• yazmayım dedim ama sinirlerim bozuldu.

  galatasaray'ın transferi için elini attığı her oyuncuyu transferi kesin bitmiş gibi lanse ediyorlar.

  bakın 29 haziran tarihli haberleri. başlık "bir imza daha geliyor" haberin öznesi konoplyanka.

  http://tr.beinsports.com/...ir-imza-daha-geliyor

  halbuki ortada imza vs.yoktu. (bkz: #2191869) bugün itibariyle transferde hala net bir mesafe alınamadı. olur da transfer biterse ilk önce biz yazdık demek için bunlar.

  bugün feghouli için attıkları başlık "anlaşma tamam. bir imza daha geliyor."

  http://tr.beinsports.com/...adaki-hedef-feghouli

  transferinde ne bir anlaşma ne de atılmış imza var. (bkz: #2193535)

  taraftarların duygularıyla bu şekilde oynamak doğru değil. gomis'in, belhanda'nın maicon'un transferinde oyuncu ile imzalar atılmışken anca transfer bitti diye yazdım. 25 kişilik transfer listesindeki her oyuncuyu buraya yazabilirim. ne değişir? ilk önce burada yazıldı diye havamız mı olur? yaptıkları haberlerin transferlere olan negatif etkisini anlatmıyorum bile.

  son not imzalar atılana kadar hiçbir transfer bitmiş değildir. buna göre temkinli hareket etmek de fayda var.
 • 18 şubat 2020 atletico madrid liverpool maçı'na tamı tamına, eksiği yok fazlası var 1:45 dk'lık özet koymuş yayın platformu. muhteşem, futbola doydum, hele 1:30'da kornerde kaleciye yapılan faul pozisyonu beni mest etti.

  çok bilmiş devlet idarecilerimiz ortadoğu'lulaşma projesinin önemli bir bacağı olarak saatlerle oynadığı için, maçı izleyemiyoruz, sabahın karanlığında işe uykusuz gitmemek için. o yüzden böyle executive summary'den hallice özetler beni çok mutlu ediyor.

  sizin prodüksiyon ekibinize tüküreyim.
 • sözleşmeyi kabul etmiyorlarsa gerekli olan cezayı ödeyip çekip gitsinler. hem sözleşmenin gerekliliklerini yerine getirmiyorlar, hem de cezayı ödemiyorlar. millete boru gibi fiyat çekip, üstüne bir de en büyük müşterinizi üzerseniz böyle olur.

  edit: havuz bozulsa galatasaray olarak bize hiçbir şey olmaz. 200 milyon tl olmasa da ona yakın bir ücrete yayınlarımızı yine satarız. dünya artık 20 yıl önceki dünya değil. bir sürü dijital platform var.
 • 8 kasım 2020 sivasspor galatasaray maçı'nın özetine;

  - arda turan'ın maçın başında kafayla auta attığı, o sırada sivaslı oyuncunun arda'nın kafasına vurup sakatlığa sebebiyet verdiği pozisyonu,

  - emre kılınç'ın boş kaleye kaçırdığı pozisyonu,

  - sofiane feghouli'nin karşı karşıya kalıp topu sökemediği pozisyonu,

  - mustapha yatabare ve diğer sivasspor oyuncularının ayağa bastığı, bileğe vurduğu pozisyonları

  - sivasspor oyuncularının kendini yerlere attıkları ama sarı kart görmedikleri alakasız pozisyonların çoğunu,

  koymamışlar.

  sivasspor'un pozisyon namına yakaladığı her şeyi, hatta ceza sahamıza girdikleri tüm pozisyonlar ise özette.

  bu arada özet sadece 3 dakika 6 saniye. bu özetleri hazırlayan adam yıllardır galatasaray düşmanlığı ve manipülasyon yapıyor, daha ne örnekler var. kaçan pozisyonlarımız, verilmeyen penaltılarımız, rakibimize verilmeyen kırmızı kartlar... yıllardır sansüre uğruyor.

  en basitinden 26 ocak 2020 konyaspor galatasaray maçı. 0-3 gibi rahat bir skorla kazandığımız maçta konyaspor'un yarı sahamıza geçtiği tüm pozisyonlar özetteydi. bir kısmı zamanında trt'nin stadyum (program) programında verilen 20 dakikalık geniş özete bile girmeyecek pozisyonlardı.

  https://tr.beinsports.com/...alatasaray-mac-ozeti

  bizim ise;

  -maçın başında donk'la kornerden yarattığımız tehlike.

