayan beyan ifade etmektedir. özellikle emre kılınç geçenlerde haldun domaça verdiği roportajda resmen gs'ye imza attım dedi üzeri kapalı neredeyse. şu saatten sonra 500 bin euro fark için senelerdir herhangi bir kupanın sapını dahi görememiş, hocasız,kaoslu ve ligde 5.liğe namzet, senelerdir türk futbolcu öğütme fabrikası haline gelmiş fb'ye giderler de son 2 sezonun, inşallah 3, şampiyonu fatih terimli galatasaraya gelmezlerse akıllardan şüphe eder ,selametle uğurlarım. alper potuk2 ve alper potuk3 olurlar.