• 1
  madalya ve nişanlar kanunu md. 2-c:

  "......yurt içinde veya dışında herhangi bir alanda feragat, fedakarlık ve gayreti ile yaptığı çalışmalarda ülke ve dünya çapında emsallerine nazaran üstün başarı göstererek devletin yücelmesine ve milli menfaatlere önemli ölçüde katkısı olan türk vatandaşlarına verilir.”

  galatasaray futbol kulübü, bu madalyayı 19 mayıs 2000 tarihinde dönemin cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından almıştır.

  ayrıca; süreyya ayhan, naim süleymanoğlu, yaşar doğu, gazanfer bilge, türkiye milli basketbol takımı, türk milli futbol takımı'na da bu ödül layık görülmüştür.
 • 2
  galatasaraylı olmakla ne kadar övünsek az geleceğinin bir kanıtı.

  devlet diyoruz, üstün diyoruz, hizmet diyoruz. biz bu ülkenin adını dünyanın uçsuz bucaksız köşelerine, çöldeki bahtsız bedeviye, kutuptaki eskimo kardeşe, afrikadaki kabile reislerine, amerikalara, brezilyalara, uzakdoğumun çekik gözlü yurdum insanlarına kadar duyurmuşuzdur kardeşler!

  az bir şey mi sanırsınız bu futbol denen meretin uluslararası platformdaki etkisini? uluslararası ilişkiler mezunuyum, teori dersinde gurbetçilerimizin avrupa'da kendilerini kabul ettirmeleri yönünde galatasarayımın başarılarının ne kadar olumlu etkiler taşıdığı ile ilgili ödev çalışması verdim. sonuç ff, asistan fenerli de olsa galatasaray'ın türk tarihine yaptığı katkı yad-sı-na-maz!

  galatasaray diyorlar, yeahh a fucking good turkish team mann.. gala, gala, gala turkish side of football. yabancı forumlara girin çıkın. görün.

  galatasaray o yüzden türkiyedir işte.
 • 3
  17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçından sonra, 19 mayıs 2000 tarihinde galatasaray spor kulübü adına dönemin cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından bize* takdim edilen madalya. yazılı kanundan dolayı* claudio andre mergen taffarel, carlos alberto oliveira capone, gheorghe popescu, gheorghe hagi ve mandinga dos santos marcio'ya verilememiştir. bunun üzerine, galatasaray spor kulübü adına alınan tek bir madalya ile sorun da kökünden hallolmuştur.

  http://img717.imageshack.us/...nhizmetmadalyas.png/
 • 4
  --- alıntı ---

  galatasaray'a devlet üstün hizmet madalyası

  ankara - cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer, uefa kupası'nı kazanan galatasaray kulübü'ne devlet üstün hizmet madalyası verdi.

  ankara 19 mayıs stadı'nda yapılan, 19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı kutlama törenleri sırasında galatasaray kulübü adına başkan faruk süren, devlet üstün hizmet madalyası'nı sezer'in elinden aldı.
  sezer, törende yaptığı konuşmada, tüm vatandaşların 19 mayıs atatürk'ü anma ve gençlik ve spor bayramı'nı kutladı. sezer, şöyle devam etti:
  ``bugün coşkumuzu artıran bir olay daha yaşanmaktadır. ulusumuzun haklı gururu galatasaray futbol takımımıza başarılarından dolayı devlet üstün hizmet madalyası verilecektir. son yıllarda avrupa kupalarında sergilediği üstün performansla türk futbolunun uluslararası bir simgesi durumuna gelen galatasarayımız, türk ulusunun dünyayla her alanda yarışma inanç ve kararlılığını bir kez daha göstermiştir. ülkemize kazandırdığı bu şampiyonluk, sahada kazanılan bir zaferin ötesinde türkiye'nin tanıtımı yönünden de büyük bir önem taşımaktadır.''
  futbolun uygar dünyanın önemli etkinlik alanlarından birisi olduğunu vurgulayan sezer, şunları kaydetti:
  ``ulusumuz her alanda çağdaş ölçülere ulaşma kararlılığındadır. bunu, ulusumuzun esenliği ve mutluluğu için istiyoruz. galatasaray, futbol alanında türk ulusunun çağdaş ölçülere ulaştığını göstermiştir.galatasaray kulübü'nün değerli başkan ve yöneticileri uefa kupası'nı kazanarak ulusumuza büyük bir sevinç yaşattınız, hepimizi gururlandırdınız, sizleri kutluyorum. yüce ulusumuzun duygularının birgöstergesi olarak devlet üstün hizmet madalyası vermekten büyük kıvanç duyuyorum.''
  galatasaray kulübü'ne devlet üstün hizmet madalyası verilmesi öncesinde bir konuşma yapan devlet bakanı fikret ünlü de galatasaray'ın yaratmış olduğu sevincin ulusça yaşanmaya devam ettiğini söyledi. galatasaray'ın zaferini, atatürk'ün en büyük hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeye çıkma hedefinin bir sonucu olarak oluştuğunu ifade eden ünlü, ``cumhuriyet tarihimizin en büyük başarılarından birini galatasaray ile yaşadık. bu başarının gençlik haftası'na rastlaması da ülkemizin kurucularına yıllar sonra verilen güzel bir hediye oldu. türkiye'nin, avrupa birliği'ne girme yolunda galatasaray'ın kazandığı başarının önemi ileride daha iyi anlaşılacaktır'' diye konuştu.
  devlet üstün hizmet madalyası'nın verilmesi sırasında tören alanındaki askeri bandonun, önce 10. yıl marşı, daha sonra da galatasaray marşı'nı çalması, kulüp başkanı faruk süren'i şaşırttı ve sevindirdi. töreni izleyen vatandaşlar da sarı kırmızı galatasaray bayraklarının ve türk bayraklarının dalgalandığı tribünlerden coşkulu bir şekilde alkışladılar. türk hava kurumu'ndan üç paraşütçünün türk bayrakları ve galatasaray bayraklarıyla tören alanına inmesi de coşkuyu artırdı.

  --- alıntı ---

  http://bit.ly/llTeJA
 • 5
  bugün dursun aydın özbek'in sahip olmaya hak kazandığı madalyadır. galatasaray'ın geleceğini varını yoğunu develete hediye etmiştir.

  bugünden 10 yıl sonra taraftar mecidiyeköy'e ağladığı gibi bu arazilere de ağlayacak. ancak bugün kurulda bitse de gitsek diyen dedelerin yarısı ölmüş olacak diğer yarısının da umurunda olmayacak.

  (bkz: 22 ekim 2016 galatasaray genel kurulu)