  -mariano'nun uzun topu ve feghouli'nin ortasında ömer'e yapılan tartışmasız penaltı (çok barizdi ama bizim de gündemimize girmedi nedense.)

  -saracchi'nin bindirmeyi yapıp topu az farkla auta attığı pozisyon (sonrasında sakatlandı hatta).

  -falcao'nun topla buluşup ceza sahası civarından topu az farkla auta attığı pozisyon (sonrasında sakatlandı hatta).

  özete girememişti. bir örnek daha vermek istiyorum. vereceğim bu örnekte işler çok daha iğrençleşiyor. sonrasında en büyük şerefsizliğin döndüğü, dört bir yanımızı sarmış şeref yoksunlarının algının kralını yaparak şampiyonluğumuza leke sürdüğü, uğruna hakem kariyeri biten bir maçtan;

  11 mayıs 2019 çaykur rizespor galatasaray maçı'ndan:

  daha önce bu maça dair yapılan ahlaksızca algıdan bahsettiğim entry'mi aynen koyuyorum buraya. beinsports'un da bu algıda ne kadar önemli bir yer tuttuğunu herkes müşahede edecektir kanaatindeyim.

  not: bu maç 2 mayıs 2019'da düzenlenen futbolun süperleri aka "fbjk ve başakşehir'e moral gecesi" etkinliğinden 9 gün sonra oynanmıştır. bu bilgi de burada dursun.

  --- alıntı ---

  bu maçla ilgili kanıma dokunan birçok şey var. bu maçta haksız galibiyet aldığımız iddiasıyla tertemiz şampiyonluğumuzu kirletmeye çalışan rakip takım taraftarları, "evet abi rize maçını haksız kazandık" diyen taraftarımız, hatta "ama biz de şu maçta doğranmıştık." savunması yapan taraftarımız. haksız galibiyet aldığımızı öne süren insanların savlarını hakemin hatalı karar verdiğini düşündükleri 2 pozisyon üzerinden değerlendirmek lazım.

  1- https://twitter.com/.../1127995569903947777

  samudio'nun gördüğü kırmızı karta bakacak olursak, basında yaratılan algının aksine önce emre'nin topa vurduğu, sonra samudio'nun emre'nin ayağını kırdığı rahatça görülebilir. ifab kuralları, sakatlayıcı müdahalelerin kasıt olmasa dahi kırmızı kart ile cezalandırılabileceğini söylüyor ve bu pozisyon da tam olarak o maddeye giriyor.

  http://www.tffhgd.org.tr/...e_11082018121618.PDF

  ilgili kitapçığın 175. sayfasında konu ile ilgili madde detaylı bir şekilde açıklanıyor.

  " ciddi faullü oyun (serious foul play)
  bir oyuncunun güvenliğini tehlikeye atacak bir şekilde veya aşırı güç kullanılarak
  veya gaddarca/acımasızca top için ayakla müdahale yapılması veya mücadele
  edilmesi; ihraç edilerek (kırmızı kart) cezalandırılır. "

  pozisyonda samudio'nun hareketi " top için aşırı güç kullanarak yapılan müdahale" olduğu için ve bu müdahaleyi top artık kendisinde değilken (emre'nin topu galatasaray'a kazandırmış olduğunu hatırlatırım.) yaptığından dolayı normal bir şekilde kırmızı kart ile cezalandırılmıştır.

