• 162
  bekledik bunu çok bekledik.

  bulamadım hislerime tercüman olacak kelime,
  ondandır çektiğim bu çile,
  yazdım satırlarca iç çeke çeke.

  sizi bu uzun entry ile yoracak olmam bundandır,
  uykusuz gecelerde maçları kafamda oynamak beni benden alır,
  çünkü galatasaray bir his takımıdır.

  fatihtir onun adı,
  adam sevmiş bir kere armayı,
  aldı elinizden tüm kupaları.

  fatihin aslanları oynar top,
  atacak kalbiniz hop hop,
  anca oynarsınız istop.

  faciadır alın yazısı,
  atar tutar taraftarı bilmeden takımını,
  ağlar sonra kadıköy'de kanaryalar sarı sarı.

  feri solmuş gözünün bak,
  ardını gözlerken dördüncü yıldızın olacaksın katarakt,
  appiah kalkamadı oturdu öylece ağlayarak.

  fakkof yu,
  ar yu pileyır,
  ar yu big pileyır.

  fazlaca takmışsın kafayı,
  ağzından düşmez adı,
  ali koçtur fatih'in gizli hayranı.

  fıtratında yoktur çıkmak yalısından,
  anlamaz o yeşil sahalardan,
  ağlayarak bakar sahaya locasından.

  fazla zoruna gider yemek pilav kuru,
  atlar tribünden son dakikada yiyince golü,
  aklından çıkmaz henry onyekuru.

  fenerbahçenin nihat abisi,
  atar maçlara bütün tetikçileri,
  akla zarar organize kötülükleri.

  fener beceremedi kupa kaldırmayı,
  aldın yanına bu yüzden tatlı serdarı,
  ayva tatlısı bile dindiremez bu acını.

  fırat aydınus,
  ali palabıyık,
  ağababası gelse yine bizimdir mayıs.

  futboldan bihabersin,
  aşağılık kompleksinin alasına sahipsin,
  anlat erol, sen ne işsin.

  fatih terim olacağım dersin,
  ahalin inanınca sevinirsin,
  ah karbonat erol boyundan büyük işlere niye girersin.

  fatih öztürk ya da koray avcı,
  adamın hası,
  avlayamaz feghouli bile böyle aslanı.

  feghoulinin keli,
  arenanın çimleri,
  arda turan öpecek sizleri.

  formda başladı arda,
  alan açar emre kılınça ,
  asistin asisti böyle yapılır belhandaya.

  faslıdır belhanda vurur trivela,
  atar gollerden sonra takla,
  alacak aklınızı christian luyindama.

  fırlamadır luyindama,
  ağır abi der yine de ona marcao paşa,
  ağlatacak sizi falcao hunharca,

  falcao sever kanarya,
  atacak golleri koklaya koklaya,
  azıcık da diagne okşayacak usulca.

  fake balotelli dedik ona adam oldu,
  artık ligi salladığı yer donu,
  aldı fatih terim yükledi ona takım ruhunu.

  fatihin aslanları artık sahada konuşacak,
  asykapalı'nın dertleri son bulacak,
  arena fenere mezar olacak.

  3-d sınıfından asykapalı 100. entry'sini gururla sundu.

  (bkz: göreyim benim takımımı)
 • 163
  genel kanının aksine kolay bir maç olmayacak zira oynadığımız futbolun bir antitezi var karşımızda. galatasaray her ne kadar tempolu yapısı ile övgüleri toplasa da, tempo dediğimiz şey rakibin oyununuza verdiği reaksiyona göre anlam kazanan bir olgu. geride bekleyen ve zaten oturaklı çıkma eğilimindeki bir takıma karşı tempo yapmak stratejik bir hata. özellikle rakip sahada kaybettiğiniz toplarda karşı bir reaksiyon alamıyorsanız, yani sizden kaptığı topla kontraya çıkmak yerine topu döndermeyi seçiyorsa(tam burada serdar ali çeliker hayali geliyor), tempo kesinlikle vazgeçmek zorunda olduğumuz bir enerji israfına dönüyor.

