• 2861
  15-16'dan itibaren cenk tosun, demba ba, josé sosa, marcelo, ersan gülüm, fabri, atinc nukan, dusko tosic'ten 75m euro elde edip, 2 şampiyonluk 1 şampiyonlar ligi son 16, 1 uefa çeyrek finali oynamasına rağmen son 2 senede batma noktasına gelmişler.

  üstelik bu dönemde alınmış en pahalı oyuncu da 4m'luk mitrovic, o da zaten 4m getirdi yine.*

  fabri,gökhan, caner, atiba, adriano,pepe,vida,babel bonservissiz, dorukhan 150k, talisca-abou flan kiralık.

  herifler "paralar nerede" demekte haklı.
 • 2862
  atiba hutchinson, kevin prince boateng, gökhan gönül, caner erkin, abou diaby, mohamed elneny ve pedro rebocho'nun sözleşmelerinin sezon sonu sona ereceği kulüp. karius'la da yolları birkaç gün evvel ayrılmıştı.

  boateng, diaby, elneny ve rebocho ile vedalaşılır, atiba ile jübile için son bir kez sözleşme uzatılır. gökhan ve caner'de ise muallak bir durum söz konusu. her iki oyuncunun da fenerbahçe'ye gitme ihtimali, beşiktaş'ta kalma ihtimallerine denk gibi bir şey. kalsalar da, gitseler de ben orayı idare edebileceklerini zannetmiyorum. yaşları 34-35 olmuş iki oyuncu.

  kaleye, her iki beke, ön liberoya, kanatlara en az birer oyuncu, toplamda 6 transfer yapmaları gerekiyor. bana kalırsa ekstra bir stoper ihtiyaçları da var da, ruiz, vida, necip, roco derken akıllarına gelmez bu hamle. halbuki roco ve necip'i toplasan bir tam oyuncu bile etmezler. belki serbest pazardan denk getirebilirlerse uygun maliyetli bir oyuncu rotasyona dahil olabilir.

  fenerbahçe gibi bunların da çok aksayan tarafları var ve onlardan daha dezavantajlılar. çünkü para edebilecek iyi bir oyuncuları yok satışını gerçekleştirebilsinler. bir ihtimal aklıma vida geliyor, ancak onu da satacak olsalar çoktan satarlardı. yine de şu an elden çıkarmak isteseler en az 5-6 milyon euro getirisi olur.

  orta sahada sayıca çok adamları var, ancak şu an için ljajic hariç kimsenin yeri garanti değil. 37 yaşındaki atiba, sakatlıktan nasıl döneceği muamma olan dorukhan, kaç senedir yokları oynayan oğuzhan, hangi mevkide oynadığını çözemediğimiz necip ile sezon geçmez beşiktaş için.

  sivasspor orta sahasında bu sezon kiralık oynayan ve aslen stoper olan fatih aksoy seneye bol bol şans bulur bu takımda.