  2- https://twitter.com/.../1127232438068027395

  onyekuru'nun ayağına awaziem'in müdahalesi çok net. kırmızı kart pozisyonuna benzer bir kronolojide ilerleyen pozisyonda önce onyekuru topa, sonra awaziem onyekuru'nun ayağına ayağın şeklini değiştirecek kadar darbeli bir şekilde vuruyor. ancak, bariz bir penaltı olan bu pozisyonun bile haksız penaltı olduğu savunuluyor, bu yalanı empoze etmek için yayıncı kuruluş bile devreye giriyor ve pozisyonun bu açısını özete koymuyor. hatta samudio-emre pozisyonunda da emre'nin önce topa vurduğunu net bir şekilde gösteren açıyı da özete koymaya zahmet etmiyorlar.

  https://tr.beinsports.com/...alatasaray-mac-ozeti

  tabii onyekuru'nun pozisyonunda galatasaray'ın hak yediği düşüncesinde olan rakip takım taraftarları, 8 mart 2020 sivasspor galatasaray maçı'nda seri'nin çok daha hafif müdahalesine penaltı çalınmasına doğru karar deme midesizliğini gösteriyor.

  sonuç olarak galatasaray, lehinde sonuca etki eden hakem hatası olmayan bir maçı kazanıyor. gelgelelim maç bambaşka bir şekilde lanse ediliyor ve galatasaray yine günah keçisi ilan ediliyor. bu entry'nin yazarı ise; iftiracı galatasaray düşmanlarını allah'a havale ediyor, "evet abi rize maçını haksız kazandık" diyen taraftarlarımızı objektif olacağım diye takımını her ortamda ezdiren taraftar başlığına yönlendiriyor. galatasaray'ı savunma gayesiyle olsa da "ama biz de şu maçta doğranmıştık." diyip doğrandığımız maçlarla düzgün yönetilen bu maçı aynı kefeye koyma hatasını yapan renktaşlarını da tekrar düşünmeye davet ediyor.

  --- alıntı ---

  görüleceği üzere üzerinden kıyamet kopan 2 pozisyon da verilmesi gereken açıdan verilmemiş beinsports'un özetinde.

  daha ne örnekler var, uzun uzun uğraşsak 100 dakikalık rezillik çıkarırız son 6 seneden. mesela bir örnek daha, 4 ekim 2020 kasımpaşa galatasaray maçı. maçın henüz başında marcao'ya yumruk atan kasımpaşalı oyuncuya en ufak bir yaptırım uygulanmıyor ve maçı 1-0 kaybediyoruz. 10 kişi kalsalar kazanacağız yüksek ihtimalle. 3 puanımız gasp ediliyor ama pozisyon özette yok;

  (bkz: #2992088)
  https://twitter.com/.../1312797641366016002

  yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar, biz de sadece izliyoruz maalesef. yarın bir gün aynı olay bir kere şans eseri fbjk aleyhine denk gelir, o zaman görün nasıl yaygara kopuyor. adamlar 7 beşiktaşlı 3 fenerbahçeli barındıran tff yönetim kurulunda "1" tane galatasaraylı (ali dürüst) var diye yapmadıkları algıyı bırakmadı. onlarınki ruh hastalığı kabul ama bizim tutumumuz da çok pasif ve düşmanlarımızı cesaretlendirici. kazandığımız her maçın, hatta kupanın hakemle ilişkilendirilmesi, bu yönde yapılan algıların başarılı olup hakemlerin bizi doğrama yarışına girmesi de bu sebepten dolayı. bu konularda bizim camia olarak (taraftar da dahil) kolektif bilincimiz çok düşük maalesef.

  sözlüğü takip eden bir kulüp medya sorumlumuz, yahut medyada yeri olan bir galatasaraylı, yahut bir yöneticimiz varsa lütfen bu konuyu gündeme getirsin artık. tff, mhk, pfdk, tahkim, hepsinin düşmanlığı bir kenara (beklendik zaten), ama bu yayıncı kuruluşta özetleri hazırlayan kişi veya kişiler çok büyük bir ahlaksızlığın içindeler. bu ahlaksızlığı ve manipülasyonu da ancak galatasaray taraftarı'nın ses çıkarmasıyla, isyan etmesiyle durdurabiliriz. ve artık durdurmalıyız.
 • 1 aralık 2019 trabzonspor galatasaray maçında yaşanan tartışmalı pozisyonları maçta göstermediği gibi(ts'nin attığı golü , emre mor'a yapılan hareketi) var odası ile de paylaşmadığı şeklinde iddiaların olduğu yayıncı kuruluş.

