Türkiye Süper Lig 11. Hafta Karşılaşması
19:00 18 Mart Stadyumu
0 - 5
 • 2
  bir önceki sezon çanakkale'de devleşen engin ipekoğlu'nu son saniyede kral'ın golüyle geçen ve 2-1'lik skorla "şampi" olan galatasaray'ın, bu kez deplasmanda zorlanmadığı maç.

  ayrıca trabzonspor'dan binbir zorluk ve türlü ümitlerle transfer ettiğimiz tolunay kafkas'ın sarı-kırmızılı formayla resmi olarak sanırım ilk ve son golünü attığı maç.

  maçı ilginç kılan bir başka istatistik ise gheorghe hagi'nin ligde üst üste beşinci maçında da çanakkale dardanelspor'a gol atmasıydı. sırasıyla hatırlatmak gerekirse;

  1996-97 sezonu 6. hafta: 1-0 kazandık ve gol hagi'nin sağ ayağından geldi. ali sami yen'de 4. haftada 4-0 yenildiğimiz fenerbahçe derbisinde olaylar çıkardığımız için maç izmir atatürk stadı'nda oynanmıştı ve egeli galatasaraylılar hagi için tribünde yerlerini almıştı.

  1996-97 sezonu 23. hafta: çanakkale'de 3-0 kazandık. hayrabolu'da oturan babam da maça gitmişti. hatta cep telefonuyla sık sık beni aramıştı. gollerin ikisinde hagi ile ilie'nin imzası vardı. hagi, maç esnasında tribünlerden kendisine atılan şaşal suyu yakalamış ve birazını içerek rakip taraftarlara en güzel göndermeyi yapmıştı. bir gündüz maçı olduğu için o zamanlar ne yazık ki bu maçın canlı yayını yoktu ve ben de o dönem pazarları sektirmeden program yapan ümit aktan'dan maçı takip etmiştim.

  1997-98 sezonu ligin ilk yarısı: orta haftalarda oynanmıştı. sami yen'de zor da olsa 1-0 kazanmıştık. hagi'nin golü süperdi. yerden kayarak çok garip bir vuruşa imza atmıştı yeni açık önünde.. golden sonra da coşmuştu.

  1997-98 sezonu ligin ikinci yarısı: çanakkale'de sami yen'dekinden çok daha zoru olsa da 2-1 kazanmıştık. maçta adeta ölüp ölüp dirilmiştik. ilk golümüzü hagi atmış; ama çanakkale dardanelspor mususi ile eşitlemişti. neyse ki kral hayat vermişti. tamam kalesinde engin ipekoğlu devleşse de, hakan şükür biraz fazla kaçırmıştı. maç oynandığı sırada eksi sözlükten spirit ve diğer sınıf arkadaşlarımla birlikte incirli sineması'nda titanic'e gitmiştim.
 • 3
  hayal meyal hatırladığım, arşivlere bakınca hafızamı yerine getiren maç.

  babamla birlikte samsun'da bir lokalde izlemiştik maçı. ardı ardına gelen gollerle sevinçten havalara fırlamıştım.

  ikinci yarıda emre oyuna girdikten sonra tamer tuna ile çarpışıp beyin sarsıntısı falan geçirmişti. çocuk aklımla, sedyede emre'yi o şekilde görünce şaşkına dönmüştüm.
 • 4
  5-0 bittiğini hatırlıyorum. 91 doğumluyum 7 yaşındaydım. babam elimden tutar maçlara götürürdü. ilginçtir 7 yaşında olmama rağmen babamın elimden tutup beni bu maça götürmesini kahvede izlediğimiz maçın 5-0 bittiği hiç ama hiç aklımdan çıkmamış. galatasaraylı olmaya başladığım ya da galatasaraylı olduğumu hatırladığım ilk maçtır. babama ne kadar dua etsem az beni elimden tutup maçları izlemeye götürdüğü ve böyle bir galatasaraylı yaptığı için. e haliyle çocukken o saflıkta aklımıza giren sevgimiz de yıllar yıllar geçmesiyle bir aşka tutkuya dönüştü. teşekkürler baba.