  bu noktada ''galatasaray kendi futbolunu oynamalı'' anlayışına kesinlikle katılmıyorum. her rakibe karşı kendi futbolunuzla sonuç alamazsınız. başakşehir gibi organize olabilen, etkili oyunculara sahip bir takıma karşı kendi futbolunuzu oynayabilirsiniz, oynamalısınız da zira maçın kontrolünü kaybettiğinizde saha üzerindeki her şeyi onların yapabiliteleri üzerinden ilerliyor. fakat fenerbahçe gibi organizasyon açısından iç anadolu futbolu sığlığında kalmış, kendi futbolu olmayan defansif bir takıma top vermek, geride beklemek yapılabilecek en mantıklı hamle.

  fm de bile gustavo-tolga-ozan 3'lüsüyle oynarken ''yaratıcı oynayın'' talimatı verdiğiniz an yere yatıp ağzından köpükler saçan alerjik reaksiyonlar gösteriyorlarken, fenerbahçeyi kendi sahasına kapamak saçmalıktan öte bir şey değil. seyirci gibi bir avantajımız da yokken kesinlikle önde baskılı bir pres uygulamamalıyız. elbette bundan da bir sonuç alınabilir fakat sonuç alamadığınızda almış olduğumuz risk, pres yaparken aldığınız riskten çok daha fazlası olur ki falcao-arda-feghouli 3'lüsü zaten 70'i görmeden oyundan düşen oyuncular.

  o yüzden enerjimizi her açından daha dengeli kullanmalıyız. çünkü futbolumuzu oynayacağımız asıl zaman dilimi ozan-gustavo-tolga 3'lüsüne karşı değil, mert hakan-sosa ikilisinin oyuna girdiği an olmalı.
 • 165
  lig serüveninde kazanmak için çıktığımız ve bir an olsun konsantrasyonu kaybetmeden oynayacağımız 3. hafta maçı. her ne kadar derbi olsa da, seyircisiz bir maça çok fazla anlam yüklemek istemiyorum. kazanmamız gereken bir maç. taktik ve mücadele konuşacak. fenerbahçe ezeli rakibimiz ve her zaman ciddiye alınması gereken bir takım. derbileri farklı bir havayla oynuyorlar. hakem faktörünün devreye girmediği, sakatlık yaşamadığımız, direklere takılmadığımız, boş kaleye kaçırmadığımız bir maç olmasını diliyorum. bu maçı kazanmak sadece 3 puan getirecek. lig şampiyonluğu ise birçok şeyi. sezon boyu göstermemiz gereken ciddiyet ve konsantrasyonla maça çıkıp kazanmamız gerekiyor. bunu da başaracağız.
 • 168
  muhtemel beraberlik kokan maçtır. 1 gol attık diyelim, anında geri cekiliriz, arda zaten yerinden kımıldayamıyor onun yerine babel girer el freni.maç içinde en az 1 adet sakatlık yasarız sonra ömer bayram girer falan. maçın sonuna dogru 1 tane sacma sapan gol yeriz, fenerliler de sampiyon olmus gibi sevinir. uzun lafın kısası saçma sapan bir maç olması muhtemel, az pozisyonlu bir mac tahmin ediyorum.
 • 169
  fenerbahçe'nin bir anadolu takımı gibi kapanacağı maçtır. muhtemelen maça önde pres yaparak başlayacaklardır, bir ihtimal pas arasına girip kapılan topla hızlıca gole gitmeyi hedefleyecelerdir. tabi bir işe yarayacağını sanmıyorum çünkü galatasaray'lı oyuncular birbirine oldukça yakın oynuyor bu sezon ve herkes birbirinin hatasını örtmeye, birbiri için mücadele etmeye çalışıyor. üstelik defanstan oyun kurarken marcao'dan top kaybı beklemiyorum ama zaman zaman luyindama öne çıktığı için top kayıpları yapabiliyor, burada taylan ile birlikte omar'ın konstantre şekilde pozisyonları takip etmesi gerekiyor. ki olası top kaybında kötü bir durumda yakalanmayalım. yakalansak bile fenerbahçe'nin hızlı bir şekilde kaleye gidebileceğini sanmıyorum ama bu adamların derbi şanslarını azımsamamak lazım. ciddiyet çok mühim.