  hayırdır beyler çıkmadı mı ödül töreninin, şampiyonluk kutlamalarının, boykotların acısı?

  galatasaray yönetimi bu konuda acilen bein sports ve tff yetkilileri ile görüşmeli, iddiaların cevabını almalı.
 • emre gönlüşen'in vefatı sonrası yaklaşık 4 saattir tarihi yayınlara imza atan kurum.

  dağılmış durumdaki mesai arkadaşları ağlaya ağlaya anlatıyor emre gönlüşen'i. bağlantılar yapılıyor, telefonun ucunda birileri güç bela cümleler kurmaya çalışıyor. duygularından bağımsız olarak sunumları ya da yorumlarıyla tanıdığımız insanları bu şekilde görmek daha da bir etki bırakıyor...

  işine tutku dolu bir insana müthiş bir saygı duruşu ile iş hayatının acımasızlığı arasında bir çizgide gidiyorlar.
 • fatih terim'in basın toplantısı sırasında tff'ye yapıştırınca yayını kesen adamlara sahip oluşum.

  kadroyu beşiktaş'lı yaptılar, çirkeflikte çığır açtılar.
  metin tekin'in bile ayarlarını bozdular. belki de metin tekin'in ayarı bozuktur bilmiyorum.
  inanılmaz kötü bir yapısı var. düzelmeyecek bir yapı. çünkü, para imanları arapların.
 • digitürk günlerinden bugüne türkiye liginin kalitesini düşüren yapı. çok kötü bir reklam politikaları var. bilirsiniz digitürk senerlerce yurt dışına lig yayın haklarını vermedi. beinsport bu tabuyu kırdı fakat sosyal medya üzerinde çok yanlış politikları var. bugün beinsport hesapları dışında kulüpler dahi maç görüntülerinin oldukları bir video paylaşamıyor. beinsport bir saat içinde telif hakkı diyerek videoyu kaldırıyor.

  ulan sen premier lig, la liga, serie a mısın? onlar bile bu görüntülerin üzerine çok düşmüyorlar. senin türkiye liginin reklamı olması için bu görüntülere erişim engeli koymaman lazım. sosyal medya yönetimi 3 dakikalık 480p kalite maç özeti videosuyla olmaz. beinsport'un türkiye içindeki en büyük hatası, beyni örümceklenmiş digitürk döneminden kalma yöneticlierle işi götürmesi.
 • 6-0 biten 9 ocak galatasaray gençlerbirliği maçının özetini 3 dakika 5 saniyeye sığdırmışlar. dün maçı izleyemedim, özeti izliyim dedim izlemez olaydım. izlediğim özet miydi, flaş mı patladı ne oldu anlamadım. bir ara hapşurdum 4. golü kaçırmışım. gözünüzü seveyim şu özetleri biraz daha uzun tutun. birilerini mi cezalandırıyorlar bilmiyorum ama kasıtlı bir kötülük olduğu kesin.

  lig tv döneminde bir geniş özet olurdu “bu pozisyonu niye koydunuz lan özete?” diye düşünürdük. 15-20 dakika maçı izlemiş kadar olurduk.

  bu entry vesilesiyle geniş özet veya maçın tamamını izleyebileceğim bir link ulaştırılırsa çok memnun olurum.
 • muhtemelen yayın ihalesinden çıkacaklar. açıkcası çıkıp çıkmamaları benim umrumda değil. beni ilgilendiren biz ne yapacağız? yanlış bilmiyorsam yayın gelirinden kazancımız yıllık 200 milyon tl'yi geçmiyor.
  sadece iç saha maçalarımızı kendi platformumuzu kurarak satsak bile o paraya ulaşırız, ki bunun daha reklam gelirleri filan da var.
  kulüp bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum. belki de hiç bir şey düşünmüyorlardır bilmiyorum ama iç saha maçları için yıllık 300 tl verecek çok taraftarımız vardır.
  gerçi bir akıllı telefon uygulaması olmayan kulüpten çok şey bekliyorum:((
 • işine gelen pozisyonu tekrar tekrar gösterirken işine gelmeyeni 1 defa bile göstermeyen kuruluş.

