• 18040
  maç başı 200 binmiş. az para mı yani kaç bileklik ediyor, kaç forma satmak lazım hesap kitap mı yapalım yine. yeter yahu çer çöp doldurun takıma, saçın paraları sağa sola, üstelik bunu evlat kontenjanından yapın sonra taraftar destek versin maddi manevi. ama yok öyle yağma. zamanında sabri ile sözleşme yenilendiğinden beri (bilmem kaç milyon euroya) forma vs almıyorum. bundan sonrada almam zaten. karınca misali safım belli olsun. şu adamlara 50 bin euro az şözleşme verseler, kulübe kalacak parayı, kaç forma satmadan kazanırlar acaba. hesabını yapıyorlar mı yok nerdee ceplerinden çıkmıyor ya. bu sene içinse misal selçuk 500 bin euro havaya gitti işte. yabancı futbolcıya da aynısı tabi. galatasaray deniz misali işte.

  işin ekonomi kısmından bağımsız yorumlayacak olursam ise, bedavaya harika oynayacağını bilsem bile istemediğim transfer.
 • 18041
  gelirse ciddi anlamda canımın sıkılacağı ve maç başı 200 bin alacaksa da galatasaray spor kulübünün geleceğine dair umutlarımı yitireceğim bir döneme gireceğim. son açıklanan borç 1.656 milyar tl ve seneye ciddi gelirler olmadığı için borcun 2 milyar tl'yi bulabilme ihtimali ortamlarda konuşuluyor. bizim en ufak giderleri bile hesaplamamız lazımken, silahı belinde olan adamlara maç başı 200 bin tl yatırmak saçmalık olacaktır. lütfen bizle yolu kesişmesin ve artık hocanın ve bizlerin hayal kurduğu galatasaray'a ulaşmak için hareket edilsin.
 • 18042
  bazi insanlar dogustan sanslidir. arda ikinci bir sansi hak etmedi. hocaya terbiyesizlik yapti, gazeteci dovdu, olay cikardi, ama bir sekilde hala gelsin kulubunde bitirsin ve ortalama vatandasin 10 yillik gelirini her hafta kazansin denebiliyor.

  benimsemedim, benimseyemem. o forma icinde arda olunca tam da arda’nin ayhan’la meshur muhabbetinde tarif ettigi seye donusuyor. bu formanin bu hale dusurulmesine uzuluyorum.
 • 18043
  maç başı 200.000 lira karşılığında anlaştığımız söylenen eski oyuncumuz. 40 maç oynayabilirse 200.000x40 dan 8 milyon tl yapar. arda'nın 40 maç oynayamayacağını da hepimiz biliyoruz. 8 milyon tl de yaklaşık 1.1 milyon euro yapıyor ki onu da 40 maç oynarsa alacak.

  bu takımda 20 maç oynayamayan falcao'nun garanti ücreti arda'nın 40 maç oynayabilirse alacağı paranın tam 5 katı. falcao'ya en az 20 maç kaçıracağını bile bile o paraları verirken kimse muhasebeci değildi, şimdi 40 maç oynarsa 1 milyon euro kazanabilecek bir futbolcu için herkes muhasebeci olmuş.

  tamam istersin, istemezsin o ayrı mevzu da şu sözleşme şartları eğer söylendiği gibi 0 garanti para 200.000 tl maç başı şeklindeyse mevcut piyasada gayet uygun.
 • 18044
  yönetim ve fatih terim'in el ele verip ihya etmek için aylardır çaba harcadığı 33 yaşındaki futbolcu. sanki kulübün başka derdi yok arkadaş. diagne kazmasına bir kamyon para dökmüşsün elde kalmış, gidecek mi kalacak mı belli değil. iki maçın birini kaçıran sakat falcao'ya dünyanın parasını ödüyoruz, gidecek mi kalacak mı belli değil. kalecimiz sakat yerine biri gelecek mi, gelecekse kim gelecek belli değil. bin tane sorun var ama kulüp işi gücü bırakmış bu saatten sonra takıma ne vereceği belli olmayan bu adama vereceği parayı taşıyacak eşekleri nereden buluruzun; bu adama futbolu nasıl galatasaray apoleti ile bitirtip geleceğini garanti altına alırızın, "galatasaray'ın çocuğu" statüsünü nasıl kazandırırızın derdine düşmüş. yazık.
 • 18046
  gelirse maç başı alacağı 200.000-tl’nin çok görülmemesi gereken adam.
  keza kendisini galatasaray’a yazan her ısmarlama haber ve bu ısmarlama haberlere bir şekilde bir kulp bulup sosyal medyada kendini galatasaraylı olarak tanıtarak destek atan trollerin toplam ücretlerini ancak karşılayacak meblağlar bunlar.
  galatasaray’ın iyiliğini isteyen hiçbir galatasaraylı, bu adamın bu formayı tekrar giymesine ve bunun üstüne bir de para almasına kulp bulmaz.
  bulan da umarım bedavaya yapmıyordur hiç değilse.
 • 18047
  arda, tekrar camiasına kavuşmak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışacak. hatta maç başı para verme teklifini bile kabul edebilirdi. fakat yaşadığı düşüş öyle sertti ki istediğini elde edebilmesi için hiçbir zaman motivasyonunu kaybetmemeli. terim’den bu desteği bulacaktır. taraftar da sahip çıkmalı ama hemen #66 modunu açmaya gerek yok. değil arda turan, galatasaray’ın en büyük efsanesi fatih terim için bile neler dendiğini ve ilk fırsatta neler deneceğini biliyorsak arda’nın da bunu aklından hiç çıkarmaması gerekiyor.

