• 18452
  kendisinden nefret edenlere bir kaç şey söylemek istediğim futbolcu.

  hayat çok kısa arkadaşlar, kalbinizi bu kadar kin ve nefret ile doldurmayın. kimse kimseyi sevmek zorunda değil, desteklemek zorunda değil. ama saygı duymayı da bilmek gerekiyor. bu kadar kin ve nefret bana çok fazla geliyor. biliyorum galatasaray'ı belki de en çok siz seviyorsunuz ve adının kirlenmesini dahi istemiyorsunuz. haklısınız, arda'nın hataları da oldu ama biraz dinginleşin lütfen, boşverin. bu kadar sinir ve stres herşeyden önce kendi sağlığınıza da zararlı. arda'yı belki siz sevmiyorsunuz ama bir grup taraftar seviyor, bir grup taraftar antipati ya da sempati duymadan yaklaşıyor, sevmeyip takım için iyisini dileyenler de var. yani herkesin arda'dan sizin gibi nefret etmesini beklemeyin. sizin kadar çok sevemiyoruz belki galatasaray'ı böyle düşünün. saygı duyun lütfen. ilgili ya da ilgisiz onlarca başlıkta ironi yaparak arda nefretinizi belirtmeye çalışıyorsunuz. ben kendi adıma bu nefret mesajlarını okumaktan çok yoruldum. gerçekten artık biraz sakin olmanın zamanı geldi de geçiyor. bir abi, kardeş ya da arkadaş olarak sizden rica ediyorum. anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.
 • 18453
  herhangi bir konuda ters tavır takınmama neden olmasa da transferi içime sinmeyen futbolcu.

  arda'nın dönüşünün terim'in son gelişiyle benzer tarafları var, ama farklı tarafları da var. terim'e de kızgın olmama rağmen o dönem dolaylı yollardan geçmişte yaşanan bazı şeylerden pişmanlık duyduğunu belli etmesi nedeniyle dönüşünü kabullenmiştim. zaten bizden ayrıldıktan sonra birlikte olduğu insanlarla gemileri yakarak geri döndü. arda'nın samimiyetsiz birkaç söylemi dışında bir pişmanlık ifadesi görmedim. taraftarın kızgınlığından bir yerde hata yaptığını anlıyor, ama nerede hata yaptığını anladığını sanmıyorum. arda'nın gelişinin içime sinmeme sebebi de bu, geçmişteki hatalarına devam edeceğini düşündürüyor olması. terim geldikten sonra kendisini demirören'le yan yana görmedik, ama arda galatasaray'a gelişini acun ve emre abileriyle kutladıysa şaşırmam. sosyal çevresini değiştirmeden başka huylarını da değiştireceğini sanmıyorum. mesele bu insanların sadece galatasaray düşmanı olmaları değil, aynı zamanda ahlaki duruşları.

  ayrıca selçuk'un forma çıkarmasını -haklı olarak- yıllarca yüzüne vuran taraftarın 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında arda'nın yaptıklarını kolay kolay unutması beklenemez. en azından ben unutmayacağım.
 • 18454
  öncelikle devre arası gelmesine şiddetle karşı çıkmıtım fakat o zamanlarda sezon sonu için istiyordum. ben arda'nın eğer 10 numara poziyonunda oynatılırsa sezon sonu çift haneli asist sayısına ulaşacağına inanıyorum. sürekli arda senerlerdir başakşehirde oynamıyor diyoruz fakat arda başakşehirde merkez orta sahada oynatılıyordu. hatırlarsanız barcelona kariyerinde bu adamın başarısız olma nedeni merkez orta sahada oynatılmaya çalışılması oldu. barcelona'da en parlak maçlarını neymar'ın sakatlığı sonrası sol açık mevkinde oynadı. kaleye yakın oynatılırsa arkasında mücadeleci orta sahalar ile topun bizde olduğu anlarda üçüncü bölgede üretken bir arda izleyeceğiz.
 • 18455
  senelik 4 mn tl değerinde sözleşme imzalamış.* açıklandığı gün* 465 bin eur yapıyor. euro kuru böyle devam ederse bir haftaya 300 bin eur'a düşer maaşı. maaş ödeme günü de 100 bin eur falan olur herhalde.

  boş mukaveleye imza atmak böyle bir şey olsa gerek. ekonomi iyi mi arda bey, faizler düşmeli mi ne dersin bu duruma?