  8 mart 2020 sivasspor galatasaray maçının son dakikalarında falcao'nun vurup defans oyuncusunun yerde kestiği pozisyonda elle oynama diye penaltı bekledik ancak tekrarı bile gösterilmedi.

  keza 1-2 pozisyon daha.

  var'a da görüntüyü bunlar veriyorsa skandal işler dönüyor arka planda.
 • 8 kasım 2020 sivasspor galatasaray maçı bayağı bir süredir dikkat ediyorum, galatasaray aleyhine olan pozisyonları 20 açıdan hemen veriyorlar. mesela 8 kasım 2020 sivasspor galatasaray maçı arda'nın attığı golden önce taç pozisyonunu gol olur olmaz, gol tekrarından once verdiler. geçen hafta 31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçında rakibin tartışmalı pozisyon için aynısını yaptılar. bu sorun değil ama 8 kasım 2020 sivasspor galatasaray maçında yatabarenin atılması gereken 2 pozisyonu da özetlerine bile almamışlar. bizim lehimize olacak pozisyonlarda tekrarını ya vermiyorlar ya da 1 kez 1 açıdan hızlıca verip geçiyorlar.
  buna ek olarak rakiplerimizin maçlarında uygulamaları bizim maçların tam tersi olarak görüyorum.
 • --- alıntı ---

  digiturk ceosu yousef al-obadidly: "süper lig'deki mevcut sistemi destekliyoruz. yabancı oyuncu kısıtlaması lige zarar verir. radikal bir değişiklik olursa bu bizi yeni bir değerlendirme yapmaya zorlar"

  -- alıntı ---

  güzel. her zaman para konuşur.

  edit: şuradan aldım, doğruluğunu bilmiyorum.

  https://twitter.com/...314540569133056?s=19

  edit 2: böyle bir açıklama yapmamış ama yapmayacağı manasına gelmez :(
 • çağ artık dijital çağ, insanlar televizyon izlemeyi bırakıyorlar. hala decoder satmak için uğraşıyorlar. doğru düzgün bir dijital uygulamaları bile yok. bugün spor paketini aylık 50 tl'den satsalar ve 3 milyon abone olsa yılda 1.8 milyar tl bir gelir elde ederler. bu sadece abonelerden alacakları para olur. bunun reklamı da var. izleyici sayısı ne kadar çok artarsa reklam bütçesi o kadar artar. bide d smart, tivibu gibi platformlar var. onları kullanan insanlar da parasını verip izleyebilsin. velhasıl hem pahalı yapıp, hem de yayınlar kaçak izleniyor diye şikayet etmeleri çok saçma. burası türkiye, insanlar 25 kuruşluk poşet parası vermemek için aynı poşeti 5 defa kullanıyor. aynı düşüncelerim kulüp mağazaları için de geçerli. insaların alım gücü belli, fiyatlandırmayı ona göre yapmak gerekiyor.
 • iyice leş maç özetleri yayınlamaya başlayan kanal. galatasaray sivasspor maçını 90 dakika izleyen ile özetini izleyen bir kişi bambaşka yorumlarda bulunur. öyle bir özet yapmışlar ki, maçın başında ve sonundaki kritik sivasspor pozisyonları yok.ilk yarının sonundaki babel’in pozisyonu yok.emre mor’un boş kaleye dokunamadığı pozisyon yok. bunlar hep maçın kırılma anları, biraz daha özenli olunması gerekiyor.
 • seneler önce sırf lige ayar vermeye çalıştıkları için protesto sebepli kapattırmıştım.

  ama şimdi şöyle bir şey var. biz de emek hırsızlığını tasvip etmiyoruz eyvallah ama tutup da sikko bir lig için aylık 100-150 tl çok yüksek bir ücret.

  yap bunu aylık 40-50 tl. iptal ettirme işini de kolaylaştır. bak nasıl geliyor üyelikler.

