• 3801
  abdurrahim albayrak: "galatasaray'da transfer bitmez. önce satmak sonra almak istiyoruz. birçok oyuncumuza teklifler geliyor."

  görünen o ki 1 ekim - 5 ekim arası çok yoğun geçecek.

  bence gelen teklifler; marcao'ya 15, diagne'ye 10, belhanda'ya 5.

  5 milyon altında teklif gelenler de babel, jimmy, linnes ve şener olduğunu düşünüyorum.

  üçünü transfer sezonunun başında bu paralara satsalar kimse bir şey demezdi.

  ama şimdi diyelim ki hajduk, fb ve willem/ranger'ı yendik. 6'da 6 yapıp harika bir hava yakalamış takımı bozmak mantıklı mı allah aşkına?

  beynimin bir yanı 30 milyon euro'ya yakın bonservis çok iyi gözüküyor diyor, diğer yanı 6'da 6 yapmış takım bozulmaz lan kafayı mı yedin diyor.

  bilemiyorum altan.
 • 3802
  sorun odaklı galatasaray yöneticisi. bize sorun değil çözüm lazım sayın albayrak.

  biz de biliyor ve görüyoruz problemleri. ama iyi sonuçlar sonrası ekranın karşınına geçip gaasaray'da tranfer bitmez lafını artık kimse yemiyor.

  bizde bitmiyor da diğer takımlarda bitiyor mu ?

  transfer yapmak bir başarı mıdır? yoksa halen alt yapıdan bir adam çıkartamamak basarisizlik mıdır?

  ne zaman ki gaassaray'da alt yapıdan gelen futbolcular bitmez derseniz o zaman söyleyecek bir lafınız varmış der ve dinlenirsiniz. yoksa bugün siz yarın başkası gelip aynı cümleleri kurar.
 • 3803
  bu saatten sonra belhanda, marcao, diagne gibi oyuncuları satarsa büyük hata yapmış olacak yöneticimiz. bana kalırsa şu saatten sonra babel hariç kimse satılmamalı(şener gibi vasıfsızlar hariç ama onları kimse istemiyordur zaten). takım oturmuş durumda ve geçen sene şampiyonluğun kaçmasıyla kupaya daha motive olmuş gözüküyorlar. aynı anda hem aç, hem oturmuş bir oyuncu grubu yakalamak çok kolay bir şey değil. takıma yeni katılan arkadaşlar da çabuk alıştı ama zaten galatasaray'ı ve ligi tanıyan futbolculardı. her zaman, her futbolcudan aynı verimi alamazsınız. üstelik satışı konuşulan oyuncuların mevkileri çok daha kritik bölgeler, hata kaldırmaz ve şampiyonluğun kaçmasına sebep olabilir.
  fatih terim'in düşüncesini bilmiyorum ama oyuncu satışlarının ve bu satışlar sonrası alınacak oyuncuların yarardan çok zarar getireceği kanaatindeyim. transfer için çok geç kalındığını aylardır yazıyoruz, pazarın son saatlerinde domates alınmaz. tek güvencem, başta albayrak olmak üzere yönetimin beceriksizliğidir. tabii ki oyuncuların satılıp yerlerine transferlerin yapılamaması gibi bir durum da mevcut ama bunu düşünmek bile istemiyorum.

  edit: bir de ekleme yapmak istiyorum. kendisi geçen bir röportajında şişkin bir kadromuz olduğunu söyledi ama galatasaray'ın kadrosu şişkin falan değil. önümüzde hayvani bir fikstür olacak ve lig çok uzun geçecek. daha bunun ziraat kupası var, kalırsak avrupası var, milli takımı var, sakatlığı var...
  o röportajı büyük bir şaşkınlıkla ve sinirlenerek izledim. kadromuz şişkin değil mevcut durum itibarıyla normaldir. alacakları sadece bir orta saha. onu da alamıyorlarsa kapatsınlar kulübü.
 • 3804
  vur ensesine, al lokmasını tavrından sıkıldığım yöneticimiz. şimdi polemiğe girmezsen yarın bir gün maçtan sonra ağlamak zorunda kalırsın. bırakın abi artık etliye sütlüye karışmayayım tavrını. arkanda milyonlarca insan var. ona göre davranmanın zamanı gelmedi mi?

