• 1
  fenerbahçe yıkılmaz kısmı çok bi tarafımda değil ama fenerbahçe tribünlerinden çıkmış en güzel(tek güzel) tezahürattır.

  “daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya öptüğü çubuklu forma, yaşayacak anısında ali ismail korkmaz, fenerbahçe yıkılmaz”

  edit: fenerbahçe yıkılmaz kısmı umrumda bile değildir ve bence de hatalıdır. ayrıca yazar arkadaşların tezahürata olan tepkilerini de anlıyor ve çoğunlukla katılıyorum. düşünün ki tek iyi bulduğum tezahüratları bence de kusurludur. sadece bir tribünün, bunun fenerbahçe, bjk ya da adana demirspor olması önemli değil, bu çocuğu anması hoşuma gitti.

  pişman edit: (bkz: #1508765)
 • 2
  iğrenç bir şekilde yaptıkları şikeyi aklamak ve 'fenerbahçemizi ele geçirmeye çalışıyorlar' yaklaşımını desteklemek için kullanmasalar, bir nebze beğenebileceğim tezahürattı. ama onlar ne yaptı, ölü bir adamın, idealleri sebebiyle can vermiş adamın üzerinden edebiyat yapmayı seçtiler. ucuz numaralar sevgili gfb, maalesef ucuz. samimi değilsiniz bir kere. tıpkı siyahi oyunculara ırkçı tezahüratta bulunan solcu(!) çarşı gibi.
 • 6
  vatan borcu olan askerlikten kacmak icin sahte evrak duzenleten bir hirsiz icin mustafa kemal'in askerleriyiz slogani atacak kadar utanma duygusundan, hayadan, ardan nasibini almamislarca soylenmis yurek burkan tezahurat.

  piril piril bir genc olmus, hem de vatandasi oldugu devletin polisi tarafindan... katledilmis, acimasizca, canice kani dokulmus, sen tum hayasizliginla bunu soyleyebiliyorsun...

  daha fazla yazamiyorum, allahimdan bulun.
 • 8
  2 kelime yuzunden halk 2'ye bolundugu surece o ozgur dunya duslerde kalmaya devam eder. ne olacak yani? fb yikilmaz dense sanki fb kume dusmeyecek mi? dusecek tabii ki. benim icin tezahuratin basi oylesine anlamli ki son iki kelimenin camuru gunesi sivamiyor. fb yikilacak. ve biz degil ali ismail kormaz icin hicbir delikanli fenerli icin sevinmeyecegiz. bize de yakisan budur.
 • 12
  hapishanede cihan kırmızıgül'e selam çakıp, nazım hikmet şiiri okuyan, hapishaneden çıkar çıkmaz mehmet ağar ile görüşme yapan aziz yıldırımın taraftarlarıdır bu besteyi söyleyen. allah'a yoksa, millete yoksa, bu ülkenin vatandaşlarına yoksa, ali ismailin ailesine sevdiklerine yoksa, bari kendinize saygınız olsun, kendi aranızda yaptığınız goygoylara mezardaki adamı karıştırmayın bari.
 • 13
  ali ismail korkmaz'ı unutturmamak adına bakarsak, gayet güzel bir tezahürattır.
  amma velakin ali ismail korkaz'ın fenerbahçe'yi tutuyor olmasının ne alakası var bu unutturmamayla? fenerbahçe yıkılmaz ne demek? ali ismail korkmaz'ın ölümüyle fenerbahçe'nin ne alakası var? sizin için ali ismail korkmaz'ın tek önemi fenerbahçeli olması mı? değilse neden sadece ona tezahürat yapıyorsunuz da ethem sarısülük'e, mehmet ayvalıtaş'a ve diğer canlara yapmıyorsunuz? ali ismail korkmaz gibi hassas bir konuyu kendi şike sürecinize bağlayarak "biz aslında bu çocuk gibi masumuz." mu demek istiyorsunuz? bu gibi sorularla incelendiğinde de aklıma güzel şeyler getirmiyor maalesef. tüm bunlara rağmen fenerbahçe taraftarıyla çevik polislere karşı, üzerimde galatasaray formasıyla "daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya!" diye haykırmayı çok isterdim. *

  not: ama yine de omurgasız taraftarlıktan iyidir.
 • 14
  evet gerçektende altında fenerbahçeyi şikeden aklamak gibi bir düşünce olabilecek de olsa, bunun bir ispatı yoktur. yani niyet okuma yapamayız, her ne kadar böyle bir ihtimal olsada. sözlere bakıyorsun şikeyle mikeyle hiçbir alakası yok. fenerbahçe yıkılmaz lafında da hiçbir kötülük ve mantıksızlık görmüyorum. adam şike yapmadık demiyor ki, ferbahçe yıkılmaz diyor. yani ali ismail in alet edildiği neye dayanılarak söyleniyor anlayamadım. yani ali ismail in adını tezahürat etmek alet etmek mi demek?
 • 15
  böyle bir slogan bizim tribünlerden çıksa galatasaray taraftarı duyarlıydı, haksızlığın karşısındaydı, aslandı kaplandı ama fener tribününden çıkınca veya çarşı'dan çıksa samimiyetsiz, akbaba, prim yapmaya çalışan vs. olunuyor.