  arda’nın gelmesini istemeyen fakat yavaş yavaş fikri değişmekte olan biriyim. buna neden olan da inandırıcı arda pişmanlığı.
 • 18048
  gelmesini istemediğim eski göz ağrımız. ancak içimden bir ses gelirse çok başarılı olacak diyor. fiziki durumu düzeltebilirse, yani oynamak isterse, başakşehir' de ki gibi değil, daha fazla motive olma şansı var. yıllardır orta yapamayan, kilit pas atamayan galatasaray furbol takımına, büyük katkılar yapabilir. ancak, ama, ama diye gidiyor gerisi ne yazık ki.
 • 18049
  öncelikle şunu söyleyeyim, gelmesini istemiyorum.

  sonrasında şunu söyleyeyim, diyelim ki geldi. faydalı olacağını düşünüyorum. çünkü yaptığı tüm hataların farkında, kendisine olan tepkinin farkında ve bu kez gelirse sadece kendini ispatlamak için oynayacak gibime geliyor. bazı durumlar vardır hayatta, kaybedecek neyim var ki denilen. arda'nınki de o hesap gibime geliyor, canımı dişime takayım ve kendimi yeniden kabul ettireyim mantalitesine sahip gibi hissediyorum. tabi benimki sadece his.

  tekrar belirteyim, gelmesini istemiyorum.
 • 18051
  30 yaşında futbolu bırakan eski futbolcumuz. arada sırada yaptığı bireysel antrenmanlar dışında düzenli bir spor hayatı da yok. daha çok magazin olaylarına konu oluyor. takıma kaptan, abi vb. kontenjanından dahil edilmesi sürekli medyada konu oluyor. eğer bu abi müessesi üzerinden hareket edilecekse sporun çok daha fazla içinde kalan ve her zaman örnek sporcu kimliği ile bizi temsil edeceğini düşündüğüm sayısız tecrübeye sahip bülent (korkmaz) hoca değerlendirilmelidir. sportif direktör olur, idari kaptan olur, futbol takım sorumlusu olur, oyuncuları adapte eder. hoca da sadece saha içiyle uğraşır bu işlerle yıpranmaz.
 • 18052
  tabii ki de sozlesmesi sadece mac basi olmayacak oyuncu. muhtemelen onumuzdeki sezon 66 numarali formayi giyecek isim. gercekten bu kadar saf misiniz? galatasaray’in parasini yemeyene ne diyorlar? siz gercekten bu isleri insanlar takimi sevdikleri icin mi yapiyorlar saniyorsunuz? kulubu borca soktugu, iflasin esigine getirdigi, anlamsiz transferler yaptigi icin hukuken ceza almis tek bir yonetici/baskan var mi? baska sorum yok, tesekkurler.
 • 18053
  gelmesine karşıyım. daha once de bu başlık altında birkac kez dile getirdim. ancak artık bu konunun galatasaray'a en az zarar verecek şekilde kapanması lazim. kendisinin kriminal olaylarını ayrı tutuyorum. bu olayları da eğitimi sadece 'abilerinden ve adam olarak gördüğü kisilerden' alan futbolcularda çok da absürt bulmuyorum. onun dışında yaptığı en büyük ayıp, fatih terim'edir. anlaşıldığı üzere de fatih terim kendisini affetmiş. şunu da biliyorum ki 2 mac ust uste 2 gol atsa bu adam taraftarın yüzde 80'i ' arda, arda turaaan, büyük, buyük kaptaaaan' tezahüratına geri dönecek. bu yüzden gelecekse gelsin, gelmeyecekse gelmesin ama artık bu muhabbet kabak tadi verdi, bir şekilde sonlansin.
 • 18054
  maç başı 200 bin türk lirası gayet makul. tabi ki bu parayı arda ödeyecekse. aksini kötü bir şaka olarak kabul ediyorum. şu dar boğazda böyle havaya saçacak paramız olduğunu düşünmüyorum. arda’nın alacağı maç başı 200 bin lira 8 tane asgari ücretli kulüp çalışanının yıllık maaşları toplamı eder. onu alacağımıza 8 kişiye daha istihdam sağlasın kulüp en azından sevaba gireriz.
 • 18055
  çoktan futbolu bırakmış ex futbolcu.
  bu arda merakı nedir anlamıyorum, kim neden bu adamı takımda istiyor. futbolu bitik, galatasaray’a terbiyesizlik etmiş, hizipçi adamın galatasaray’a nasıl bir faydası olabilir.
  profesyonel bir kulüp olamayacağız anlaşılan. arda’nın galatasaray’a gelmesi sadece arda’nın yararına olur.
  biz hayır kurumu muyuz?
  profesyonel hiç bir kulübün kapısından giremez arda.
 • 18056
  galatasaray’a geri gelebilmek için elinden geleni yapan eski futbolcumuz.
  birileri bunu çok matah birşey sanıyor yalnız onu düzeltmek lazım. yahu adamın dünya üzerinde futbolculuk yapabileceği bir başka takım yok ki. hayır sanırsın ki dünya kulüpleri peşinde sözleşme imzalatmak için de, bu da bizden haber bekliyor durumu netleşsin diye.
  bizde futbola geri dönmezse futbol yaşantısına halı sahalarda devam edecek bir kardeşimizden bahsediyoruz. sanki bir fedakarlık yapmış gibi arabeske bağlamak saçma oluyor genç kardeşlerim.

