• 258
  ads'den sırf başkanının görüşü sebebiyle nefret eden insanlar umarım çalıştıkları iş yerlerinde patronlarının siyasi görüşlerini dikkate alıyorlardır. ya da hayatın her alanına bu bağlamda bakarak değerlendirme yapıyorlardır. aksi halde ikiyüzlüdürler.

  kulüp başkanları üzerinden takımları eleştireceksek türkiyede kaliteli takım bulamazsınız.

  demirspor ismi alan tüm takımlara sonsuz saygım var. adana ya da ankara farketmez. içinde emek olan her şey saygıyı hakeder.

  playoff konusunda şanssız. zaten playoff denen nane baştan zarar. düşerken son 3,çıkarken ilk 2...
  kardeşim ben 3.yüm, neden 6. ile aynı şansa sahibim? galatasaray ve fener arasında süper ligde denenirken puanları bölüyorlardı ve herkes buna karşıydı. şimdi nedense herkes adana haketmemişti zaten diyebiliyor. 3. haketmiyor ama onu yenen 5. ediyor. aynen kardeşim. haklısınız.
 • 259
  devlet demir yolları takımı, yani işçi takımıdır. ezeli rakipleri özel sermayeden güç alan, şirket takımı olan adanaspor'dur. kardeş takımları livorno'dur. kulüp ve taraftarı ezelden beri sol eksenlidir, yeni türkiye'de sesleri eskisi kadar çıkmasa da bunu bilmeyen yok.

  şimdi böyle bir kulübün başkanını gidip özel bir şirketin patronuyla karşılaştırmak saçma olur. bir tarafta dernek yapısı, bir tarafta kar amaçlı şirket yapısı var. o başkan nasıl seçildi bilmiyorum ama böyle bir duruşu ve geçmişi olan kulübe sırf bağlantıları ve gücü sayesinde gelebildiyse, ya da kulüp başarı için belli şeyleri göz ardı ettiyse üzücü. demirspor'u severim ama bu olayla birlikte dışardaki insanların gözünde sempatilerini biraz kaybettiler diye düşünüyorum.