  bana göre de fenerbahçe şike yapmıştır, fenerlilerin şikeci başkanlarının arkasında durmaları ve mağdur edebiyatı yapmaları da yüzsüzlüğün daniskasıdır ama burada bi durun abi. kendilerine göre kafiye bulup destek olmaya çalışmış işte adamlar. ne desinler amk "ali ismail korkmaz fenerbahçe şikeci, allah da bizim belamızı versin" mi desinler? her şey prim, her şey rant değil bu ülkede. tamam tuttuğumuz takımlar ve buna bağlı olarak inandığımız, savunduğumuz bazı değerler farklı olabilir ama diğer konularda fenerliler de senin benim gibi insanlar lan. gezi'de yan yana eylem yaptığımız, slogan attığımız, belki de düştüğümüzde bizi kolumuzdan tutup kaldıran, ağzımız burnumuz gazdan yanınca sütle limon sıkan insanlar. aynı şekilde takım farkı gözetmeksizin biz de fenerlilere yaptık bunları. bazı konularda aynı bokun lacivertiyiz yani, en azından bu konuda bu kadar nefret dolu olmayalım.

  amacım fenerlileri aklamak, polyannacılık oynamak, "bu dünya hepimizin gelin kardeş olalım <3" moduna girmek falan değil ama asıl öznesi ali ismail korkmaz olan bir sloganı da bu kadar ağır eleştirmek vicdansızlık gibi geliyor bana. antipatimiz hatta nefretimiz bu kadar köreltmesin gözlerimizi. düşünsenize ali ismail'in annesinin, babasının bu sloganı duyduğunda hissedeceklerini. bebekleriydi lan ali ismail korkmaz onların. böyle sloganlar bir nebze olsun yüreklerine su serpebiliyorsa, ali ismail'in anısını güzel bir şekilde yaşatabiliyorsa ne mutlu. fenerbahçe yıkılmazmış, yıkılırmış, otururmuş, kalkarmış umrumda değil. ali ismail kısmına odaklanıyorum ben. siz de öyle yapın, ölmezsiniz. ali ismail hepimizin yerine bir kere öldü zaten...
 • 16
  bakın bu tezahüratın "fenerbahçe yıkılmaz" kısmını özne yapıp ali ismail korkmaz'ın arkasında saklayan fenerliler vardır. bunda hemfikirim. allah onların evine ateş salsın. çok net. lakin (bkz: daha 19 yaşında düşlerinde özgür dünya öptüğü çubuklu forma yaşayacak anısında ali ismail korkmaz) fenerbahçe yıkılmaz diye çevik kuvvetin suratına bağıra bağıra söyleyen insanlar olduğu müddetçe negatif bir genelleme yapamam. öznesi özgür dünya olanın formasına bakamam. özgür dünyayı kendine nesne yapanla bir tutamam o adamları. nasıl ki üzerinde her gs forması olana eyvallah çekmiyosam nkfvas dedirten pis şikeci dışındaki adam gibi adamları da ayırmasını bilirim. göz var vicdan var anasını satayım ya.
 • 17
  twitter'dan zamanında paylaştığım beste idi. nitekim ali ismail'i kardeşim gibi görürüm. aynı anda başka şehirlerin sokaklarında yanlış bildiklerimize başkaldırmak için dışarıdaydık. onun karşısına birkaç şerefsiz çıktı ve hayatını çaldılar. yani aramızda pek fark yok. o sıralar istanbul united da revaçtaydı. öyle takım muhabbetinden kardeş kardeşin canını sıkmamaya çalışırdı. hatta haberler çıkardı "50 kadar fenerliyi polis götürmüş de galatasaraylılar gitmiş kurtarmış" diye. öyle bi dönemde katledildi ali ismail.

