• 335
  boş zamanlarında oturup çekya ligi izlemeyen fatih terim'in scout ekibinin raporu doğrultusunda kadroya katılmasını istediği, o sıralar bonservis bedeli 3.5 milyon euro olup taş çatlasın 6 milyon euroya çok rahat bitecek bir transferin öznesiydi kendisi. ancak mustafa cengiz yönetiminin müthiş pazarlık kabiliyeti sayesinde oyuncunun bedeli 10 milyon euroları aştı. 500 ay vadeli bir ödeme planı sunuyorlar sanırım el attıkları her oyuncu için ederinin 2 katının istenmesinin başka bir açıklamasını bulamıyorum. neyse sonuç olarak çok yüksek paralar konuşulunca transferinden vazgeçildi ve kendisine verilmeyen paranın çok daha fazlası william d'avila'nın suudi arabistan yönetimi ile olan ilişkilerine de güvenilerek yazın satarız diye mbaye diagne'ye verildi. hatırlarsınız mbaye diagne ve kostas mitroglou'nun tanıtıldığı videoda spiker aslında benjamin tetteh diyordu. mbaye diagne telafuzu sonradna montajlanmıştı ama dudakları hala benjamin tetteh diyordu.

  yani kendisi bizim yokluktan alamadığımız değil, bir tercih doğrultusunda almadığımız bir oyuncuydu, talip olduğumuzda da piyasası uçuk falan değildi, piyasasını bizim köstebeklerimiz ve müthiş ödeme planımız uçurdu. aradan geçen 1.5 yılın ardından yeni malatyaspor'a transfer oldu. hani yeni malatyaspor'a transfer oldu ama 500.000 euro kiralama 4.5 milyon euro satın alma bedeli ile transfer oldu. yeni malatyaspor'a gelince ciklet parasına geldi sananlar var. şu adamı hülle ile aslında biz de almış olabiliriz. yeni malatyaspor'un bu parayı ödeyebilmesi mümkün değil çünkü.

  bu arada yeni malatyaspor ile çıktığı ilk antremanda sakatlandığına dair twitler görmüştüm. yeni malatyaspor'un sonrasında apar topar adem büyük'ü alması ve tetteh'in henüz süre almamış olması bu iddiayı doğrular nitelikte.
 • 336
  zamanında fatih terim’in gereksiz ısrarıyla kapımızdan dönmüş boş futbolcu. neyse ki o zamanlar yokluktaydık ki alamadık.

  ayrıca açmak gerekirse kendisi yerine diagne tercih edilmedi. dediğim gibi tetteh zamanında neyse ki yokluktaydık ve alamadık. diagne ise ozan kabak’tan gelen para doğrultusunda “önümüzdeki yaz satarız” diye düşünülerek alındı. çünkü ozan’dan gelen parayı o dönemde harcamasaydık “transfer bütçesi” bakımından o para kullanılamayacaktı(devre arasındaki gelir önümüzdeki seneye yansımıyor).

  yapılan hareketlerin doğrulu-yanlışlığı tartışılır ancak elma ile armutu karıştırıp, “bunlar bir” demeyin. komik duruyor.
 • 337
  2018-2020 arasındaki performansı izleme ekibinin ve hocanın yanlış tercih yaptığını gösteriyor. yani bunlar futbolda olabilen şeyler.
  yönetimin transfer yapmayı bilmemesi de alışıldık bir durum. o gün paramız olsa ve biz tetteh'i alabilsek eksi olarak scout ekibi ve hocaya yazacaktı.
  diagne alındığı ve 13 milyon euro verildiği için haliyle yönetim eleştiriliyor. bence iki tercihte yanlış, ki diagne çok iyi bir golcü olmasına rağmen...
  he bide şey saçmalığı var ki, duydukça daha da uyuz oluyorum.
  ozan'dan gelen paranın harcanması gerekiyordu, o yüzden diagne alındı ve 2019 yazında araplara satılacaktı.
  şimdi bu gerçekse, yani bunu böyle planlayan yönetim zaten hiç bir şeyden anlamıyordur. ki anlamadıkları zaten malum:)
  hocanın işi değil ama bu plana onay verdiyse o da hata yapmıştır.
  ozan kabak 17 ocak 2019 günü stuttgart'a transfer oldu.
  yani 14 günlük bir süre ve kullanılabilecek 11 milyon euro var. 5 milyon euro peşinle rize'ye gidilse, muriç'i paket yapıp yollarlardı.
  geri kalanla da mesela luyindama'nın bonservisi o dönem alınabilir, 2019 yazında fernando'dan gelen para çok rahat harcanabilirdi.
  gent sörtloth'u 300 bin euroya kiraladı, demba ba bedava başakşehir'e geldi. böyle bir sürü örnek verebilirim.
  yani işin özeti ortada bir tercih sorunu olduğu kesin. çünkü 2019 ocak ayında düşünmediğin adam için 5 ay sonra ezeli rakibinle transfer yarışına giriyorsan, yanlış bir şeyler yapmışsındır.
  nasıl ki luyindama ve marcao için övgü dolu sözler söyleniyorsa, bence forvet transferindeki tercihler için de eleştiriler kabul edilmeli...
  profesyonel akıl olsa mesela, ozan için yapılan anlaşmanın detayını 31 ocak günü açıklardı.
  yapılan transferlere ve harcanan paraya göre stutgart ile ödeme planı ona göre ayarlanır, ozan'dan gelecek paranın bir kısmı 2019 yaz transfer dönemine bırakılabilirdi.
  tercih hatası teknik ekibe, bu hata da yönetime yazar...