  genel olarak baktığımızda galatasaray takımı çok daha diri ve enerjik, özellikle orta saha ve bekler konusunda bu fiziksel üstünlükler oyunu almamızın başlıca nedeni olacak ama tek bir neden asla değil, bir başka neden olarak da orta saha üçlümüzün pas ve dripling özellikleri ile beklerimizin hızları ve hücumdaki etkilerini söyleyebilirim.

  keza falcao gibi her zaman doğru pozisyonda duran, sırtını kaleye dönünce top servis edebilen, hücum koşularıyla rakip defansın kafasını kurcalayan bir santrafora sahibiz. henüz oturmamış fenerbahçe stoper hattı için zor anlar yaşatabilir.

  bana göre bu maçın kilit adamları ise emre kılınç ve belhanda. bu isimlere ayrıca değinmek istedim çünkü bu iki ismin stoperler ile bekler arasına attıkları paslar, driplingler ve boş koşular fenerbahçe'yi ilmek ilmek açacaktır. aslında fos bir takım kurdukları yüzlerine tokat gibi çarpacaktır.

  son olarak da bir skor tahmini yapayım. 3-0.
  goller; falcao, emre, belhanda.

  haydi inşallah.

  (bkz: konsantrasyon)
 • 172
  şu maçı almalıyız. iyiye giden bir form durumumuz var. sahada yapmak istediklerimizi şuana kadar yapıyoruz belli aralıklarla. bazı oyuncularımız formda. ibre bizden yana maç için.

  ama sonuçta bu derbi. temkinli başlayacak iki tarafta. baskıyı erken bulur peşinden gol gelirse çok farklı yerlere gider maç.

  kırılgan bir anadolu takımı kıvamında fenerbahçe şuan.

  maç esnasında çalışıyor olacağım. umarım maç bitişince sevinç ile mesajlarımızı yazmaya devam ederiz.

  (bkz: konsantrasyon)
 • 175
  açıkçası bu maçı kazanmak ya da kaybetmek aşırı umrumda değil. kazanmamızı çok istiyorum ancak bizi rehavete sokacak bir galibiyeti istemem. dengeli ve sağlam bir oyun oynayalım, tahriklere hiç kapılmayalım, oyuncularımız sonraki maçlarda cezalı ya da sakat olmasınlar benim için yeterli. sezondaki 40 maçtan biri fb maçı da. bu maçtan sonra 10-11 hafta anadolu takımlarıyla oynayacağız, bu virajdan yara almadan kontrollü bir şekilde çıkarsak o düzlükte farkı açacak kalitemiz zaten var.

  her şeyin ötesinde dış faktörler oyuna etki etmezse kazanma ihtimalimiz çok yüksek.
 • 176
  fenerbahçe her galatasaray maçına olağanüstü motive çıkar. bu nedenle derbi öncesi ve sonrası maçlarda genellikle evinde bile zayıf takımlara yenilir. çünkü her hafta bu kadar motivasyon sporcu sağlığı açısından çok tehlikelidir. nitekim bizden önce oynadıkları hatay maçına bakın. dokuz kişi kalmalarına rağmen yenemediler hatay spor’u. hem sezon boyunca başakşehir’i takip ediyorlar hem de galatasaray’ın üç avrupa maçının olduğu bir döneme denk getirilmiş. yani fenerasyon o kadar açık oynamış ki her türlü tedbiri almış. yetmemiş bir de maça ali palabıyık’ı tayin etmiş.

  yine her fenerbahçe maçından önce yazdığım gibi tekrar ediyorum. galatasaray yönetiminin yerinde olsam, uefa’ya müracaatla (tff’ye güvenmiyorum) maç öncesi ve sonrası her iki takıma da doping kontrolü yapılmasını isterim. özellikle kaleci altay, gökhan gönül ve sosa’ya ağrıları nedeniyle iğne yapılacağını duyurdular. (bazı yorumcular vasıtasıyla) bu ağrıları nedeniyle iğne olayı da aslında kontrollerde çıkabilecek sıkıntılara önceden baraj oluşturma gayretinden başka bir şey değil. hatırlayın bir maç sonrası gökhan gönül’e uygulanan doping testinin pozitif çıkması olayını, ağrıları nedeniyle iğne yapıldı gerekçesiyle nasıl atlatmışlardı.