  şimdikinin 3 katı üyesi olmazsa hiçbir şey bilmiyorum. böylelikle reklam gelirleri de çok artacaktır.

  insanlar fiyat + iptal ederkenki stres(faks, dilekçe, bekletme vb) yüzünden bulaşmak istemiyor.

  bir de şampiyon olan takımdan 1 tane oyuncu almadan ligin en iyi onbirini seçme gibi işlere giriyorlar tabii.

  sen 30 milyon taraftarı olan camiayı hiçe sayarsan ilk onları kaybedersin.
 • yaklaşık 7 senelik üyeliğimi sona erdirdiğim platform. 2013'te evlendiğimde üye olmuştum, sonrasında hiç kopmadım, hep devam ettirdim her şeye rağmen, sene başında da eşimin kamu indirimi üzerinden yararlanırız diye hesabımı ona devrettim, ha şöyle ha böyle taahhütü uzatalım derken mart ayı geldi, pandemi dolayısıyla nisan başında paketimi iptal ettim, pandemi sonrası bakarız boşuna para ödemeyelim diye.

  pandemi bende öyle bir etki bıraktı ki, 3 ay hiç futbolla uğraşmayınca kendi kişisel hobilerime, vakit ayıramadığım şeylere yönelince meğersem türk futbolu nasıl bir sömürüymüş, bunu farkettim.

  mart sonundan beri galatasarayım dahil futbol maçı izlemedim, bırakın özetleri bile izlemedim, çocukluğumdan beri izleyen ben, artık bu boğazına kadar pisliğin içine batmış türk futbolundan uzaklaştım sanırım. pandemi vesile oldu sadece.

  ve dışarıdayken farkettim ki türk futbolunun dışarıdaki insanları içeri çekmek için hiç bir gayreti yok, heyecan yok, akıl yok, bilim yok, etik yok, kalite yok, dışarıdan çok iğrenç bir görüntü veriyor.

  seneye beinsports üyelik sayılarını merak ediyorum, insanlar dedikleri gibi yeni kurallardan sonra izlemeye devam edecekler mi göreceğiz.
 • bu kadar yüzsüz şirket az görülür dostlar.

  (bkz: #2974257)

  ayda 4 maç için istedikleri astronomik rakamları geçiyorum,

  yayın kalitesinde gram ilerleme kaydedememisken,

  senelerdir ekrandaki skorboard'u bile modernleştirememisken,

  5 dakikada üye yapıp iptalde süründürürken,

  bir de üstüne taahhüt ettiği liglerin anlaşmalarını iptal edip uyelerden aynı fiyatı alma cakallığını yaparken sorun yok ama insanlar hak etmeyen sistemlerinden kaçtığında "indirim" diye ağla.

  ülkede milyonlarca spotify, netflix üyesi var ve insanlar hak eden sisteme rahat rahat 25-30 lira veriyor.

  sana vermiyorsa dön kendine bak neyi yanlış yapıyorum diye.
 • --- alıntı ---

  beşiktaş'ın quaresma ve vida'nın satışından hedefi 50 milyon euro dgtrk.lu/11wzy
  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  paris saint-germain'in beşiktaşlı vida ile ilgilendiği iddia edildi dgtrk.lu/11wza

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  west ham vida için resmi teklif yaptı dgtrk.lu/11w7w

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  west ham vida için resmi teklif yaptı dgtrk.lu/11w7w

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  süper lig'in kupadaki en başarılısı vida dgtrk.lu/11uyu

  --- alıntı ---

  liverpool domagoj vida'nın peşinde! dgtrk.lu/11tu5

  --- alıntı ---

  bunlar üşenmeyip kopyaladıklarım. nerden baksak böyle 15-20 haber daha var. abicim siz neyin peşindesiniz? bu kadar belli etmeyin bari!!