  bu ali palabıyık tetikçisi kaç kere daha galatasaray'ımızın canını yakacak? yeterse yeter be.
  (bkz: #2980332)
 • 3805
  acilen yönetimi bırakması gerekiyor. mustafa cengiz'i çok severim ve bu yüzden yönetiminin de arkasında durdum ama ali palabıyık denen haysiyetsiz 27 eylül galatasaray fenerbahçe maçına atandıktan sonra "hakem konuşmayacağım, beyaz sayfa açalım" diyorsan sen galatasaray'ın çıkarlarını satmışsın demektir. bak şeytana 2 3 haftadır nasıl algı kasıp dizayn ediyor ligi? şimdi de istedikleri adamı maça getirttiler. siz de beyaz sayfa diyin. ali palabıyık denen karaktersiz her derbide seni doğramadı mı? sadece seni değil fenerbahçe kimle oynarsa derbide o takımları doğramadı mı? hala beyaz sayfa diyorsun. bırak git be adam. sen yönetici olmak için müteahhit kankalarınla fazla içli dışlı, siyasete fazla yakınsın. galatasaray'ın hakkını koruyacağın yerde onların çıkarlarıyla çatışıp geri adım atıyorsun. üç beş futbolcuya sarılıp yöneticilik yapılmıyor. uyku uyumuyorsan uyuma, eminim senden 3 saat fazla uyuyup işini senden daha iyi yapacak sözlükten bile adam çıkar. bırak git. senden unudumuz kalmadı.
 • 3806
  bu saatten sonra kimsenin satılmaması hele hele bunun abdürrahim albayrak aracılığıyla asla yapılmaması gerekiyor.

  10 gün kala kim, hangi oyuncusunu, ne kadara bırakır? alabiliyorlarsa bir orta saha alsınlar. yoksa kalsın böyle. kendisi tersten transfer sihirbazıdır. eğer 1 oyuncumuz bile satılırsa yerinin dolmayacağı geçmişteki acı tecrübeler ile sabittir.
 • 3811
  10 seferin 9'unda kendine 1'inde de kulübe fayda getiren bağlantıları/yakınlıkları haricinde safi zarar olan abimiz.

  20 sene önce heyecanlı biri şeref tribününde kadroya giremeyen futbolcularla gol sevinci yaşayınca, ecel terleri döktüğümüz bir deplasmanda taraftarın arasına inip tezahürat yapınca, yok pahasına avrupa'ya giden stoperin arkasından muhabirlere "çok sevdiğumuz bir arçadaşimuzdu" dediğinde sempatik oluyordu evet...

  şimdiyse makara konusu bile olamıyor...

  korkusuz korkak filminde enfes bir replik vardır; "bu kadar konuşursan ağzına da sıçarlar" diye... bu abimizin durumu da artık bu noktaya doğru gidiyor gibi. hatta belki de gitti ama, galatasaray yöneticisi olduğu için makamına hürmeten gidiyor diyoruz...

  https://youtu.be/q-egOTNI4lk?t=130

  ya icraat yaptığı kadar konuşması, ya da konuştuğu kadar icraat yapması gerektiğini artık öğrenmesi gerekiyor. sırf konuşmak için verdiği her demeç, sırf birilerine şirinlik olsun diye yaptığı her boş iltifat/kibarlık birilerinin eline koz olarak dönüyor. hiçbir şey olmuyorsa bile camiada kaosa yol açıyor. ya da camiayı kaosa sürükleyecek birilerine asist oluyor.

  ayrıca o güzelim filmin üzerinden yıllar geçti.

  o sevdiğimiz ve tanıdığımızı sandığımız heyecanlı, naif, galatasaray uğruna cebinden veren adam olmadığını öğrendik...

