• 1399
  başlık: evrenin dışında var olan şey.

  1 no'lu şukela: komagene çiğköfte.

  her şeyi geçtim, insanın "lan başkaları ne düşünüyor acaba, belki 1-2 güzel kaynak bırakan olmuştur" diye girdiğiniz bu güzelim başlıkları bile ilkokul seviyesi espirilerle piç etmeyi başaran yazarları barındıran sözlük.

  bir de en tepede yer alıyor bunlar ve öyle az flan da değil, gırla.

  evet amk "komagene". ne kadar yaratıcı bir espiri.
 • 1400
  sözlüklerde ironik mizaha ya da direkt güldürmeye yönelik entrlere karşı değilim. zaten olsam kendi entrylerimin %90'ı silmek zorunda kalırdım. yine aynı şekilde konular hakkında fikir beyan etmeye de karşı değilim nihayetinde bu sözlüklerde amaç doğrudan bilgiye ulaşmak değil, farklı farklı insanların görüşlerine görebilmek ve bunları sentezleyerek bir çıkarım yapabilmek veya bilgilenebilmektir benim gözümde.
  ekşi sözlükte ise durum şu
  başlık açılır
  -espri denemesi
  -espri denemesi
  -bknz
  -espri denemesi
  -başlığı açan kişiye ayar verme denemesi
  -espri denemesi
  -başlıga iki bilgi görmek için giriyoruz, hepiniz espri yapmışsınız diyen tip
  -espri denemesi
  -doğrudan esprilerin kalitesizliği belirten tip
  -gerçekten güldüren espri*
  -espri denemesi
  sonra da daha önceki esprilerin aynıları yapılmaya devam edilir
 • 1401
  takip ediyorum ama niye bilmiyorum. galiba ne kadar saçma ve seviyesizce olursa olsun insanların görüşlerini okumak hoşuma gidiyor. öte yandan söylemek gerekir ki gerçekten çok kötü durumda. bağımlılığım olmasa yüzüne bakmam ama takip etmesi hoş geliyor. mod yönetiminin ne kadar önemli olduğunu galatasaray sözlük ve bu platformu karşılaştırarak anlayabiliriz. biri ipini koparanın girdiği, denetimin minimum olduğu bomboş içeriklere sahip bir forumken diğeri belli bir seviyeye sahip, sınırları dahilinde yararlı içerikler üretmeye çalışan bir sözlük hüviyetinde.

  şunu da söylemeliyim ki ifade özgürlüğünü çok yanlış anlamış bir platformdur ekşi sözlük. tanımadığınız insanlara ana avrat sövüp küçümsemek, ırkçılıktan tutun nefret suçuna kadar her türlü davranışı sergilemek kesinlikle özgürlük tanımının sınırları dahilinde değil. bir de çok ciddi bir dezenformasyon var bu sitede. alenen yanlış bilgiler verilip algı yönetimi yapılmaya çalışılıyor. o yüzden burada okuduklarım sonrası aklıma takılan bir şey varsa muhakkak en azından ufak bir araştırma yapıyorum. imkanı olanlar için tavsiyem uzak durmalarıdır çünkü gereksiz ve kocaman bir zaman kaybı. tek özelliği her şeye muhalif insanların sıkıştığı bir mecra olması. "büyüklerin" elinde bir oyuncak, oyalama gereci. bundan dolayı hala açık kaldığını düşünüyorum. yoksa şimdiye çoktan kapanmıştı. insanların düşüncelerini kusabilecekleri bir platforma ihtiyaçları var. ekşi sözlüğün işlevi de bundan ibaret.

  edit: bir de ek yapayım. herkes aynı şeyi yazıyor. "kardeşim oku bir istersen, senin yazdığın şey ilk sayfadan onuncu sayfaya kadar 40 kez tekrarlanmış zaten. niye böyle yapıyorsun ya? " demekten kendimi alıkoyamıyorum. oysaki okuma eylemi de en az yazma eylemi kadar önemlidir fakat bunu anlayamıyorlar sanırım. bir de söylemeden geçmeyeyim, yazarları her şeyi bilir. hepsi bir aristo, hepsi bir platon.
 • 1402
  öyle ya da böyle türkiye gündeminin takip edilebileceği bir platformdur.
  an itibariyle merak edip bir baktım, 2 aralık 2020 başakşehir rb leipzig maçı için 23 entry girilmiş. uefa şampiyonlar ligindeki tek takımımız şampiyonlar liginde ölüm kalım maçına çıkıyor ve neredeyse kimsenin umrunda değil. bu durumun türk futbolu için bir anlamı olduğunu düşünüyorum.