  (bkz: tek entryde her şeyi eleştirmek)
 • 18457
  2020-21 sezonunda 60'a yakın maç oynayacağımızı düşünürsek illa faydalı olacak futbolcumuzdur.

  arda'nın takıma katılması bana yeni sezonda yeni bir sistemle oynama umudu veriyor açıkçası. zira onunla aynı mevkii de oynayan emre akbaba da var. tıpkı emre gibi arda da sol veya sağ iç oynayamaz. 4-3-3'ün sol kanadında arda'yı oynatması mümkün değil zira aynı babel gibi ağır kalır. hoca pır pır kanat oyuncuları sever.

  bazı maçların ikinci yarılarında da olsa ben 4-3-2-1 gibi bir dizilişte falcao'nun arkasında serbest oynayan arda - emre akbaba ikilisini görmeyi isterim.
 • 18458
  ister geri vites deyin ister çark etti deyin. bu konu hakkında biraz fazla buyuk konusmusum sanırım. milletin gazına gelip bir futbolcu için maçlarını izlemeyeceğim demiştim.
  ardayı tekrar formayla görmek, açıklamalarını dinlemek benim düşüncelerimi değiştirdi. askerden oğlum gelmiş gibi hissettim ne yalan söyleyeyim?
  camiasız kalmanın acısını yaşadı arda. biz de sahip çıkmadık. haklı sebeplerimiz vardı eyvallah ama bu çocuğu biraz da biz medya maymunu ettik. reytingler uğruna medya da vurdu abalıya. yapmayın diyemedik. en azından kendi adıma diyemedim.
  artık imzayı atıp tekrar yuvasına döndü arda. çocuklarımın beni galatasaray formasıyla görmesini çok isterim dedi. düne kadar orospu rengi forma demesine rağmen.
  şimdi kendinizi ardanın yerine koyun. ilk maçına çıktığında bacakları nasıl titreyecektir eminim. tribünlerden gelecek tepkilere göre, hem de ilk maçında, bundan sonraki kariyeri şekillenecektir.
  arda özür de dilemiştir. pişmanlıklarını da dile getirmiştir.
  bize düşen sahip çıkmak, hoş görmek, büyüklük göstermektir.
  galatasaray taraftarınsa, taraftardan büyük güç yoksa, ardayı da affedip tekrar göklere çıkaracak olan taraftardır.
  ben ikna oldum arkadaşlar. kızdığım konuları unuttum. inşallah arda da 66 numralı ardayı bize izletir.
 • 18462
  gelmesini tasvip etmediğim eski futbolcu. burada yazılanları gülerek okuyorum. yok derbide gol atacakmıș da entry silecekmișiz. yok on gol on asist yapınca susup kalacakmışız. fenerbahçe mi burası? hadi siz böyle düşünüyorsunuz benim gibi içine sinmeyen kişileri niye kendi düşüncenize paravan yapmaya çalışıyorsunuz? ağzıyla kuş tutsa umurumda değil. hocanın elini öpüyse hoca affetsin. ben affetmiyorum. affeden taraftar affetsin. kimse bizi de işin içine katıp kendi vicdanına katık etmesin.
 • 18464
  kendisinden nefret edenleri anlamadığım futbolcu. silahla hastane basan, dedesi yaşındaki adamı döven, sosyal olarak durmaksızın sorun yaratan bir insan olabilir arda. sevmeyin eyvallah ama saygı duymak zorundayız diye düşünüyorum. barda kavga çıkarmasına, yaptığı tuhaf instagram paylaşımlarına vs saygı duymalıyız. kendinizi çok yoruyorsunuz.

  hayat çok kısa.. anın keyfini çıkarın..

  adaçayı için..
  günde en az yarım saat yürüyüş yapın..
  netflix izleyin..
  tatile çıkın..
  aşık olun..
  politikayla ilgilenmeyin..
  fen lisesi açın..
  robot videoları paylaşın..
 • 18467
  yıllık 4 milyon tl garanti para alacak olan futbolcu. şaka gibi. ülkenin özeti adeta.

  galatasaray muhabirleri ve arda'nın basındaki kankaları bunu yönetimin yaptığı bir jest olarak gösteriyor. jeste bakın be. son bir emekli ikramiyesi resmen. biz olmasak gidebileceği tek kulüp yoktu, 0 tl kazanacağı yerde 4 milyon tl para ödeyeceğiz bu çöpe.

  önce sadece maç başı para alacak diye ısındırdılar, sonra boş mukaveleye attı diye gazladılar, şimdi de 4 milyon tl cukkalayacak. helal olsun sana be arda, harbiden alkışlıyorum.
 • 18468
  fatih terime imparator diyip, ardayı beğenmemeyi anlamıyorum. 1995 sonrası doğanlar bilmez, terimin de saha dışı (ve içi) vukuatlari ardaya benzerdi. bu yüzden ardayı affetmekte bir sıkıntı çekmedi.

  taraftara gelince, tersini iddia etsek de, biz futbol taraftarları balık hafızalı, başarı odaklı ve ikiyüzlüyüz. arda'nın tüm tribünler tarafından bağra basılması tek önemli bir maçı kazandırmasına bakar.