  şu anda fbjkli bütün yorumcular fenerbahçe’yi motive etmek için olağanüstü gayret sarf ediyor. yok efendim şu kadar yılda şöyle olmuş, bu kadar yılda böyle olmuş falan filan. arkadaş daha yedi ay önce kadıköy’de, galatasaray bunları ezip geçmedi mi? bunu hiç hatırlayan ya da hatırlatan yok.

  neyse onlar şişirsinler fenerbahçe’yi bizim için igal. lakin tekrar ediyorum ben yönetimin yerinde olsam uefa görevlileri vasıtasıyla doping kontrolü yapılmasını kesinlikle isterim.

  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 177
  (bkz: bugün günlerden galatasaray)

  https://gss.gs/8gB.jpg

  (bkz: sezonun en önemli maçı)

  fenerbahçe'yi uzun süredir evimizde yenemiyoruz. fakat 3.5 yıldır da içeride dışarıda yenilmiyoruz.

  fatih terim'in 4. gelişinde henüz asy'de kazanamadık. bu serinin de artık bitmesi lazım. açıkçası mevzu seriden de, 3 puandan da fazlası. mevzu fatih terim düşmanları!

  şu an canım hocam'ın elinde çok güzel bir fırsat var. koç'u da, bulut'u da, nihat'ı da, basını da, komple tüm galatasaray düşmanları da şu an istim üstünde. inşaallah yarın başka bir şeyin üstünde olacaklar.

  5 puanlık farktan çok daha büyük bir fırsat var elimizde.

  (bkz: fenerbahçe'de kaos)

  hem tarihteki, hem de 20-21 sezonu'ndaki en önemli rakibimizi ateşe atmak elimizde.

  hiç kolay olmayacak çünkü bizi futbolun dışına çekmeye çalışacaklar bu akşam ama biz her şeyimizle bu maça hazırız.

  ali palabıyık değil maçı ali koç yönetse de bu akşam kazanacağız. kazanmak için çalışacağız ama netice ne olursa olsun siz benim gönlümde hep kazandınız ve hep şampiyonsunuz. öyle de kalacaksınız. allah yardımcımız olsun!

  (bkz: hedef 23)

  (bkz: konsantrasyon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 180
  zor maç olacağı kesin.
  iyi giden, kazanma alışkanlığınu yeniden edinmeye başlayan, ligde ve avrupa'da sezona iyi başlayan bir takımımız var.
  daha önceki birçok derbi maç öncesi altını çizdiğim birkaç hususa bu maçta da azami dikkat etmek galibiyet için olmazsa olmaz;
  1-) hırslı olmalıyız, maçı istediğimizi maçın her anında rakibe ve hakeme hissettirmeliyiz.
  2-) ancak hırsımız kesinlikle aklımızın önüne geçmemeli, oyuncularımızı akıldan yoksun hareketler sergilemeye sevk etmemeli.
  3-) takımın savunmayı da hücumu da beraber yapması ve maçı 11 kişi tamamlamak çok önemli, bunun için azami dikkat ve konsantrasyon şart.
  4-) hücumdayken kaybedilecek toplarda geride dengeli durabilmeli, savunmadayken kapılan toplarla rakip kalede ciddi tehditler oluşturabilmeliyiz.
  5-) 5 oyuncu değişiklik hakkı ile artık takımlar maçları ilk 11'in neredeyse %50'si değişmiş olarak tamamlama şansı elde etmişken, tabiki akıl vermek haddimiz olamaz ancak hocamızın oyuncu değişikliklerinde gerektiğinde biraz daha erken davranabilmesi, yolunda gitmeyen durumlar varsa gerektiğinde 15-20.dklarda da oyuncu değişikliği yapabilmesi