  maç başı 200k 30maçtan hesaplasan yine yaklaşık 1milyon euro yapar senelik. bu normal orta üstü kaliteli işe yarar topçu maaşı. e biz niye herhangi bir futbolculuk katkısı beklemediğimiz, futbolcu emeklisi, ortalarda görünsün diye kadroya katacağımız birine normal futbolcu maaşı veriyoruz.
 • 18057
  kendi şirketlerinde çalışanlarına bir kuruş fazla vermemek için takla atan adamların, söz konusu galatasaray'ın parası olunca maç başı 200 bin lirayı kolayca verdiği oyuncu.

  herhangi bir oyuncuya kabul ettiği tutardan bir kuruş fazla vermek görevi kötüye kullanmaktır. arda turan, galatasaray'a bedava gelmeyi kabul ettiyse, minimum sözleşme bedelinin haricinde verilen her bir lira kulübün parasını çarçur etmektir. bu kişilerin galatasaray ile işi olmamalıdır.
 • 18059
  bizde oynayacaksa o bize para versin, neden biz para veriyoruz?

  arda turan gibisi 100 yılda bir gelir diyen o, galatasaray'ın teklifi komikti diyen o, doğru dürüst top oynamadan hem barca'dan hem başakşehir'den milyonlarca euroyu cukkalayan o, şimdi ffp kıskacındaki galatasaray'a gelmek için kendini parçalayan o. yarın cesur bir hakim-savcı çıkıp davasını tekrar görse hapse girecek olan o. biz niye bu adama para veriyoruz?

  valla hiç kusura bakmasın parayı da o verecek. atsın galatasaray sportif a.ş.'ye 1-2 milyon euro, kaç sene istiyorsa oynası... pardon kulübeyi ısıtsın bizde. önde olduğumuz maçlarda son dakika oyuna girer, yedek kulübesinden hakeme tepki gösterir, antrenmanlarda sergen taklidi falan yapıp ortamı şenlendirir. ben okeyim buna şahsen.

  bundan sonra böyle, parayı veren formayı giyer.
 • 18060
  gelirse faydalı olup olamayacağı tamamen pandemi süreciyle doğru orantılı olan futbolcu. eğer maçlar seyircili oynanırsa, sahamızdaki maçlarda kısmi protestolara maruz kalacağı anlaşılıyor. özellikle kötü oynadığımız maçlarda işi daha da zor. deplasmanlarda ise tüm rakip taraftarların maç boyu hedefi olacağından, bu da bizim aleyhimize bir durum yaratacaktır. maçların seyircisiz olarak oynanması ise arda'yı ve takımı rahatlatacaktır. sezona iyi başlarsa daha sonra maçlar seyircili olarak devam etse bile, uzun bir süre sonra stada dönen taraftarın artık arda ile fazla uğraşmayacağını düşünüyorum.
 • 18061
  futbolcu veya eski futbolcu.

  hocanın sevdiğim bir sözü var; herkes söyleniyor ama kimse söylemiyor. yönetim arda'yı zaten istemiyor. kış transfer döneminde bu yüzden sürtüşme yaşanmadı mı? hal böyleyken gelecekse hoca istediği için gelecek. gelmesini isteyenlerin destek noktası da bu durum değil mi? öyleyse niye hala yönetime bu olay üzerinden eleştiri yapıyoruz? eleştiri açıkça ardayı görmek isteyen kimse ona yapılmalı. yönetimin hiçbir katkısı olmayacak adama boş yere para vermeye meraklı olduğunu sanmıyorum. hoca affetmişse kendisini meselesidir ve kendisini ilgilendirir. bu durumu galatasaray üzerinden perçinlemek istiyorlarsa bir taraftar olarak desteklemiyorum. bunu da açıkça ifade ediyorum.