• 3
  açılışında ajans 1905 te mustafa başkana da soruldu nezaketsiz bir olay olmuş. faruk süren başkan açılışın tanışma merasiminde mustafa cengiz başkanın elini sıkmamış. izlediğim kadarı ile faruk başkan alkol duvarını aştığını verdiği röportaj da çok belli etti. mustafa başkanı sevmeyebilirsiniz. ne olursa olsun kendisi galatasaray başkanıdır elini sıkma nezaketini göstermelidir. makama saygı kuralını atlamış galatasaray eski başkanı...
 • 5
  başkanlığını kulübümüzün yönetim kurulu üyesi olan prof. dr. nejat güney'in yaptığı, hedef ve ilkeleri bakımından sağlam bir oluşum imajı vermektedir.

  kurucularının edindiği vizyona kısaca göz attığımızda, nejat güney'in açıklamaları içinde bulunan, derneğin amaç ve hedefleriyle ilgili camiamızı aydınlatıcı bazı önemli kısımları paylaşmak istedim;

  --- alıntı ---

  hedefimiz, anayasamızın öngördüğü esaslara, çağdaş yaşama ve atatürk ilkeleri'ne uygun olarak, onun gösterdiği ilke ve hedefler doğrultusunda, galatasarayımızın temel değerlerini esas alarak, kulübümüze katkıda bulunabilecekleri ortamlar yaratmak, camiamızda ve kamuoyunda bu yönde lobi oluşturmaktır.

  kulübün çağdaş bir yapıya kavuşturulması, kendi gelirleri ile yönetilebilmesi, kalıcı mali kaynaklara sahip olabilmesi, tüm sosyal paydaşlarla galatasaray ruhu ve düşüncesini geliştirmek ve desteklemek, camiamızda dostluk, barış sevgi ve kardeşliği en üst seviyeye çıkartmak, kurumsal bir ekip çalışması ile yönetimi sağlamak için çalışmayı hedeflemekteyiz.

  derneğimizin üyeleri, galatasaray'ın kimseye hizmet etmediğini, galatasaray'a hizmet edileceğini ön koşul olarak kabul etmişlerdir. yazılı olmayan anayasamızın birinci maddesi, ulu önderimizin "ilmen, manen, fennen, ahlâken kuvvetli olmak gerekir, diğeri kendiliğinden gelir direktifidir. ikinci maddesi ise kurucu başkanımız ali sami yen'in genel kurulda verdiği "tenkitlerinizin bize güç vermesi için lütfen bu tenkitlerinizin ardından yapmamız gerekenleri de söyleyiniz ki doğruyu bulalım. sadece kuru tenkit işe yaramaz" direktifidir.

  ali, sami yen 1905 derneği bir öze dönüş hareketidir.

  hiç kimseye karşı, alternatif bir dernek değiliz. liseli - liseli olmayan ayrımından öte galatasaray'a gönül vermiş herkesin bu çatı altında toplanacağına inanıyorum.

  https://www.galatasaray.org/...cilisi-yapildi/46299

  --- alıntı ---

  başta galatasarayımızın gelişimine katkı da bulunacak sağlam bir yola ali sami yen 1905 derneği'ni kurarak büyük bir adım attıkları için fikir sahiplerini kutluyorum. eğer ki bahsi geçen tüm konular gerçekleşir ve kuruluşu amacına ulaşırsa atılan bu adım kısa süre içinde milyonlarca adım anlamına gelebilir.