• 1
  fenerbahçe yönetimlerinin başarısızlıklarını örtmek, kendi kulüplerine sahip olmadığı misyonlar yüklemek, rakiplerini kötülemek, taraftarını uyutmak gibi nedenlerle yazdıkları gerçekle alakası olmayan hikayelerdir.

  mesela bunların en bilinen ve yıllarca da yutturulabilen örneği atatürk'ün fenerbahçeli olması hikayesidir.

  bu hikayelerin en büyük özelliği, insanların unutma özelliğini de kullanarak hikayenin geçtiği dönemde değil de en az 2-3 yıl geçtikten sonra dillendirilmesi ve daha sonra da tüm camianın bunlara inanmasıdır. hatta bunun 40-50 yıl sonra da uydurulanları vardır.

  şampiyonluklarda geri düşünce zamanında kimsenin ülke çapında lig olarak düşünmediği, bazısı hazırlık maçı tadında, lig değil de kupa statüsünde oynanan, 40 yıl boyunca da kimsenin tersini düşünmediği şampiyonlukları saydırmaya çalışmak buna örnektir. aynı yıl içinde oynanan 2 turnuvanın şampiyonluklarını da saydırmaya çalışmak hele absürt komedidir.

  bunların bazılarını da yaşı yeten arkadaşlar çok iyi hatırlar.

  - mesela 96-2000 arası şampiyonlukları bilen bilir eze eze, herkesin kabul ettiği şekilde kazanmamıza rağmen sonradan hikayeler uydurulmuştur.

  - 2006 şampiyonluğunda, denizli-fenerbahçe maçında maçın sık durması olayından, sonrasında fetö mağduriyeti çıkardılar. ama o zamanı yaşayan arkadaşlar bilir ki maçın 16 dakika uzaması fener lehineydi ve o zaman isyan eden bizdik. çünkü denizli'nin düşme durumu vardı ve diğer maçtan iyi haber gelmesi ile denizli'nin düşmeyeceği garantilenmiş ve iddası kalmamıştı. golü de yedi zaten. hatta fener 2'ye çok yaklaşmasına rağmen atamadı. o zaman hakkı yenen varsa galatasaray'dı. ama o dönem hiçbir şey dememelerine rağmen yıllar sonra başarısızlıklarını örtmek için alternatif tarih yazdılar.

  - 2012 kadıköy'deki şampiyonluk maçında da ligi çok önde bitirmemize rağmen şampiyonluk bir şekilde son maça kaldı. şimdi statta kupa alma isteğimizden dolayı bize iftira atan fenerbahçe, maç öncesinde kupanın statta verilmesi için bastıran taraftı. güya galatasaray'ı rencide edeceklerdi ama başaramayınca biz de haliyle siz istediniz diyerek kupayı orda aldık. yoksa galatasaray maç öncesinde, gerilim olmasın diye uyarmıştı. o zamanlar bunlar bilindiği için bir şey demeyenler, malum örgütle de gayet iyi geçinenler, bunlar unutulduktan sonra yine alternatif bir direniş hikayesi uydurdular.

  şimdi bunları hatırlamayan genç arkadaşlara hatırlatmak, hatırlayanlara da burdan örnek alarak 40-50 yıl öncesi için yazdıkları hikayelerin ne kadar gerçek olduğunu düşündürtmek faydalı olacaktır.

  ama ben bunları bizim için kötü bulmuyor aksine eğleniyorum. ayrıca başarısızlıklarını örtmek, taraftarını uyutmak onları her geçen gün daha da dibe çekdiği için bize faydası var zararı yok.

  bundan dolayı benim de kendilerine bir alternatif tarih hikayesi önerim var.

  - 2019-2020 sezonunda kadıköy'de kazandığımız lig maçını bill gates'e bağlayabilirler. dünya nüfusunun 500 milyona inmesini isteyen, başını bill gates'in çekdiği örgütün 2020 yılı boyunca yarattığı facialardan biri de kuşkuşuz insanlığın son kalesi fenerbahçe'ye saldırmaktır. zaten fenerbahçe gibi bir kulübün yerel düşmanları aşıp uluslararası düşmanlar edinmesi kaçınılmazdı. bundan dolayı direnişin sembolü, insanlığın son umudu fenerbahçe, her şeyi bırakıp bu savaş için birlik olmalı ve dikkatini buna vermelidir.