• 283
  aytaç kara'nın doksan dakika oynadığı maç. kendisinin transfer söylentisi çıkınca şakaların, esprilerin ve ironilerin haddi hesabı yoktu. kendisinin en fazla kulübe transferi olabileceği söylenmiş olumlu olarak. yazarlar haksız mı? değil.
  (bkz: 4 ekim 2020 kasımpaşa galatasaray maçı)

  ama kendisinin ilk on bir çıktığı takım bizi yenmiş ve biz herhangi bir şekilde olumlu top oynayamadık ilgili karşılaşmada. kafam karıştı; elimizdeki orta sahalar aytaç'tan kötü mü? sanmıyorum. orta sahadaki diğer arkadaşları mı çok daha iyi? yoksa kasımpaşa'nın bekleri mi? stoperleri marcao ve luyindama'dan mı iyi? yoksa forvetleri armin hodzic elimizdeki falcao, diagne ve babel'den daha mı iyi forvet? bunların birine evet diyebilecek miyiz?

  kadromuzun zayıf ve derin olmadığını biliyorum ama türkiye liginde oynadığımızı unutup her şeyi kadroya bağlamamak gerekiyor. bunun en iyi örneği bu maç ve elbette aytaç kara'dır.

  edit: golü atan yusuf erdoğan, nasıl unuttum onu. onun dedikodusunda da aytaç'ın mevzusuna benzer şeyler söylenmişti. sahi, yedek bile olamaz değil mi yusuf erdoğan? şahsen bence olmamalı. ama gelip takımı bizi yenebiliyor. tuhaf.
 • 284
  bu maçla ilgilli kısa bir değerlendirme yapalım; öncelikle maçın tamamını izleyemedim, sadece özet izledim bunu belirteyim. özetten gördüğüm kadarıyla bir iki cümle yazacağım.

  maça gelince; maçın başında mbaye diagne'nin çok net bir pozisyonu var, golü bulsaydık daha farklı olabilirdi. ikinci yarıda ise geriye düşmemize rağmen 3-4 tane pozisyona girmişiz, radamel falcao garcia ve ryan babel'in pozisyonları vardı. golü bulsaydık maçı çevirebilirdik, olmadı mı olmuyor bazen. ha kasımpaşa'ya da çok pozisyon vermişiz, genel itibariyle bu tür şeylere önlem almamız lazım bizim takım olarak.

  son olarak aytaç kara ve yusuf erdoğanla ilgili bir şeyler belirtmek istiyorum. bence ikisi de iyi futbolcu, bizle adları geçti, hatta yusufla ilgili mevzuyu biliyorsunuzdur o yüzden değinmeyeceğim, ikisi de direkt 11 olmasa bile kulübe için birer alternatif olabilirdi.

  yani bana sorarsanız; milli takım kampını kumarhaneye çevirenlerin, gazeteciye saldıranların, prim pazarlığı yapanların, sabahlara kadar kumar oynayan vs. gibi şeylerle gündeme gelen birilerinin takımımıza gelmesindense ben bu iki oyuncunun takımımıza gelmesini yeğlerdim.