  madalyonun diğer yüzünde ise çok dikkat edilmesi gereken başka bir husus var;
  şartlar ne olursa olsun, telafisi olan bir maç oynayacağımızı unutmamamız gerekiyor.
  geçmiş birkaç sezonda yaşandığından mütevellit, açıkçası bir fener maçında daha önümüzdeki 8-10 haftayı p.ç edecek bir durum yaşanmasını kaldıramayız.
  zira sahada ali palabıyık, kenarda mete kalkavan, var'da artık kimse (kimin olduğunun henüz açıklanıp açıklanmadığını bilmiyorum) belki birçok kararlarıyla bizleri çıldırtarak sahada oyuncularımızın, kenarda ise teknik ekibimizin reaksiyon göstererek ceza almasına neden olacak durumları kollayacaklardır. bunu tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek.
  maçı kazanmak, ve bunu minimum hasarla yapabilmek çok önemli...
 • 181
  zor maç. ligin üçüncü haftasında seyircisiz oynayacağımız derbi maçı. çok zor maç.

  klişe olacak belki ama gerçekten de derbilerin favorisi olmaz. sezona, özellikle skorlardan bağımsız oyun olarak beklentilerin çok üstünde başlamış bir galatasaray maçın kağıt üstünde açık favorisi. ama favorinin kazanmadığı pek çok derbi gördük. kimi zaman favori çıkıp kazanamayan taraf olarak, kimi zaman da fark yeriz diye çıkıp galibiyeti kaçırarak...

  fenerbahçe'nin mevcut durumunun haddinden fazla eleştirildiğini düşünüyorum, bizim tarafımızda da ister istemez bir rehavet yarattı bu durum. ilk iki haftada ne olursa olsun dört puan almış bir takımla oynayacağız. fenerbahçe'nin oyun kalitesiyle galatasaray'ın oyun kalitesi entry tarihine kadarki süreçte kıyaslanamaz düzeyde seyrediyor. 9 kişi kalmış rakibine gol atmayı bırak*, pozisyona giremeyen bir fenerbahçe'yle 4 günde bir maça çıkıp her birinden iyi oyun iyi skorla galibiyet almayı bilen galatasaray'ı oyun olarak sadece skorlara bakarak bile kıyaslamak zaten mümkün olmaz. fakat yalnızca mevcut form durumuyla, oyun kalitesiyle, geçmiş maçlarda alınan skorlarla derbi kazanılsaydı ne kadıköy serisi 20 sene sürerdi, ne de bugün üzülerek hatırladığımız çoğu derbiyi kaybederdik.

  fenerbahçe kötü hücum ettiği kadar etkili kapanıyor. hatta büyük takımların kapanmaması gerektiği kadar çok oyuncuyla sağlam bir şekilde kapanıyorlar. bu maça kadar ileri uçta şans bulan oyuncuları ne kadar silik göründüyse, orta sahadan itibaren savunma olarak oyuncuları o kadar iyi gözüküyor. bu iyi gözüken savunma hattında ise belirsizlikler fikrimce çok. caner-gökhan ikilisinin yaşlarından kaynaklı tempo sorunu ve caner'in savunma zaafiyetleri en zayıf halka olarak bek mevkiilerini öne çıkartıyor. stoper ikilileri ise en fazla bir bilemedin iki haftadır birlikte idman yapan, muhtemelen uyumunu sağlayamamış ve kapalı kutu olan iki oyuncudan oluşuyor. fenerbahçe için bugüne kadar oynadıkları maçlar savunma zaaflarını test edecek maçlar değildi, yarın hem fenerbahçe savunması için hem de galatasaray hücum hattı için önemli bir test olacak.

