• 3
  çok üzücü. mekanı cennet olsun.

  ancak şerefsiz bir katil sebebiyle 25 milyon taraftarı olan bir kulübü komple suçlu ilan etmek çok tehlikeli.

  buna azmettirenler yok mu? tabi ki var. ancak bu holiganlığın sebebini derine incelersek ülkedeki ekonomik eşitsizliğe kadar gider konu. ama sağolsun başkanından antrenörüne, futbolcusundan yorumcusuna ben bu ülkede sağ duyulu adam görmedim. herkes bu nefret tohumlarının filizlenmesinde suçlu. bir kişi, kişiler ya da kurum değil. herkes. sen, ben dahil.

  başta da dediğim gibi, fenerli yaptı diye "oooo bu fenerlilerin hepsi böyle, bilmem neyin takımı fenerbahçe" mantalitesi bu tarz olayların, kutuplaşmanın artmasına yardımcı olur.

  eğer siz bugün bu kardeşimiz üzerinden bir kulübü etiketlemeye çalışarsanız, gencecik birinin ölümünü kendinizi haklı çıkarıp rakibinizi yermek için kullanırsanız, yarın da biri gelip size mühendis oktay, marko ivkovic, burak yıldırım der. günün sonunda ise "sizden olmayandan" daha nefret etmiş bir şekilde başınızı yastığa koyarsınız.

  yapmayın, etmeyin. toplumun neresinde olursa olsun. bir dinden, etnik kökenden, mezhepten, ırktan ya da taraftarı olduğu kulüpten dolayı tümevarım yapmayın. bu toplumun daha fazla ayrışmasına vesile olmayın.