• 43
    hemen hemen o dönem futbolcu kartı ve yapıştırması biriktiren herkesin hatırlayacağı gibi euro 96 sonrası hakan şükür'e partner olarak transfer etmiştik kendisini. aslında iyi istatistiklere sahip olan isviçreli bu arkadaşımız, bize gelince tutuklaşmış ve etkisizleşmişti. o sezon kupa galipleri kupası'nda eşleştiğimiz constructorul ve döve döve yendiğimiz zeytinburnuspor'a attığı goller bizi ümitlendirse de takımımızın formasını giydiği dönemi pek bir işe yaramadan geçirmiş ve gönderilmişti.

    knup gidince yerine tam tersi inanılmaz etkili bir adam olan adrian ilie'yi almıştık. serdar aziz'i sepetleyip luyindama ve marcao'yu takıma kazandırmak gibi bir şeydi bu.
  • 44
    hey gidinin kuzeyin uzun boylu sarışın yiğidi. aslında tutabilecek kaliteli bir oyuncu iken ne olduda tutmadı anlamadım. mahalle maçlarında kendisi olmuşluğum bile çoktur ama yazık oldu. şaka maka bizim takımın ciddi bir isviçreli genetiği var sanki. kubilay türkyılmaz, adrian knup, eren derdiyok, hakan yakın, blerim džemaili. sırada xherdan shaqiri olur belki.
  • 45
    aslında galatasaray'da fena oynamıyordu. rakip kaleye yakın top aldığında çok ince paslar atıyordu. fakat o zaman futbol mantığı bir garipti. galatasaray tanju, kosecki, hakan, arif, papen mustafa gibi gol atan forvetlerle oynamıştı hep. yani golcü forvet alışkanlığı vardı. adamın istasyon olma özelliğine sarılsak faydalı olacaktı. rahatlayıp golleri de atmaya başlayacaktı. bir de merkezde oynuyordu. çalışkandı fakat gezen bir oyuncu değildi. o bölgede hakan şükür bulunduğundan ikisinin uyum sağlaması mümkün olmadı. mevkisinin adamı kendisinden kat kat iyi futbolcuydu. arif de çok etkiliydi. hakan'la ciddi bir uyumu vardı. yani rekabet çoktu. zaten arif de net şekilde bu adamdan iyi futbolcuydu. galatasaray'da anca hakan şükür'ü yedekleme şansı vardı. devre arasında ilie de gelince hiç şansı kalmadı, gönderildi. kötü futbolcu değildi ama o dönem galatasaray kadrosu gerçekten çok spektaküler adamlara sahipti. özellikle hücum hattı. haliyle bu kadroda sans bulamadı. takım oyuncusuydu. iyi uyum sağladığı bir kadroda kesinlikle performans verirdi. mesela bu gün başakşehir'de olsa beğenirdik kendisini. zaten avrupa'da geçerli bir kariyeri vardı. geldi ve gitti.