  galatasaray, 2020-21 sezonu başladığından bugüne 4 maça çıktı ve hepsini 2 farkla kazanmayı başardı. bu süreçte başakşehir gibi ciddi bir rakibini, son şampiyonu deplasmanda mağlup etti*; ayrıca biri deplasmanda olmak üzere* avrupa ligi ön elemelerinde iki tur* atladı. genel olarak çok iyi göründüğümüzü net bir şekilde söyleyebiliyorum. savunma ikilimiz harika döndü, beklerimizse oyun kalitemize hem tempolarıyla hem de topla ilişkileriyle hem savunmada hem hücumda çok şey kattılar. orta sahamız sezonun sürprizi taylan antalyalı sayesinde iyi gözükse de ne yazık ki bu maçta kanımca en zayıf halkamızı oluşturacak. galibiyet için rakibin ekstra defansif, fazlasıyla tecrübeli ve yaratıcı özellikleri de olan oyuncularına karşı çok ciddi efor sarf edip maça hazırlandığımız kısa sürede dersimize iyi çalışmış olmamız gerekecek. hücum anlamında inanılmaz tehdit yaratacakları için değil, maçı uyuta uyuta 0-0'a, hatta bir gol bulup 0-1'e bağlamamaları için söylüyorum bunu. ileri hatta ise problemimiz yok, konsantre olup top oynamaya çıkarsak o bölgede sıkıntı çekmeyeceğimizi düşünüyorum.

  uzun oldu ama başta da dediğim gibi derbilere asla favoriyim diye çıkmamak lazım. hele ki daha 2-3 hafta önce başlamış bir sezonda hiçbir rakibi küçümsememek, hiçbir rakibe tepeden bakmamak lazım. hoca çok motive, çok hırslı bir görüntü çiziyor. içimi en rahatlatan faktör motive bir fatih hoca'nın takımı bu maça iyi hazırladığına inancımın yüksek olması. kesinlikle kavgadan gürültüden uzak durmalı, mümkün olduğunca sahanın içinde ve futbolla kalmalıyız. bu maçta alacağımız bir galibiyet iki haftada iki direkt rakibimize karşı (2. hafta başakşehir, 3. hafta fenerbahçe) alacağımız 3 puan demek. gelecek bir farklı skorda, ezici futbolda bu maç özelinde hiç gözüm yok, 1-0 olsun bizim olsun. yolumuza dolu dizgin devam edelim. zor bir sınav, inşallah sezonun şu anına kadar olduğu gibi bundan da geçeriz. yarın gece mutlu entrylerle dolmuş bir başlık görmek dileğim. takımımıza sonsuz başarılar.
 • 182
  bu maçta galip gelmek önemli fakat haftalardır sürdürdüğümüz oyunu sürdürmek çok daha önemlidir.
  emre kılınç, marcao, taylan antalyalı, belhanda'nın etkili performanslarını sürdürmeleri önemlidir.
  sistemimizin işlediğini ve bir sistem eşliğinde takım olarak hareket etmemiz çok çok önemlidir.
  teknik heyetin formda olduğunu, sakin kalabildiğini ve teknik heyetin saha dışıyla az ilgilenip konsantrasyonunun saha içine verdiğini görmek çok daha önemli..
  yoksa iyi oynayıp yenemediğimiz, çokça derbi oldu allah korusun ama bu da olabilir.
  şunu da unutmayalım hakem atadıklarıali palabıyık.
  karşı tarafın hocasında fatih terim kini o kadar büyük ki aldığı galibiyet pozunu çalışma odasına asmış bir zihniyet.
  karşı tarafın bücürü emre belezoğlu oyuncu ayartması, hakem araması, saray ile görüşmesi vs.. fazlasıyla olan biri.
  adı mert kendi namert olup sözden vazgeçip galatasaray'ı tercihleri arasına sokan kinli bir oyuncu mevcut.
  tff başkanı karşı tarafın danışıklı dövüş yaptığı nihat abileri.
  hakem, tff dizayn eden pişkin şeytan ridvan'ı bulunan...
  karşı tarafın başkanı, hocamızın aldığı tazminattan, eşlik ettiği küfürlü tezahurattlardan, sırf galatasaray almasın diye başka takımlara bile oyuncu aldıran, bizim almaya çalıştığımız her oyuncu salça olan, çevresi geniş vizyonu dar, galatasaray büyüklüğü altında yıllarca ezilmiş bir zat.
  karşı tarafın sözüm ona taraftar grubu takımının aldığı şampiyonluklarla ilgili saçma sapan bir dizayn ile maç görseli sunan zihni ergen bile olmayan bir kurum olamayacak olan bir şey adlandırılamaz.
  ve suyun öte yakası, karşı taraf için tek amaç bizi yenmek olan, şikeye adı bulaşmış, üstüne ceza yemiş, cas davası namus deyip geri çekmiş, avrupa da bir hiç olan, türkiye de kirli işlerle bir yer edinmiş, borç üstüne borç yapıp batmış, hülle ile son yıllarda saçma sapan oyuncular satarak var olmaya çalışan, kurdukları kadroda limite takılıp, limitleri aşıp ceza yemesi ve lisans almaması gerekirken nihat abileri ile limitless deyip devam edebilen, limitless diye saçma bir hastag ile taraftarını gazlayıp arkasına, medyayı, muhabirleri, kanalları, sarayı, tff ve parayı alan kulüp.