  ekonomi politikalarini öven ve yatağı yanında kuran tutan adam ardayı ben de hiç sevmiyorum ama artık yapabileceğim tek şey başarı dilemek.
 • 18470
  arda, bugüne dek çok hata yaptı
  ancak dikkatle hayatına bakarsanız çok da sıkıntı çekti.
  daha bu yaşında sakalları ağardı.
  üstelik onca paraya ve şatafatlı hayatına rağmen...
  yani aslında çok da bedel ödedi yaptığı hatalar için...
  kaçınız onu gerçekten tanıyor bilmiyorum ancak, çok duygusal ve sahiplenmeci bir kişilik arda.
  özellikle yaş aldıkça böyle birine dönüştü.
  eskiden daha gamsız ve rahat bir karakterken
  şimdi daha bağımlı ve koruyucu bir adam oldu.
  arda kim ne derse desin galatasaray'ı seviyor.
  evet, ipe sapa gelmez laflar etti, şımarıklık yaptı ama, unutmayalım ki gelmiş geçmiş en çok bonservis ücreti ödenen ve tarihin en iyi barselona'sına ilk on bir oyuncusu olarak transfer olan bir oyuncuydu.
  tüm bunları kaldıramadı maalesef.
  para ve şöhreti taşıyamadı.
  etrafındaki dalkavuklarla ilgilenmekten, onu barselona futbolcusu yapan yeteneğine ve çalışkanlığına sırtını döndü.
  dolayısıyla daha o günden bedelini ödüyordu aslında yaptığı hataların...
  arda bugün 33 yaşında ama, emin olun çoğu 50 yaşındaki insandan daha fazla tecrübe yaşadı acısıyla tatlısıyla...
  saha içinde verecekleri konusunda şüphelerim var.
  çünkü üç yıldır düzenli oynamıyor ve en son ne zaman bir maçın gidişatına olumlu etki etti hatırlamıyorum.
  ancak, mental olarak takıma güç katacağını düşünüyorum.
  özellikle son bir kaç yıldır hakemler tarafından sindirilen galatasaray oyuncuları için arda turan bir baş kaldırı figürü olabilir.
  çünkü galatasaray onun camiası.
  galatasaray onun evi.
  arda, evini korumak için hiçbir yabancının göstermediği cesareti ortaya koyabilir.
  çünkü hepimiz kendi evimiz için bunu yaparız.
  çok çalışması ve şampiyonluğu kazanması gerekiyor yeniden saygıyı kazanması için.
  umarım bunu başarır.
 • 18471
  eveeeet arda efendi sonunda istediğin oldu çok istediğin formaya kavuşuyorsun belki benim kadar seviyorsun belki benden fazla buna hiç şüphem yok. imza attığın güne kadar istemiyordum gelmeni, ama yinede söylemeden geçemeyeceğim 2011 yazında takımdan ayrılana kadar büyük bir yanlışın olmadı, formamızı terletirken hepimiz övündük seninle kimse inkar etmez sanırım buna.

  gel gelelim ondan sonra yaşadıklarına yaşattıklarına, siyaset ile başladın, milli takım kampında babam dediğin adama yanlış yaptın, sonra milletin karısına sarktın silah ile hastane bastın vs bir ton saçma sapan işlere karıştın. ama tekrar kavuştun formana kulüp televizyonuna verdiğin röportajda gözlerinin içi gülüyor belli belki en mutlu günün hissediliyor her halinden. artık zaman seninde dediğin gibi konuşma zamanı değil çıkıp mücadele etme günü kim olduğunu tekrar gösterme günü belki bunları yapsanda bir çoğumuz affetmeyecek seni ama en azından nefrette etmeyecek.

  hani oğullarım beni galatasaray formasıyla görmesini çok istedim dedin ya belki bir çoğumuzun içi cız etti o cümlede, inşallah dediğini yaparsın 2 sene bu formayı sahada ve özellikle dışarıda düzgün bi şekilde temsil edersin ve bu 2 senenin sonunda formana layıkıyla veda edersin tek istediğim bu.

  umarım bunu yazdığım için pişman olmam.

  hoşgeldin galatasaraylı arda!
 • 18474
  maç başı para alacak yalanindan sonra, boş mukaveleye imza atti palavrası sıkıldı. şimdi de 4 milyon tl deniyor. 4 milyon tl.
  bu eminim 4 milyon + maç başı paralardır. yani nereden baksan 1 m euro'yu bu 34 yasinda ve 4 yildir top oynamamis kisiye bağlamisiz. sonra neden transfer limitleri konuyor. sen kendine hakim olmayip böyle saçmalarsan ve sonra devlete vergi affı diye yalvar yakar olursan, devlet de senin ekonomi yönetimine el koyar. sene fb'ye benzer limiti bize yapistirdiklarinda göreceğiz arda'nin galatasarayliligini.