• 87
  https://twitter.com/.../1332718225621196800
  https://tr.beinsports.com/...-bursaspor-mac-ozeti

  28 kasım 2020 altay bursaspor maçı'nda 1 gol 1 asist yapmış olan genç yetenek. gelgelelim takımı maçı 3-1 kaybetti çünkü maçın henüz 30. saniyesinde attığı klas aşırtma golü yardımcı hakemin hatalı ofsayt bayrağıyla iptal edildi. sonra topukla yaptığı şık asistle takımının attığı tek golün hazırlayıcısı oldu.

  tff birinci lig'i domine etmeye devam ediyor, umarım sene sonu kendisini takıma katabiliriz.
 • 88
  dün 28 kasım 2020 altay bursaspor maçında canlı izleyip hasta kaldığım futbolcu. her hareketi verimli, ayağına her topu aldığında güzel işler yapıyor. büyük oynuyor daha bu yaşta. üstelik aynı amcası gibi asla durmuyor, sürekli koşu pres halinde top rakipteyken bile.

  ligin en iyi forvetleri her zaman galatasaray'da olmuştur. bize geleceği günü heyecanla bekliyorum. ancak henüz erken olabilir. takımda yer bulamaz, yedek bekler ve kaybolur gibi. yıllık 7 milyon verdiğin falcao'yla, 15 milyon euro'ya aldığın diagne'yi öyle yedek bekletemezsin, fatih hoca bile olsan.

  sonuç olarak umarım kimse kapmadan kapabiliriz- ama doğru zamanda. onu da kaybetmeden.
 • 90
  bence direkt olarak avrupa yapacaktır. öyle yapmasını da isterim şahsen. zaten o yönde açıklamaları vardı. hem kendisinin hem de milli takımımızın açısından daha mantıklı olur. ülkece forvet yokluğu çekiyoruz, köreltmeyelim bu potansiyeli buralarda.

  hatta içimden bir his nedense o da lille takımına gidecek diyor. bence scout ekipleri deliler gibi takip ediyordur.
 • 91
  bursaspor'dan direkt olarak avrupa yapmazsa kendini yakacak olan genç futbolcudur.

  zaten isteği de avrupa'da futbol oynamak yönünde... top class avrupa kulüplerinin scoutları kendisini takip ediyormuş. umarım bu süreci iyi yönetebilecek bir menajere de sahiptir.

  edit: aşağıda bir sürü tepki entrysi belirmiş, sanırım benim ne demek istediğimi anlatamamamdan kaynaklanıyor, hak verebiliyorum. ne bize gelirse kendini yakar gibi bir ibare kullandım ne de bize gelmemesi yönünde herhangi bir telkinde bulundum. bursa'dan başka bir türk kulübüne giderse kendini yakar, burası kesin. bize gelirse gayet memnun olurum ancak milyon euro maaş alan forvet oyuncularımızın arkasında düzenli forma şansı bulamayacağını da bilirim. kendimizi kandırmanın bir manası yok. iyi potansiyele sahip bir yeteneğin harcanmamasını istemekle galatasaray'ın menfaatlerini düşünmemek ne alaka acaba? üstelik galatasaray düşmanlığı ile de itham edilmişiz, pes ne diyeyim.
 • 92
  2021-22 sezonu için takımımıza bonservissiz olarak katılmasını yürekten istediğim futbolcu.

  ali hem çok iyi bir bitirici hem de etrafındakileri de oynatacak türden bir oyuncu. izlediğim kadarıyla yaşından çok olgun oynuyor. "avrupa'ya gitsin yea" geyiği bir kenara bırakılıp takıma katılması için şartlar zorlanmalı. bizde değer kazansın öyle gitsin avrupa'ya.
 • 94
  galatasaray’a gelse 4 sezon as forvetin, yedek forvetin, üçüncü forvetin ve kanat forvetlerin aynı anda sakat ve cezalı olmasını bekler forma giyebilmek için. sözleşmesi bitince de alt liglerde evliya çelebilik yapar.

  neden gelip gelişimine balta vursun burada önce buna cevap vermek lazım.

  hiç izlemediğim fakat en kısa sürede avrupa yapıp bu bataklıktan kurtulmasını istediğim oyuncudur. her genç için de bunu isterim.
 • 97
  acaba galatasaray daha önce hangi genç futbolcuyu yakmış da kendisinin gelmemesi isteniyor anlayabilmiş değilim. son dönemin modası oldu, git kurtar kendini, bizi burada kederimizle bırak arabeskliği yapmak ve sözde objektiflik.

  galatasaray aksine daha büyük avrupa kulüpleri için iyi bir sıçrama tahtasıdır her zaman. şimdiki performansıyla avrupa'nın anca orta sıra takımlarına gidebilecekken, bize gelmesi durumunda 2-3 sezona baş altı veya form durumuna göre top kulüplere gidebilir.
 • 98
  cengiz de caglar da cok önemli iki futbolcuydu. birisi birinci ligden bundesliga yaptı, diğeri önce basaksehire gitti simdi ikisi de leicester’da. bi sene bizim ligde tırnak icinde vakit kaybetmesine rağmen aynı yerde buluşabiliyorlarmış. o kadar da öğütmüyoruzdur futbolcuları bence. ali de gelsin en azından bi sene oynasın cok da degil hadi diyelim 10 milyon euroya gitsin. hem ülkemiz bedavaya gitmesine nazaran daha cok kazanır hem galarasaray faydalanır hem de futbolcunun kariyerine set çekmeyiz.
 • 101
  süper ligde şu anda yerli futbolculara en çok yer veren takım galatasaray. gerçi futbolcunun yerlisi yabancısı olmaz. iyi futbolcu isterse kenyadan çıksın, victor wanyama gibi epl'de oynar. neden sürekli takımımıza gelmesin, kariyerini bitirmesin edebiyatı yapılıyor anlamıyorum. galatasaray taraftarı kadar takımını hakir gören bir topluluk daha yoktur sanırım. sıradan bir amc olan taylan bile level atladı takımda. büyük ihtimal milli takımda oynayacak ve bu gösterdiği performansla belki avrupaya gidecek. %100 altyapı ürünümüz olan arda turan a.madrid kaptanlığı yaptı, yetmedi barcelonaya gitti. 6 ay oynayan ozan kabak şu an avrupanın en elit defans oyuncuları arasında üstelik schalke bok gibi oynarken bile durum böyle. yani bizde yetişen ya da yolu bizimle kesişen yerli futbolcular da baya bi aşama kaydedebiliyor. niye bu kadar takımımıza düşmansınız hiç anlamıyorum.