  fenerbahçe taraftarı sanırım bu besteyi o dönemlerde çıkarmış. böyle bi duyarlılık göstermeleri çok güzel bişey. keşke benzer bi beste de bizden çıksaydı dedim. ali ismail korkmaz ismi öyle bi isim ki, fenerbahçe yıkılmaz kısmına bakmadan gözleri doldurdu bu beste. ancak "fenerbahçe yıkılmaz" kısmı gerçekten "son kale" edebiyatının göstergesi. daha sonra rahatsız oldum ve sildim o tweet'i. yani bi galatasaraylının ya da beşiktaşlının söyleyeceği türden bi beste değil.

  ne olursa olsun saygı duyulması gereken bi bestedir. "fenerbahçe yıkılmaz" kısmına katılmayın zaten ama bütün besteyi çöpe atmak ali ismail'e de ayıptır, fenerbahçe taraftarına da.
 • 18
  ben ali ismail korkmaz gibi kardeşlerime, "insan" oldukları için değer veriyorum. fenerbahçeli olması gözümde ali ismail'i küçültmezken, galatasaraylı olması yüceltmez.

  insanlık dışı bir durumda öldürülmüş bir insan var ortada, kendisinden bahsederken yanına "tuttuğu takım"ı iliştirmenin açıklaması olamaz.

  paragraf paragraf yazı yazmaya gerek yok.
 • 19
  bazı arkadaşlar duygusal davranmakta ısrar ediyorlar ve anlamak istemiyorlar. eğer ortada bir haksızlık varsa * bu haksızlık karşısında olanların kullanacağı slogan haksızlığın karşısında olan herkesi kapsamalıdır. sen böyle bir marşın sonuna "fenerbahçe yıkılmaz." ibaresini eklersen bu haksızlığa karşı olanları da kendi arasında bölersin. ali ismail korkmaz fenerbahçelidir. ve onun yanında olanlar da fenarbahçeli olmak zorunda değildir. fenerbahçeli taraftarların bir çoğu ali ismail korkmaz'ın üzerinden faydalanarak kendi takımını masum göstermeye çalışmaktadır.

  nokta.
 • 21
  bu tezahüratın burda başlığının olması sözlük içinde tezahüratın videosunun paylaşılması utanç kaynağıdır.

  katledilmiş bir çocuğun, genç bir evladın arkasına sığınarak sanki bu çocuk fenerbahçe'yi savunurken katledilmiş gibi gösterilmesi benim kanıma dokunuyor bu marşı galatasaray forması ile söylemek isteyenler daha da çok kanıma dokunuyor.

  ali ismail korkmaz illaki anılacaksa bir başlıkta ''daha 19 yaşında düşlerinde özgür dünya ali ismail korkmaz'' yeterlidir.

  fenerbahçe'yi anan zerre kadar pozitif duygu besleyen istanbul united'e inanan noel baba'ya inansın galatasaray'ı bu işin dışında tutsun.
 • 22
  fenerbahçe taraftar profili ortalamasinin bin bes yuz tane de kusuru bulunsa, bu tezahuratin bir kusuru yoktur. ölen ve fenerbahçe'yi seven bir çocugu anarak tezahurat yapiyorlar. bunda elestirilecek bir sey goremiyorum. bilakis guzel bir tezahurat. ali ismail korkmaz, galatasaray da yikilmaz. ne var yani?

  fenerbahçe yikilsin isteyen yok zaten, yikilacagi da yok. bir suç isledi, cezasini çeksin istiyoruz biz, o ayri ama o cezayi çekse de fenerbahçe yikilmaz. dogru tezahurat.
 • 24
  sen de yap galatasaray yıkılmaz de. bir şey yap biz de alkışlayalım. biz de destek verelim. sonra da yok ali ismail korkmaz'ı alet ediyorlar falan. gören duyan da stat dakika 34'te yıkılıyor sanır. boşverin arkadaş boşverin. gezi'de sırf provokasyon için açılan onlarca öcalan bayrağına müsamaha göstermiş zihniyeti düşünüyorum da. neyse ya boşverin kardeşim ya evet tü kaka tamam anladık. ben de kendimi fenerden körlemesine nefret ediyorum diye tenkit ederdim. durumum bayağı iyiymiş.

  evet fenerli zihniyeti biz de görüyoruz duygusal sümsük gerizekalı falan değiliz. bazı ileri geri konuşanların terim, şükür, tayyip hakkındaki fikirlerini de biliyoruz. bu tezahüratın fenerbaçe yıkılmaz sözüne kadar söylediklerine anlam yükleyemeyenin son 2 kelimesine takılması kadar da doğal birşey yok. kafirun suresi vardır hani...

  (bkz: daha 19 yaşında)

  tanım: tezahürat değil ağıttır. ben bunu dinlerken aklıma futbol gelmiyor lan.