• 292
  galatasaray'ın herkesin işini kolaylaştırdığı maç.

  cidden bir iddiamız olsaydı(?!) bu maçı kazanmayı çok isteseydik maçı 7 kişi falan bitirirdik. bunu da sanırım herkes biliyordur.

  şu hakem ve var performansından sonra her şey böyle süt liman kalacaksa kimse bana bazı şeyleri açıklayamaz.

  bu maç öncesi kulüp,

  #konsantrasyon
  #ben23rsiz

  paylaşımı yaptı.

  biz de yedik amk?!

  aslında maç için başka başka şeyler de yazarım da, her şeyden önce galatasaraylıyım ben, yazamam...
 • 293
  sörloth'un kazandığı penaltı için penaltı olmadığını biliyordum. çünkü penaltı olması için topun sahada kalması ve rakibin avantajını bozuyor olması gerekliydi.

  erman toroğlu daha önceleri de benzer pozisyonlar için dediğini bu maçtaki bu penaltı için de demiş.
  https://twitter.com/...908918953742336?s=20

  aynı şekilde bizim de kazandığımız penaltı da penaltı değildi. kornerdi. taylan şutu çekmiş işi bitirmişti sonradan trabzonsporlu oyuncu kaydı indirdi taylan'ı. top da trabzonsporlu oyuncudan dışarı çıktı. yalnız bizim kazandığımız penaltıda topun faul yapan adama çarpmış olması pozisyonu penaltı olarak tartıştırabilir. yani taylan'ınki penaltıya çok daha yakındı.

  dersiniz ki iki tane hatalı penaltı verdi adaletli oldu. yok öyle dünya. sen 10 kişi kalmışsın buna rağmen hala direnç gösterebiliyorsun tam toparlanacağız bu penaltı çalındı ve 1-0 geri düştük oyuncular da oyundan düştü. bize verilen penaltı ise iş işten geçtikten sonraydı. maç bitiyor ve skor 2-0. penaltı gol olsa da maçı trabzonspor kazanır dersin.

  "evet iki hatalı penaltı vardı." deyince "karşılıklı olmuş işte ne olsun." demek maçın başında bir takım oyuncusuna haksız kırmızı kart gösterip diğer takımın oyuncusuna da maç sonunda haksız bir kırmızı kart gösterilmesinde de sorun görmemektir.

  kemal sunal'ın bir filmi vardı adını unuttum şimdi ama milli piyango'dan para çıkıyordu kendisine ve umumi tuvalet açıyordu o parayla. neden tuvalet açtın diye sorana "bana bu saatten sonra gelen paranın anca içine.." gibi bir şey demişti. bu da böyle bir şey oldu işte.

  sörloth'un kazandığı penaltı bizi çökertti. cüneyt çakır ve ali palabıyık istedikleri gibi maçı yönlendirdi. feghouli de yağ sürdü ekmeklerine tabi. feghouli o hatayı yapmasaydı yine başka bir şey bulurlardı emin olun.
 • 297
  benim başarısızlık dönemlerinde analiz için kullandığım bir formülüm var; başarılı takım kimse onun attığı golleri bizim aynı mevkideki oyuncularla değiştirip karşılaştırıyorum böyle. sorunumuzu anlamak kolaylaşıyor.
  belhandanın nokta atışı ortasına saracchi kafa ve gol... falcao/andone 50 mt rakip stoperide sırtlayıp top sürerek cezaalanına girdi ve kaleciyi bacak arasından avladı. var mı koca sezonda böyle bir aksiyon, yok. bunu rakibin girdiği bütün pozisyonlarla tek tek analiz edersek bütün defolarımız kabak gibi çıkıyor meydana. bunu da kulüpteki profesyoneller yapsın bizahmet