• 181
  benim kendisine güvenim tam. kendisi de hazır ise fatih hoca formayı verecektir. yolu açık olsun!

  kasım 2018de ozan kabak başlığına yazdıklarımı aynen kopyalıyorum:

  "gerekirse penaltı da yaptıracak, hatalı pas atıp gol yememize de neden olacak, ikili mücadeleden kaçmayıp kırmızı kart da görecek ama cesur oynayacak. cesur oynayacak ki tecrübe kazanarak gelişecek, dünya çapında bir stopere dönüşecek. biz taraftarlara düşen de bu süreçte onu koşulsuz şartsız desteklemek."
 • 182
  oynaması gereken sezon 2019-2020 sezonunun kritik haftaları değildir. hatta gelecek sezon bile ya düzenli oynaması için kiralık verilmeli ya da rotasyonda tüm kulvarlarda en fazla 10 maç oynayabilmesine yönelik kadro planlaması yapılmalı. 2021-2022 sezonu için ancak as stoper olarak düşünülebilir.

  "avrupa'da genç oyuncuları çat diye 11 oynatıyorlar" goygoyu da cidden baydı artık. hayır kardeşim oynatmıyorlar! 17-18 yaşındaki oyuncuları, takım kritik bir durumdaysa, özellikle takımın omurgası denebilecek yerlere koymuyorlar. bu konunun en uç örneği olan matthijs de ligt ajax'ta olağanüstü bir sezon geçirirken bile çuvalla hata yapıyordu ki yarı finalde elenmelerine sebep olan baş aktörlerdendi* bu sene de juventus'ta kötü oynuyor çünkü henüz tecrübesiz ve öğreneceği tonla şey var.

  bizim ülkemizde de insanların genç oyuncu desteği ilk hatasına kadar. ozan kabak'a yaptırdığı ikinci, üçüncü penaltı sonrası açın yazılanları okuyun. eğer galatasaray şampiyonluktan ve şampiyonlar ligi fırsatından kopmuş, uefa'ya katılmak için çabalayan bir takım olsa emin bayram'ı, ışık kaan arslan'ı, süleyman luş'u kazanalım isterdim ancak şu an o zaman değil!

  öte yandan fatih hoca'nın savunma kurgusunda ne yapacağı bende büyük merak konusu. büyük ihtimalle donk-lemina ikilisi, marcao iyileşene kadar denenecek. savunmayı daha geride kurmamız gereken zamanlarda da ahmet'i oynatabilir. acaba diyorum bu sene oynadığımız gazişehir maçında* yaptığı gibi 3'lü bir savunma anlayışı ile oynar mı? ahmet-donk-linnes gibi bir üçlü kurup orta sahayı kalabalıklaştırır ve ileride falcao-adem ile sonuç arar mı? ahmet'in de en başarılı maçlarından biri o gazişehir maçı olmuştu ve bu sistem ile orta sahadaki lemina-ömer-seri üçlüsünü bozmamış oluruz. keşke devre arası semih kaya'yı takıma katabilmiş olsaydık, o sıra taraftar çok karşı çıkmıştı çok bildikleri için ancak gelinen noktada kim haksızmış gördük. inşallah eldekilerden maksimum fayda sağlayabiliriz, bence 3'lü fikri fena gözükmüyor.