• 1
  son dönemlerde trabzonspor'a çeşitli destekler sağlayan ve çeşitli spor sayfalarınca desteklerine dair haberler yapılan türkiye cumhuriyeti hazine ve maliye bakanı.

  öncelikle ben bu tavrını siyasetten ve politikadan uzak şekilde olumlu bulduğunu belirtmeliyim. amacım siyasi olarak kimseyi yargılamak ya da fikir dağıtmak değil. işin futbol boyutunda ortalık öyle bulandıki, saçma-sapan, yapay, ideolojik takımlar yerine, tüm partilerden milletvekilleri, siyasiler ve idareciler şehirlerinin ilk göz ağrısı kulüplerine sahip çıksalar çok daha faydalı işler ortaya çıkaracaklar.

  kendilerinin vestel sponsor anlaşmasında da süreci destekleyici bir rol oynadığını düşünüyorum. hatta buradan gelecek olan yıllık 3 milyon €'nun da doğrudan daniel sturidge'e ödeneceği şeklinde bilgiler mevcut.

  son olarak kendisi bugün novak'ın 90+8'inci dakikada attığı gole de oldukça içten sevinmiş.

  https://twitter.com/...092948777033728?s=20
 • 2
  trabzonspor’a siyasi bir partinin mensubu olarak, siyasi ilişkilerinin kıyağıyla sponsor bulan ve çeşitli desteklerde bulunan şahıs. sempati duyuyormuş, tuttuğu takımmış, ideolojiden uzakmış, geçiniz. tuttuğun takıma destek olacaksan iş adamı ya da sporsever kimliğinle destek olacaksın, siyasi bağlantılarını bir kulübün lehine kullanmayacaksın. torpildir, kayırmadır, haksız rekabettir bunun adı. galatasaray’a da yapılmasını istemem asla. işine gelmeyince spora siyaset karıştırmayın diye kükreyen ikiyüzlüler bu tip durumlarda sevgi pıtırcığı kesiliveriyor ne hikmetse. sporun hiçbir dalına hiçbir siyasi oluşum müdahil olmamalı. tribünde akplisi, chplisi, iyi partilisi, hdplisi, mhplisi, milliyetçisi, komünisti her siyasi görüşten insan bulunurken spor siyasetten bağımsız kalmalı.