EuroLeague 17. Hafta Karşılaşması
20:30 Sinan Erdem Spor Salonu
101 - 82
 • 1
  euroleague normal sezon 17. hafta mücadelesi. saat 20.30'da başlayacak ve bein sports haber'den şifresiz olarak yayınlanacak. euroleague'in 17. haftası demek aynı zamanda ligin de ilk yarısının bitimi anlamına geliyor. herhangi bir ara olmadan 18. hafta karşılaşmalarıyla lige devam edilecek.

  khimki yapı olarak efes'e benziyor. dunston rolünde bir booker, larkin rolünde bir şved, micic rolünde bir jovic, moerman rolünde bir jerebko ve singleton rolünde evans-gill ikilisi. tabii laci beyazlılardaki her profil bir hatta iki tık üstün nitelikte rakibe nazaran. belki larkin ile şved aynı potada tutulabilir (sırp milli takımında jovic tercih ediliyordu genellikle lakin micic'in efes'le yakaladığı ritim ve uyum bambaşka). efes'in rakibine göre iki, khimki'nin ise bir artısı var; we've bobua-simon, they've timma. efes lehine farkı yaratacak olan taraf bu detay olacaktır.

  khimki'nin pota altı oyuncuları da tıpkı çeska'da ve maccabi'de olduğu gibi atlet, kuvvetli, zıpzıp uzunlar. pleiss-sertaç ikilisinin erken faul problemine girmemesi önemli. singleton her ne kadar ciddi bir özveriyle oynuyor olsa da moerman'ın henüz kendini bulamadığı, peters'ın ise yokları oynadığı bir ortamda enerjisini olabildiğince idareli kullanmalı. bu açıdan singleton'ı 5 numaraya kaydırmak zorunda kalmaması lazım ergin hocanın. 2019'un son pazar günü oynanan daçka maçında larkin'i dinlendirmişti ataman. anderson, dunston, moerman ve peters da aynı şekilde kenarda tutulan isimlerdi.

  bu müsabakadan 2 gün sonra izmir'e, pınar karşıyaka deplasmanına gidiyor efes. ligin ilk devresinin son mücadelesi olacak ve kazanan ilk yarıyı lider olarak tamamlayacak. bu önemli mi? evet önemli; ligin ilk devresini lider tamamlamak demek, şubat ayında düzenlenecek olan türkiye kupası organizasyonunda yarı finalde fb beko'dan kaçmak anlamına geliyor. açıkçası izmir deplasmanının khimki mücadelesine göre daha sert geçeceğini düşünüyorum.

  sadece 3. ve 4. tribünlerde bilet kalmış durumda. sinan erdem'e gitmek isteyenlerin bilgisine: https://www.biletix.com/etkinlik/YEP20/TURKIYE/tr

  ekleme: khimki koçu kurtinaitis, aleksey şved'in ağır grip sebebiyle bu maçta oynayamayacağını açıklamış. aynı şekilde jerebko da hafta boyunca hastaymış, yeni yeni kendine geliyormuş. özellikle şved'in yokluğu khimki adına büyük kayıp.
 • 4
  anadolu efes bir kez daha muazzam bir 3. periyot oynayarak 20 farkı yakaladıktan sonra son periyotta rölanti bir şekilde götürerek maçı kazandı.

  rakipte alex shved' in olmamasına rağmen atletik uzunları ve jeremy evans' ın orta mesafeden atışları sayesinde oyunda kaldı.

  efes ise ne zaman micic ve larkin birlikte skor atmaya başlarsa rakipleri ile bir iki kafa farkı ile öne geçiyor. ilk yarı da biraz enerji problemi hissedilse de ataman ve ekibi rahat bir şekilde çözüm buldu.

  ilk yarıda larkin - simon ikilisi, ikinci yarıda ise micic - bebouis ikilisi skor olarak takımın öne çıkan oyuncusu oldular. tabi pleiss bütün maç boyunca boy avantajını kullanarak 6 veya 7 hücum ribaundunun yanında 20 sayı da buldu.

  sertaç şanlı ise birkaç hata üst üste yapınca maçtan düştü. vücut dilinden de rahatlıkla anlayabileceğiniz gibi çok taktı kafasına biraz daha rahat olması gerekir. dunston' da döndüğü zaman çok kaliteli bir uzun hattı olacak.

  edit: ekleme