• 2
  türkiye erkekler basketbol ligi her sezon iyi potansiyeller barındırır bünyesinde. bunlardan bazıları ligdeki patlamanın akabinde ya bir üst seviye takımlara dahil olur takip eden sezon(lar)da, ya direkt eurocup'a geçiş yapar ya da euroleague tarafından kapılır. geçtiğimiz sezon için bu isimler alex perez, jordan morgan, sylven landesberg ve tonye frank jekiri idi. ikisi (jekiri ve perez) euroleague yaptı, morgan yüksek bütçeli pınar karşıyaka'ya gitti, landesberg ise bol sıfırlı bir kontratla çin'in yolunu tuttu. mısırlı old skool pivot assem marei de iyiydi, brose bamberg'li oldu.

  bu sezonun ışıldayan bsl oyuncusu ise freeman. bursaspor'un başarılı bir scouting ile macaristan'dan çekip çıkardığı bu '94 doğumlu kardeşimiz, bursaspor'u sırtlamaya devam ediyor sezon başından beri. oldukça iyi bir ball handling'i, oyun görüşü ve şutu var. açıkçası şu haliyle bursaspor'un üstünde bir isim. 10 maçlık bsl kariyerinin ortalamaları şu şekilde; 20 sayı, 4.8 ribaunt, 3.9 asist, 18.7 verimlilik. işin dikkat çekici kısmı ise sert maçlardaki oyunu:

  tofaş'a karşı 20s, 6r, 2a
  daçka'ya karşı 18s, 6r, 2a
  pınar ksk'ya karşı 20s, 1r, 6a
  efes'e karşı 30s, 4r, 5a

  iki de çok yönlü performansı mevcut:

  büyükçekmece'ye karşı 19s, 8r, 9a
  gaziantep'e karşı 20s, 4r, 9a

  önümüzdeki sezon euroleague yapacağına inanan sayısı oldukça fazla. jekiri'yle perez'i elimizden kaçırmıştık, umarım freeman'ı bir şekilde kapabiliriz sözleşme durumu uygun olur ise.

  https://youtu.be/1Pn0qHvmi7M

  ligin diğer iki iyi ismi için bakınız, devin williams ve bakınız, talib zanna.