• 1
  21 ocak 1999 doğumlu, isviçreli kadın futbolcudur. kariyerine 2016 yılında kendi ülkesinin bir takımı olan bsc yb frauen başlayan lehmann, 2018 yılından beridir ingiltere kadınlar süper ligi'nde west ham united'da top koşturmaktadır. 1.66 boyundadır ve forvet pozisyonunda oynamaktadır. bu sezon şu ana kadar ligde çıktığı 13 maçta 3 gol 2 asist performansı göstermiş durumda. geçen sezon da çıktığı 20 maçta 6 gol atma başarısı göstermişti ve takımı west ham 11 takımlık ligi 7. sırada bitirmişti. ayrıca 2017 yılından beridir ülkesinin milli takımının da formasını giymekte ve 16 maçta 3 golü bulunmakta.

  ortalamanın oldukça üzerinde bir fiziksel görünüme sahip olmasından dolayı youtube üzerinde sadece futboluna odaklı bir video bulmak zor. fakat bulunabilecek en iyi videolardan biri:

  https://www.youtube.com/watch?v=be6Wj1mImjc

  ayrıca tuvalet kağıdı yarışmasına o da katkı yapmış: https://www.instagram.com/...b_button_share_sheet

  ayrıca eşcinsel bir birliktelik yaşıyor. kendisi gibi isviçreli bir futbolcu olan ve kendisinden 11 yaş büyük ramona bachmann ile birlikte. bachmann da orta saha pozisyonunda oynuyor ve chelsea'de top koşturuyor. lehmann dış görünüş açısından ne kadar etkileyici ise bachmann da bir o kadar tersi durumda. sanırım böylelikle birbirlerini dengeliyorlar.

  lehmann'ın instagram adresi: https://www.instagram.com/alishalehmann7/

  edit: şunu da ekleyeyim. yaşı oldukça genç bu arkadaşın. umarım lindsey vonn, maria sharapova, caroline wozniacki, eugenie bouchard gibi sporcu kimliğinden ziyade dış görünüşünün getirdiği avantaj ile cozutup başka taraflara kaymaz.