• 1395
  her olayı her duruma negatif, olumsuz eleştiri ve saçma sapan espriler yazan insanlar dolu. her şeye şikayetleri var çoğusu mutsuz. pandemi döneminden dolayı benimde sosyal yaşantım bitti ve internette daha fazla vakit geçiriyorum. pandemi bittikten sonra gündemi takip edebileceğim başka bir site arıyacağım artık. çünkü bazen gerçekten bazı başlıklardaki yorumları okuyunca damarım atıyor spor siyaset gündemde her ne varsa artık. logosunu yeşil değil bence siyah yapmalı.
 • 1396
  daha önce de defalarca yazmıştım (bkz: ekşi sözlük/@pera)

  ekşi sözlük artık ne yazık ki türkiye’de nefret suçunun kalesidir. bunu takım, fikir, ideoloji ayırt etmeksizin söylüyorum. özellikle son zamanlarda kadınlara yönelik açık nefret suçu içeren başlıklarda inanılmaz bir artış var. twitter’da bile bu nefret suçlarını bildirip kaldırtabiliyorsunuz, hesap kapattırabiliyorsunuz ama bu ekşi sözlük’te mümkün değil.
 • 1397
  gündemde ne olduğuna dair hiçbir yerde alamadığınız haberleri alabildiğiniz ancak entry'lerin çoğunun okunmaz halde olduğu sözlük. günden güne kötüye gidiyor. niteliksiz bir bilgilendirme, yorumlama alanı.

  siyasi başlıkların içindeki adam akıllı bazı entry'lere baktığınızda ise ülkenin ne hale geldiği yüzünüze çarpıyor (bazen bildiklerimiz, bazen bilmediklerimiz) ve çok moral bozucu oluyor. futbol ile ilgili başlıkların içine girmeye bile değmez.
 • 1398
  yazar olmanın kolaylaşması, buna bağlı olarak yazar sayısının fazla olması ve moderasyonun; girilen entry'lerin formata uygun olup olmamasında esneklik göstermesinden dolayı "sözlük" niteliğinden uzaklaşarak, iyice "facebook sayfası" gibi olmaya başlayan platform.

  ben de, komik olan bazı entry'lere -sözlük formatına uygun olmasa bile- müsade edilmesinden yanayım. ancak entry'lerin büyük bir çoğunluğu artık entry bile değil, direkt "konuyla ilgili düşüncesini belirten yorum" halini almış durumda. tamam, bazı yorumlara da müsade edilsin; ona da bir şey demem. lakin; gündemdeki başlıkların çoğu "çok güzel", "beğendim, güzelmiş" tarzında entry'lerle dolu durumda. hadi onu da geçtim, sonunda "nokta işareti" bile olmayan bir sürü entry dolu...