• 1
  an itibariye tahincioğlu basketbol ligine çıkmış takım. ligi 3.sırada bitirip çeyrek finalde istanbul beylikdüzü ,yarı finalde serkan erdoğan ın coachlık yaptığı selçuklu bld yi,finalde de bahçeşehiri elemişlerdir. pivotta venezia takımından atletik jamelle haggins power forwardde ibb ve trabzonla şampiyonluk yaşamış tecrübeli hadi özdemir,kısa forevette yılların tecrübesi altan erol,iki numarada genç banvitlilerle zamanında şampiyonluk yaşamış ibrahim yıldırım, oyun kurucuda khimkyden jacop pullen ile ana kadrolarını oluşturmuşlar ve benchten balıkesirle şampiyonluk yaşayanoyuncular kısa forvet ogün sevinç ve şutör guard serkan menteşe ile genç banvitlilerde şampiyonluk yaşamış pivot talat altunbey ve galatasarayımızın eski oyuncusu cehver özer ile çok tecrübeli bir kadro şampiyonluk yaşadılar.ted ankara kolejliler ile geçen yıl ligden düşen genç coach can sevim dbu başarıyı tattı. (her ne kadar afyon halkı ona ''bebe antrenör '' dese de genç coach kendisine verilen sorumluluğun altından başarı ile kalktı.seneye kendilerine en üst ligde başarılar dileriz.bir galatasaray taraftarı olarak şimdirden afyon deplasman maçlarını merak ediyorum.
 • 2
  dün oynanan 1 mart 2020 afyon belediyespor fenerbahçe basketbol maçında hakemler tarafından hunharca doğranan takım. sıkı bir avrupa ve türk basketbolu takipçisi olarak uzun zamandır bu kadar nokta atışı hamlelerle bir takımın hakkının gasp edildiğine, belki de galibiyetinin çalındığına şahit olmamıştım.

  önce şu pozisyonda faul afyonlu talib zanna'ya yapılmasına rağmen karar fb lehine oldu: https://youtu.be/SC614RHf4x0

  hemen akabinde ise afyon'un son hücumunda fb oyuncusu malcolm thomas, zanna'nın atışında top daha çemberin üzerindeyken fileyi çekti, devamında da afyonlu gregor hrovat'a bariz şekilde faul yapıldı. hakemler iki pozisyonu da görmezden geldi: https://youtu.be/IS5WjsdfXBE

  bir pozisyon daha olmuş benim izlemediğim 3. çeyrekte; hrovat'a teknik faul çalınmış fakat hücum sırası afyon'daymış. buna rağmen hakemler topu fb'ye vermişler. afyon da buradan yola çıkarak maçta kural hatası yapıldığını ifade etmiş ve resmi olarak itirazda bulunmuş.

  günler sonra gelen edit: ilgili karşılaşma için tekrar oynatılma kararı verildi tbf tarafından.