  inşallah bize gelir ali.. şu an gelse forma savaşı vereceği isimler sakat falcao, youtuber babel ve sosyal medya fenomeni diagne. bizim taraftarımızın kendilerine taktığı lakaplar bunlar yanlış anlaşılmasın. yani bu adamlara karşı forma savaşı verip kaybediyorsa avrupa da kendisine hayal olur. en fazla salih uçan gibi 2 3 sene sonra geri döner. hem genç oyuncu fetişisti olup hem de gelmesin edebiyatı yapmak tamamen mantıksız bir hareket. o zaman falcao transferine ses etme hakkınız da yok, uyandırayım sizi...
 • 102
  bulduğu ilk fırsatta kapağı iyi kötü demeden bir avrupa takımına atması gereken genç futbolcu. bu demek değil ki bize gelirse kariyeri biter. hayır elbette. ama ne kadar erken o kadar iyi. gideceği avrupa kulübünde de en az bizde oynayacağı kadar süre alması zaten kesin. hatta daha bile fazla oynar büyük ihtimalle. yapacağı antrenman kalitesi bile buranın fersah fersah ötesinde olacak. bunun yanında avrupa kültürüne de daha erken adapte olmaya başlayacak. hem futbol hem yaşam kültüründen bahsediyorum. bize gelirse en erken 2 sene daha avrupa yüzü göremez. 2 sene az bir süre değil. bu 2 seneyi türkiye yerine x bir avrupa takımında geçirmesi kendisinin gelişimine inanılmaz katkı sağlar. gittiği başakşehir'de yalnızca 5 dakika süre bulabilmiş ravil tagir, her geçen sezon geriye giden abdülkadir ömür kendisi için kanlı canlı örnekler olur umarım da bulduğu ilk fırsatta avrupa sahnesine adım atar. almanya'nın küme düşme adayı takımına bile gitse bayern münih, dortmund, m'gladbach gibi takımlara karşı sahaya çıkma fırsatı demek bu. bu rakiplerle karşılaşmaya ne kadar erken alışırsa potansiyeline ulaşma ihtimali de o kadar artacaktır.
 • 103
  kendisi hakkında en çok yazan, hatta daha hazırlık maçlarında bile yazan biri olarak şunları söyleyebilirim;

  şayet henüz imza attırmadıysak opsiyonları artık şudur;

  - sözleşme çıkış bedeli: 2-3 milyon euro
  - 2+1(futbolcu taraflı) sözleşme

  peki neden böyle?

  tüm avrupa'nın gözü bu çocuğun üstünde de ondan. menajerler eminim ki birbirlerini doğruyordur kendisinin avrupa ayağını temsil etmek için. hep yazdığım gibi, umarım kasada kendisiyle imzalanmış bir sözleşme vardır yoksa en iyi ihtimalle sözleşmesi yukarıdaki şekilde olur.

  çocuğun her şekilde oynamaya ihtiyacı var. kısa sözleşmeyle gelir, bakar oynayamıyorum, gidiverir. yani kimse ölye bizime 5+3 yıllık sözleşme imzalamasını ve 70 milyon euro'ya real madrid'e gitmesini beklemesin. öncelikle oynaması lazım.

  çocuk bildiğin 99 yapımı iss pro evolution soccer oyunundaki "ronnaldo" gibi aralara kaçıyor ve durdurulamıyor!!! ki kendisi oyundan 3 yıl sonra doğdu!
 • 104
  önce can sonra canan. önce galatasarayın menfaati benim için. bu kardeşimizi izlemedim. eğer sözlükte yazılanların yarısı kadar iyiyse galatasarayda en kötü necati olur ki o bile devre arası gelip şampiyonluğa inanılmaz katkı sağlamıştı.

  hele ki bonservis ödemeden alabiliyorsak verip parasını kadromuza katmamız lazım. herkes kaç kurtar yazmış. sanki bize gelirse asgari ücretli günde 12 saat çalışan maden işçisi olacak. takıma katkı verebilecekse şimdiden sağlam bir proje ile karşısına çıkılıp takıma kazandırılma çalışmalarına başlanır umarım.
 • 105
  "kendisini geliştiremeyiz, avrupa'ya gitsin" diyerek bize gelmesini istememek şampiyonlar ligi elemelerinde kötü oynayıp tur atladığımız bir senaryoda "biz şampiyonlar ligi'ni hak etmiyorduk, keşke rakibimiz olan avrupa takımı gitseydi" demekle aynı kapıya çıkıyor.

  evet, bizde yıllardır süregelen bir kaos ortamı var. evet, istediğimiz kadar genç oyuncu yetiştiremiyoruz. ama bu yüzden neden ülkenin en iyi wonderkid'lerinden birinden mahrum kalalım ki. ben de isterim ali çok gelişsin, ileride dünyanın en iyi takımlarında oynasın ama oyuncunun menfaatini galatasaray'dan üstün görmeyi anlayamıyorum.