• 2879
  hahahahahaha ali koç’a göre mert hakan yandaş’ı, galatasaray’ın verdiği paradan daha düşük bedelle transfer etmişler. bu en hafif tabiriyle insanların aklıyla alay etmektir. bir kulübün başkanına bu kadar “gerçek dışı” konuşmalar yakışmıyor diyeceğim ama fenerbahçe’ye yakışıyor maalesef.

  bir de bu beyefendiye göre, vedat muriç olayından sonra mert hakan yandaş’ın da alınması galatasaray başkanını çok üzmüşmüş. bunu kim söylüyor? yukarıdaki gerçek dışı ve akla aykırı açıklamaları yapan ali koç. halbuki asıl acıyı emre akbaba olayında yaşamıştılar. hala o acıyı hissediyorlar ve acılarını hafifletmek için galatasaray’ın anlaştığı futbolculara saldırıyorlar. her şey bu kadar açıkken galatasaray’ın acı duyduğunu söyleyerek yine kendi acılarını hafifletmeye çalışıyor.:)

  son altı ayda yapılan anlaşmalar türkiye’de geçerli değilmiş, avrupa’da olsa geçerli olurmuş. bu konuda daha önce yazdım, bu kural değil sadece avrupa’da bütün dünya’da geçerlidir çünkü fifa’nın getirdiği bir kuraldır. türkiye bu konuda asla farklı bir kural getiremez. getirse de geçerli ol-maz.

  mert hakan yandaş ya da vedat muriç fenerbahçe’ye gitti diye en ufak bir üzüntü duyan bir galatasaraylı olduğunu düşünmüyorum. çünkü hiçbir futbolcu bulunmaz hint kumaşı değildir. nitekim aldılar da ne oldu, şampiyon mu oldular? ahmet olmazsa mehmet olur. ancak, daha fazla para vermelerine rağmen, emre akbaba’nın galatasaray’ı tercih etmesi bunlara çok ama çok ağır gelmiş onu anlıyorum. üzgünüm.:)
 • 2881
  ali koç: "bizim mert hakan'la yaptığımız anlaşma, onun daha önce galatasaray ile anlaştığı şartlardan, daha düşük şartlar."

  at yalanı öpeyim inananı. *

  yine çok fena güldüm, harbiden fatih hocanın dediği gibi biz bunlarla aynı yollardan hiç yürümedik, rakibimiz değiller, resmen seviye magma. adam açık açık yalan söylüyor. mert hakan güya fener'e daha düşük paraya gitmiş. hadi açıkla sözleşme detaylarını o zaman.

  hatta bence mert hakan, bileğimi kesseniz sarı lacivert akar demiş. bu adamın mesajları ortaya çıktı. büyü bozuldu diyor, ellerinde bir şey kalmadı diyor fenerbahçe'yi kast ederek, yani bu adam galatasaraylı hem de fanatik. peki nasıl daha düşük paraya fener'e gidebiliyor? fenerbahçe, şampiyonlar ligi'nde falan olsa hadi neyse diyeceğim.
 • 2882
  https://twitter.com/...566053444878336?s=20

  şöyle bir cümlesi var.
  bırakın şimdi mert hakan'ı, vedat'ı ...

  adam diyor ki kardeşim ben geldiğimde 92 milyon euro maaş veriyorduk.
  olaya bak... iki senede indirdikleri tutar 64... ben iki şampiyonluk, iki şampiyonlar ligi katılımı filan derken 52 milyon seviyesindeyim. sonra limit artırılsın...

  abi limiti nereye çekilecek ki?
  yani bugünkü kurla 64 milyon euro maaş bütçen olsa 550 milyon tl yapıyor. 550 milyon tl...
  hacı baba bu nedir ya?

  yani iki sezonda ortalama maaş seviyesi fenerbahçe'nin 3,5 milyon seviyesinde.
  liverpool'un sezonluk ortalama maaşı o seviyede. bu sezon ortalama maaş 2.6 milyon euro. inter - atletico seviyesinde. kurnazlıkta burada. mert hakan üzerinden polemik yaratınca kimse senin 64 milyon eurona odaklanmıyor. limit 600 milyon tl olsa anca kurtarıyorsun. inanılmaz.

  ben yıllık 92 milyon euroda'yım. 28 futbolcuya verilen para 92 milyon euro. 24 futbolcuya verilen para 64 milyon euro. bunu tekrar ediyorum hiç bir ek geliri olmayan ve iki sezondur başkanının verdiği sponsorluk geliri ile ayakta kalmaya çalışan bir kulüp yapıyor... o sponsorluklar olmasa bugün fenerbahçe deplasmana uçamaz..

  muazzam..
 • 2884
  fenerbahçe spor kulübü başkanı. mert hakan’ın ücreti konusunda doğru söyleyen kişidir. biz hatırlarsanız devre arasından hemen sonra mert hakan ile yıllık 1.750.000 euro karşılığında protokol yaptık. pandemi süreci başlayınca mert hakan’a önerdiğimiz rakamı revize ettik ve imza parası 4 milyon tl yıllık ücret 8 milyon tl önerdik. iş burada koptu aslında. fenerbahçe de yıllık 12 milyon tl maaş imza parası da 10 milyon tl önerince biz devre dışı kaldık. ali koçun galatasaray’ın teklifinden daha düşük ücrete anlaştık dediği durum bizim mert hakan’a yaptığımız ilk teklif ile alakalı. mevzu bu.
 • 2885
  --- alıntı ---

  ali koç: "bizim mert hakan'la yaptığımız anlaşma, onun daha önce galatasaray ile anlaştığı şartlardan, daha düşük şartlar."

  --- alıntı ---

  şu ifadeye inanan var mı merak ediyorum. bu açıklama yapılmadan 2 dk önce yanında ahmet ağaoğlu vardı. novak bizde 850 m alıyordu biz ona 1.250 m teklif ettik kabul etmedi dedi. basında da fenerin novak için verdiği yıllık ücret 1.650 m olarak geçiyor.

  bunu yapan adam sonra çıktı dedi ki mert hakan'a biz daha az teklif ettik kabul etti.

  mert hakan'da 10 haziran'a kadar galatasaray'ı bekledi. sonra baktı parası yatmayınca daha ucuza fenere gitti.

  buna inanan var mı merak ediyorum. ali koç bari bir şey uyduruyorsun bari inanılır cinsten olsun. hangi futbolcunun daha az paraya fenere imza attığı görülmüş?..