  biz zaten bu arkadaşlar yendik, hem de hiç yenilmemecesine yendik, ondandır ki yukarıdaki haldeler.
  bir şampiyonluk bir galibiyet için 100 yılı heba ederler :)
  bu akşam yenmek veya yenilmek değil sistemimizi devam ettirmek, iyi oyun görmek istiyorum. üstüne yenersek pasta üstü çilek olur.
  vurduğumuz gol olsun !
 • 184
  lige iyi girdik. ayrıca en korktuğum ismi cismi bilinmeyen veya sıradan takımlara ön elemede elenme hastalığına da yakalanmayıp uefa ön elemelerini kayıpsız geçtik. bazı oyuncularımız çok formda başladı bu sezona. takımın iyi başlangıcının sebeplerinden biri de kadronun oturmuş olması. ffp dolayısıyla transfer yapamayınca dönüşümde olmuyor. dezavantaj gibi görünen bir şey aslında avantaja döndü bizim için. fenerdeyse durum tam tersi. bir zamanların trabzonspor’u gibi her sene 15 tane transfer yapıyor. aldıkları adamlarda hep vasat oyuncu. mesela hangisini alırsınız galatasaray’a diagne olmasa samatta’yı alırsınız. ancak fenerin kalan hiç bir oyuncusu galatasaray’da oynayacak oyuncu değil. tipik eski zamanın trabzonspor’u gibi adamlar alıyorlar. şimdi bu durumda mantıklı olarak bakacak olursak hakikaten ağır favori biziz. ancak biz daha önce çok ağır favori olduğumuz derbilere çıkıp puan kaybettik veya yenildik. aynı şekilde rakiplerin ağır favori olduğu derbiler oldu. çıkıp biz kazandık. o yüzden bu derbi maçları çok farklı sonuçlara gebedir. mesela bu hafta biz feneri yenersek ilgin dibinden bir daha çıkamazlar ancak onlar yenerse bu onları ateşler ve yukarı tırmanmaları için tetikleyici bir moral olur. o yüzden bu derbi maçlar asla ama asla rakibin duruma aldanıp gevşeklik kaldırmaz. o yüzden galatasaray maç için ağır basan taraf olmasına rağmen fenerbahçe’yi hafife almamak lazım. nihayetinde ezeli rakiptir. anadolu takımı muamelesi yapmamak lazım.
 • 185
  fenerbahçe fenerbahçe'dir. bu maçın da favorisi yoktur.

  galatasaray sezona iyi başladı ama fenerbahçe'nin oyun yapısı karşısında bocalama ihtimali var. fatih hoca her ihtimali düşünmüştür mutlaka ama taraftar açısından da öyle rehavete kapılacak bir durum yok.

  hatta seyirci olmaması bu açıdan iyi. çünkü görüyorum ki galatasaray taraftarı yine gereksiz uçtu. yok 6 atacağız, yok top göstermeyeceğiz, yok içinden geçeceğiz vs. gırla. tribüne gelen taraftar da bu yönde hissettiğinde gol geciktikçe takıma yükleniyor da yükleniyor. oysa sabır her şeyin ilacı. sıradışı durumlar olmadığı sürece ortada geçecek bir müsabakayı zora sokmanın alemi yok.

  öte yandan bu camianın da genleri vardır. galatasaray ne zaman ki rakiplerini küçümser, madara olur. ne zaman ki tam konsantrasyonla çalışıp çabalar, alt edemeyeceği takım yoktur. rakip küçümsenmemeli. 1 - 0 bile yeterli. şu an bizi beraberlik dahi bozmaz hatta.