• 257
  bu seferde fenerbahçe taraftarları tarafından başlatılmıştır. galatasaray ve beşiktaşlıların destek vermesi durumunda ülkedeki ekonomik dalgalanmadan memnun olmayan bein sports tamamen çekilebilir. önerim ise ütopik olabilir, üç büyük kulübün öncü olarak kendi maçlarını netflix tarzı plartform düzenleyerek yayınlamaları aylık 19 tl gibi bir ücret belirlenirse ciddi bir katılım sağlanabilir. bu parada kulübün kasasına direkt olarak girer. kulüpler kendi maçlarını yurt dışı pazarlarına da satabilirler örneğin almanya, fransa, italya gibi ek gelir elde edilebilir. örneğin galatasaray taraftarı olarak türkiye'de yaklaşık 1 milyon kişinin buna kayıt olacağını düşünüyorum, aylık 19 milyon lira gibi bir para demek yılda 228 milyon lira yapar. ligi şampiyon tamamladığımız 2018-219 yılında toplamda 212 milyon lira kazanmıştık. üyelik ücretinin makul olduğunu düşünürsek bu rakamın 2 milyonlu rakamlara gelebileceğini düşünüyorum.
 • 259
  geleneksel digiturk iptal şenlikleri başlamış.
  o değil de neydi o hani biz opet istasyonlarından benzin almıyoruz koç ürünü kullanmıyoruz dediğimizde "eki eki eki koç ürünü almadan üç gün yaşayamazsınız hem almasanız nolacak koç'mu batacak" diyen yavşaklar protesto mu ediyormuş.
  protesto bir hak sonuçta ama iptal etmezseniz adam değilsiniz : )
 • 260
  ne zaman görsem aklıma şener şen’in dolap beygiri filmindeki “noldu rıfkıcım sen araplara mı kızdın?” repliğini getiren kampanya.

  ülkenin mevcut ekonomik durumunda zaten futbola uzak kalamayacak kadar ilgi duyanlar hariç çok fazla kullanan kaldığını sanmıyorum. yani kitlesel iptale konu olamayacak kadar kemik futbolsever tayfa kalmıştır muhtemelen.
 • 261
  karşı durduğum kampanya. bu kampayayı biz yaptığımızda da karşıydım çünkü saçmalık ötesi. kulübün doğru yapılanmadı diye maddi ceza yiyorsun bein iptal, tff bir karar alıyor bein iptal, futbolcu sakatlanıyor bein iptal.

  ulan nefret ediyorum şu bein sports'tan ama allah için şu saçmalığı devam ettirmeyin ya. hayır keşke bein gitse şu ülkeden de başka yöntemler bulunsa ama iptal kampanyası için sunulan gerekçeler aptalca. siz zannediyorsunuz ki bein tff'ye kararlarını değiştirsin diye baskı yapar tff'de tabi canım deyip değiştirir ama yok öyle bir dünya. aksine bu kampayalar her yıl bein sports'un tff'ye giderek "bu yıl yayın ücretlerini kısmalıyız" demesi ile son buluyor. zararı da kulüpler ödüyor.

  salak salak işler.
 • 262
  her ne kadar memnun olmasan da öyle biz çıkalım, maçları da neşflixe verelim, para bize kalsın kadar kolay değil bu işler. maçlarını 40 tane kamerayla, o kadar çalışanıyla, maç yayınlama tecrübesiyle bu adamlar çekiyor. izlediğimiz sadece bir maç için yüz civarı kişi çalışıyor. onların da giderleri ıvır zıvırları ayrıca var. maçlarımı ben x platforma satacağım dediğin an o zaman çekimlerini ve tüm prodüksiyonu da kendin üstlenirsin. hem beceremezsin hem de ortaya güzel bir şey çıkmaz.
  gs tv'de izlediğin hazırlık maçları gibi izlersin maçları.
 • 263
  bein sports isimli oluşum bu lige zaten ederinin 3-4 katını veriyor maddi olarak. hatta bundan o kadar rahatsızlar ki, geçen seneden beri indirime gitmek istedikleri ve az da olsa gittiklerini biliyoruz.

  şimdi bu adamların ülke futbolundan çekilmesi neyi düzeltir biz bunu sorgulamalıyız. şu an ödenen paranın çeyreği fiyatına demirören veya saran'a peşkeş çekilmesinin futbolumuza/takımlarımıza ne faydası olacak? koca bir hiç. kulüplerin maddi gelirleri iyice düşecek. zaten kasalarda tek kuruş para yok.

  bence hatayı yanlış yerde arıyor insanlar.