  üç kuruşluk beş kuruşluk menfaatlerin uğruna çıkıp her mikrofona konuşan bir adam kendisi.
  galatasaray'ın hakkını gasp mı etmişler, etmeye mi yeltenmişler, etmeye mi hazırlanıyorlar; umurunda değil.
  galatasaray'a galiz küfretmek dışında her şeyi yapan bir adama plaket takdim eden bir zat.
  "konuş abdürrahim abi de iki manşet çıkalım" gazına gelip galatasaray'ı her seferinde daha büyük kaoslara attıran bir kişi...

  kim bilir başka ne ricalar geldiğinde çıkıp galatasaray'ı ne kaoslara sürüklüyordur da biz taraftar refleksiyle sahip çıkıyoruzdur...

  n'olur otogarına geri dön artık...
 • 3812
  hakemlerle beyaz sayfa açan yöneticimiz.

  allah allah. siz ne zaman hakemlerle beyaz olmayan sayfa açtınız? gören de diyecek ki alper ulusoy'a, yaşar kemal uğurlu'ya vs. çok ağır tepki koydular da şimdi sakinleşiyoruz. 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçında adamlar mimli hakem atamış daha maç oynanmadan ''beyaz sayfa açtık'' diyor. maç oynansın, adam maçı yönetsin, sorun çıkmazsa bari ondan sonra konuş. bu ne ürkeklik? gerçi hakem maçı berbat etse ne olacak? yönetimden tek bir allah'ın kulu çıkmayacak piyasaya 1 hafta.

  kusura bakma başkan seni severiz; ama beyaz sayfayı kara sayfayı falan bırak. ''transfer bitmez'' sloganı artık eskidi. önce üstüne esas aldığın işleri hallet.
 • 3813
  yönetimde en çok aksayan yönetici olduğunu düşündüğüm için yönetim eleştirisini kendisi özelinde yapmak istediğim yönetici.

  geçen sezon * yönetim üzerine düşeni yapmış ve hak ettikleri takdiri görmüşlerdir fatih hoca ise üzerine düşeni tam anlamıyla yapmadığı için hak ettiği eleştiriyi fazlasıyla almıştır.

  ancak bu sezon * fatih hoca üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. yönetim de üzerine düşeni yapmak zorundadır.

  yönetim ffp dolayısı ile satmadan alamayabilir. ancak oyuncu maaşlarını ödemek için veya kar açıklayıp genel kurulda yeniden seçim propagandası yapabilmek için hele de hocanın oyunundaki en önemli parçalardan olan futbolcuları falan satamazlar, söz konusu maaşlar için kendileri kaynak yaratmak zorundadır. galatasaray'ın menfaatleri dolayısıyla ve bu finansal durum itibariyle bu sezon ligde ve avrupa başarılı olmanın dışında başka bir sonuç kabul edilemez. aksi taktirde oturdukları koltukları işgal etmenin hiçbir anlamı yok, "galatasaray'da transfer bitmez" diye boş boş slogan atmalarının hiçbir anlamı yok. türkiye çapında tanınırlıklarını galatasaray'a borçlular ve bunun sayesinde pek çok iş çevresi edindi bu insanlar. yönetemiyorsanız, kapasiteniz yetmiyorsa, yapamıyorsanız hayali galatasaray'ı yönetmek olan liyakatli uluslararası bağlantıları olan onlarca kulüp üyesi var.
 • 3814
  iktidar değiştiğinde de 'beyaz sayfa açmamız lazım' diyecek :)

  fatih terim'in bazı hareketlerini, işini düzgün yapmadığı için bize 1.5 sezon futbol izletmemesini sevmem. ama imparator omurgalı bir adam.

  bu adam ise - eski tofaş taksilerde ön konsola koyulan, kafası sallanan köpekler vardı ya? ondan.
  omurgalı olamaz bazı insanlar - çünkü bütün kariyerleri, mevduat hesapları, oğullarının altındaki çakarlı mercedes-benz s-klasse'ler bu omurgasızlık ile finanse ediliyor.
 • 3817
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçına atanmasının sebebini fenerbahçeliler bile biliyorken, tepki anlamında, reaksiyon anlamında bir iki kelam etmedikleri gibi, bir de beyaz sayfa açacaklarmış.

  tam olarak neyin sayfası bu?

  bu kadar mı korkuyorsunuz konuşmaya?
  bu kadar mı savunuyorsunuz bu klübün hakkını?

  ben maçın hakemi açıklandığından bu yana sinirlerime hakim olamıyorken, koskoca galatasaray spor klübünü yönetenler beyaz sayfadan bahsediyor.

