• 1
    afc bournemouth'ta kulüp efsanesi haline gelen 37 yaşındaki futbol adamı. kısaca eddie howe olarak bilinir, oldukça ilginç bir kariyer hikayesine sahiptir:

    13 yaşından 24 yaşına kadar bournemouth forması giyer, stoper mevkinde göz doldurur. 24 yaşında harry redknapp'ın ilk transferi olarak 600 bin pound bonservisle portsmouth'a transfer olur; sakatlandığı ve yeniden sakatlandığı maçlar olmak üzere 2 kere forma şansı bulur. 26 yaşında futbolu bırakma noktasına gelmişken eski kulübü bournemouth'a 3 aylığına kiralanır, yeniden formunu bulur fakat kulüpte bonservisini alacak para yoktur. taraftarlar arasında "eddieshare" isimli bir kampanya başlatılıp 21 bin pound toplanır. portsmouth teklifi reddetmez ve bonservisi satın alınır. 29 yaşında oyuncu-antrenör statüsüne yükselir, hem a takımda forma giyip hem reserve takımı çalıştırır. geçmişteki ağır sakatlıkların etkisiyle 30 yaşında aktif futbolculuk kariyerini sonlandırmak zorunda kalır.

    teknik direktörlük kariyerine 31 yaşında, yine bournemouth saflarında, league two'da başlar. kendisiyle önce geçici antrenör olarak anlaşılır, -17 puana rağmen takımı ligde tutunca kalıcı sözleşme imzalanır. yeni sezona 8'de 8 yaparak başlayarak kulüp rekorunu kırar. championship ekiplerinden peterborough united'ın teklifini reddeder ve takımı league one'a yükseltir. 1.5 sezonluk başarısız sayılabilecek bir burnley macerasına atılır. 34 yaşında yeniden bournemouth'un başına geçer, ilk sezonunda takımı championship'e yükseltir. championship'teki ilk sezonunda play-off bölgesinin 6 puan uzağında kalır, ikinci sezonunda ise şampiyon olur.

    2015-2016 sezonunda 37 yaşında bir menajer olarak efsanesi olduğu bournemouth kulübünü premier league'de yönetecektir.

    http://resmim.org/...6c5524823cf0825e.jpg