• 2
  ileri bir tarihe ertelenen maç.

  https://www.tff.org/...687&ftxtID=32889

  --- alıntı ---

  btc turk yeni malatyaspor-trabzonspor maçı ertelendi.
  merkez üssü sivrice olan ve elazığ ile malatya illerimizde can kayıplarına yol açan deprem nedeniyle süper lig'in 19. haftasında 27 ocak pazartesi günü oynanması planlanan btcturk yeni malatyaspor-trabzonspor maçı ileri bir tarihe ertelendi.

  yeni malatya stadyumu'nda saat 20.00'de yapılması gereken müsabakanın oynanacağı tarih daha sonra ilan edilecek.

  --- alıntı ---
 • 3
  ertelendiği söylenen maç.

  ancak malatyaspor twitter'dan yeni bi açıklamayla oynamak istediğini belirtmiş.

  https://twitter.com/.../1221090233606922240

  --- alıntı ---
  elazığ ve malatya'yı etkileyen depremin yaraları sarılırken, bölgemizin yaşadığı travmadan bir an önce kurtulması ve hayatın olağan akışıyla devam etmesi adına trabzonspor müsabakamızın aynı gün ve saatte oynanmasını camiamızın da yüksek anlayışıyla uygun olacağını düşünüyoruz.

  --- alıntı ---
 • 5
  ertelenmiş olan maçtır. eğer nwakaeme için bir kırmızı kart iptali kararı çıkmazsa fenerbahçe maçında cezasını çekecek.

  bu iki takımın yerinde olsam, özellikle trabzonspor yerine olsam normalde bu maç için planlanan tarih ve saatte trabzon'da bir hazırlık maçı teklif ederim yeni malatyaspor'a. hem maç eksiklerini giderirler hem de tribün gelirleri elazığ ve malatya'ya bağışlanır. her açıdan doğru bir hamle olur bence.

  edit: ben bunları düşünürken aslında neler neler olmuş.
  yeni malatyaspor başkanının söyledikleri gündem olacak gibi.
  https://twitter.com/...353787794886658?s=20

  edit2: şu sıralar fb'liler algıya başladı nwakaeme'nin cezası iptal edilmesin diye. tabi doğrudan demiyorlar. ts cezanın iptal edileceğinin garantisini mi aldı falan gibi sorularla yapıyorlar. tff bu ortaya çıkanlardan sonra nwakaeme'nin cezasını iptal edersem başım yanar düşüncesine girebilir.
 • 6
  internette okuduğum en güzel ertelenme açıklaması aşağıda olan maç.
  --- alıntı ---

  bir sehirde mac oynatmak icin oraya polis gücü göndermek gerek, maca sehir icinden ve deplasmandan gelecek kisiler icin organize olman lazim, toplumsal bir aktivite sirasinda olabilecek tersliklere hazirlikli olmak icin belirli bir saglik kuvvetini potansiyel bulundurman lazim. bütün bu isleri yapacak kisiler, halihazirda deprem nedeniyle cok yogun calisan, sürekli fazla mesai yapan meslek gruplarindan gelecek. saglik, güvenlik, ulasim vs.

  bu durumda bu kisileri mümkün oldugunca idareli kullanmak gerek. is gücünü böyle sacma sapan harcayamazsin. üstelik, bu mac sirasinda artci bir deprem olsa, insanlarin yaratacagi panigi düsünmek bile istemiyorum. afet durumlarinda bosaltilmasi cok hizli olan yerlerde insanlarin bulunmasi gerekir, bu gibi bir durumda binlerce insani bir yere toplayalim demek geri zekaliliktan baska bir sey degil."
  --- alıntı ---
 • 7
  24 ocak 2020 elazığ depreminin ardından ertelenmesi ne kadar haklı ve doğruysa, bir şekilde takvim arasına sıkıştırılmaması ve gününün hala belirlenmemiş olması da bir o kadar yanlış ve işbilmezliktir.
  çok merak ediyorum, hadi geçtiğimiz 2 hafta arasında kupa maçları vardı diyelim de bu hafta arası boşken neden oynanmazki bu maç? neyi bekliyoruz?
  belki biz, fenerbahçe, başakşehir, sivas, hatta beşiktaş bu haftaki maçlarda stratejilerimizi aradaki gerçek puan farkına belirleyeceğiz.
  bilmiyorum belki de ligin sonunda trabzonun ihtiyacına göre karar verilecek oynanıp oynanmamasına, belki de gerek kalmadı denip oynatılmayacak.
  işin özeti, bu iş daha fazla sulandırılmadan biran önce takviminin açıklanması gereken maçtır.