  bu kirli yapının, bu hakemi bu maça atayacağını öngöremememek, işmbilmezlik. buna engel olamamak basiretsizlik, tepki verememek ise güçsüzlüktür. hep beraber seyredeceğiz karşılaşmayı. doğranırsak, sakın ama sakın konuşmayın ey yönetim.

  abdurrahim albayrak’ın sponsorluk anlaşmasındaki basın toplantısında, hakem ataması ile ilgili gelen soruya verdiği yanıt.
 • 3818
  eskiden futbol şube sorumlusu olduğun da, devamlı florya da olur, futbolcularla yakından ilgilenir, dertlerini dinler, araba lazım sa alır, şaka yapar, cepten para verir di. şimdi ne değişti de transferlere bulaşmaya başladı anlamadım. yabancı dil yok (türkçe de yok da) avrupa futbol piyasasında da tanınmış biri değilsin, eee ne işin var senin oralarda, sen dön florya ya.
 • 3819
  galatasaray yönetiminin iletişim anlamında en zayıf halkasıdır. iş yapmadan konuşur. yönetimde olduğu sezonların ezici çoğunluğunda galatasaray şampiyonluk kazanmıştır. ama daha şampiyon olmadan artistliğini sezon başında yaparsan insanlar da tepki gösterir.

  kendisinin yüzünden yönetim de tepki çekiyor. sus kardeşim. sus. iş yap ve sus. tam işler iyi giderken bir anda ortaya çıkıp tüm taraftarın tadını çıkartacak bir açıklama yapma işte. yapma.

  "beyaz sayfa" açıklaması inanılmaz talihsiz bir açıklama. sus işte. "bu konuda konuşmak istemiyorum, kulübümüz resmi açıklama yapacaktır" de, geç. hayır biliyorsun zaten taraftarın tepkisini. inadına mı yapıyor anlamıyorum ki?
 • 3821
  konuşmalarında söyledikleri bence yanlış anlaşılan yöneticimiz. söylemeye çalıştığı şey "türk futbolunun bu tür çekişmelerden uzak durması için futbolumuzun beyaz sayfaya ihtiyacı var" şeklindeydi, yani hakem özelinde bir beyaz sayfadan bahsetmedi. sayın terim de yanlış anladı bence, gerçi aralarından su sızmaz ama albayrak'ın konuşması bir kez daha dikkatlice dinlenmeli.
 • 3822
  son derece gereksiz konuşan (bkz: beyaz sayfa açmak), gereksiz sosyal medya show’ları yapan (falcao ile selfie vakası), kendini ve temsil ettiği değeri bilmez uluslararası bir imaja sahip olması (şampiyonlar ligi kura çekiminde zayıf gördüğü takımlar gelince yanındakilere çak yapması. o kuradaki gruptan sadece bir gol atabilerek berbat bir performansla elenmemiz), kendini ve temsil ettiği değeri yurt içinde de kötü göstermesi (göksel gümüşdağ önünde el pençe divan olması) gibi sebeplerden artık daha fazla takımımızla görmek istemediğim şahıs. kendisine kalsa diagne’yi başakşehir’e beş kuruşa verir ve dımdızlak ortada kalırız.
 • 3824
  mustafa cengiz, yusuf günay ve fatih terim arasında köprü olmaktan sürekli arayı bulmak için çaba sarfetmekten yorulduğu ve bu yönetimden istifa etme kararı aldığını sonrasında bazı kişiler vasıtasıyla görevde kalması konusunda ikna edildiği iddaa edilen yöneticidir.

  siz bakmayın hocanın bugün basın toplantısı üzerinden kendisine laf sokmuş gibi göründüğüne zaten yıllardır bir çok kez aynı fikirde olmuyorlar ama gönül dostlukları var.

  aslında kulüp için iyi bir görev adamı ama bu yönetim içerisinde bulunduğu konum yanlış olan kişidir kendisi. kulübün siyasi işlerinde ve para akışı konusunda görev verseniz iyi bir iş bitirici herkesle arası iyi pozitif enerji veren bir insan ama konu transfer işlerine ve basın önünde konuşmasına gelince kendisinin puanları negatife dönüyor. iyi bir yönetim olsaydı ve bu işler kendisine kalmasaydı halen daha taraftarlarca oldukça sevilen birisi olmaya devam edecekti diye düşünüyorum.