2020-21 Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi 6. Hafta Karşılaşması
16:00 Ahmet Cömert Spor Salonu
75 - 60
 • 1
  saat 16'da başlayacak olan, kadınlar basketbol süper ligi 6. hafta maçı. ahmet cömert spor salonunda oynanacak maç tivibu spor ekranlarından yayınlanacak.

  ligde 5 maçta 4 galibiyet aldık. mercedes russell'ın da gelmesi ile tam kadro olduk. şu an 3 amerikalı oyuncumuz var ve 1 tanesinin dışarıda kalması gerekiyor. courtney williams olmayacağı için 2 uzunumuzdan biri dışarıda kalacak. hala hücum etmekte ve pota altını savunmakta zorlanıyoruz. mercedes'in işin savunma kısmında yardımcı olmasını umuyorum. hücumda da yerli oyuncuların daha aktif olması ve topu hızlı çevirmemiz gerekiyor.

  rakibimiz ise sezona flaş transferle başladı. neredeyse milli takımın ilk beşine sahipler. sezon başlamadan ligin favorileri arasında gösteriliyorlardı ama sezona hiç de öyle başlamadılar. 4 maçta 2 galibiyet aldılar ki son galibiyetleri değerliydi. geçen hafta maçları iptal oldu. sezon başında ve özellikle hazırlık döneminin çok kısa olduğu bu sezonda maç oynamamak bence dezavantaj.

  tabi bizim için en önemli olay; ışıl alben'in ahmet cömert'e gelecek olması. keşke tribünde olabilseydik ama maalesef mümkün olmadı. kendisi de şu ana kadar oynayan bölümde ligin asist kraliçesi.

  güzel, keyifli bir maç olmasını umuyorum. favori olan taraf biziz. takımımıza ve kaptana da başarılar diliyorum.
 • 2
  ömer yalçınkaya beyefendinin gelip de en ön sıradan eserini takip etmesi gereken maç. ya da şubeden kovulmuş olan idari menajerin, ya da kulüpten şutlanmış olan eski türk basketbol efsanesinin...

  yazacak bir sürü şey var belki ama sahada da bir galatasaray forması mücadele edecek. gönlümüz razı gelmese de susmak bazen en doğrusu. bugün de öyle günlerden biri...

  canik maçı hiçbir şeye gösterge olmaz ama kayseri maçında courtney-asena-pelin üçlüsü muazzam bir savunma yapmıştı. ona benzer bir savunma performansı yaparlarsa kaptan hariç rakibin kısa rotasyonunu parça parça ederler.

  uzun rotasyonunda artık hocanın kimi tribün çekeceği, kalanların da eşleşmelerde ne kadar diş geçireceği maçı belirleyecek faktör. sezon başından beri her maç bir uzun oyuncumuz hücumda öne çıkıp maçı kazandırıyor. bugün olaylar nasıl gerçekleşecek merak konusu. ancak yabancı uzun katkısı alan takımlar botaş'ı zorlanmadan yendi bu sene. muhtemelen sezon boyunca da yenecektir.

  ancak galatasaray kadın basketbolunun yazılı olmayan kurallarına göre tilbe'nin en az 35 sayısı var. ışıl da içimizden biri olmasa en az 25 sayısı var derdim ama, ne olacak ne yaşanacak merak konusu.
 • 3
  75-60'lık skorla kazandık. açıkçası botaş'ın amerikalı bir forvete ihtiyacı var ama yerli oyunculara yaptıkları yatırımlardan sonra transfer yaparlar mı bilmiyorum. savunmada çok ağır kalıyorlar ve hücumda da ışıl alben harici üretebilen, topla katedebilen kimseleri yok.

  bizde courtney williams çok dominant bir maç geçirdi ki onu savunabilecek bir takım değildi zaten botaş. maçı 27 sayı ile tamamladı williams. anete steinberga da özellikle hücumda çok iyi bir maç çıkardı ve maçı 16 sayı ile tamamladı.

  maçları kazanıyoruz ama bazı oyunculardan hala istediğimiz katkıyı alamıyoruz maalesef. özellikle pelin derya bilgiç, cansu köksal ve asena yalçın üretken olamıyorlar. savunmada asena'nın performansından memnunum ama cansu orada da istenilen seviyede değil.

  yine uzunlarımız hücumda üretken olurken savunmada da rakibi tutmakta çok zorlanıyor. williams olmasa ribaund konusunda da ciddi sıkıntı yaşayabiliriz. rakipte bugün 4 uzun oynadı ve bu 4 uzun harici toplam 16 sayı kaydetti botaş.

  ışıl alben uzunlar harici bulunan 16 sayının 11'ini kaydetti. 11 sayısının yanında 10 da asist yaptı kendisi.

  takım fena değil. maçları da kazanıyoruz ama daha iyi oynayabiliriz. mercedes russell istenilen seviyede değil henüz ve bence bella alarie şu an kendisinin önünde. bu 2 uzun yerine daha iyi 1 uzun alabilirdik aslında ama böyle tercih edilmiş, bir bildikleri vardır herhalde. takımımızı tebrik ediyorum ve umuyorum çok daha iyi olacağız.