• 1
  fatih hocanın 21 aralık 2019 göztepe galatasaray maçından sonra yapmış olduğu "göztepe'yi tebrik ederim, kazandı. 59-60 galiba, ömer düşünce 2. sarı kartı görmesi lazımdı gassama'nın. oynamaya çalışan hep biz oluyoruz, hep de çok eksik oluyoruz zamanla. bu işin altından kalkamayan, o kalibrede olmayan hakemlerimiz var. oynamak istiyoruz mağlup olduğumuz zaman da oynamak istiyoruz. hep aynı şeyleri söyleyip farklı sonuç bekliyoruz ama bunu da sadece deliler bekler." açıklaması sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi olayıdır.

  eğer bu açıklama cezaya sebep olacaksa, pfdk bu açıklamadan dolayı ceza veriyor ise vallahi ligden çekilelim. bu açık bir şekilde galatasaray ve fatih terim'e cephe almaktır. eğer para cezası bile verilir ise şu açıklamalara ligden çekilelim. bir dakika bile beklemeye gerek yok. ayıp.
 • 3
  damarımıza çok basıyorlar. fatih hoca hiç mi konuşamayacak eleştiremeyecek arkadaş? kimler neler neler diyor. diktatörlük düzeni mi bu? sezon başından beri yaptıkları kışkırtmadan başka bir şey değil. yunanistanda gerçekleşen şeyler bizde de olsun istiyorlar galiba!

  asıl korkum bir gün fatih hoca da yeter deyip ağzına geleni söyleyecek o zaman da futboldan men edilmeye çalışılacak. fatih hoca'nın kendisini tutması gerekiyor. konuşması gereken yönetim! yönetimden bir tepki gerek!

  edit: bjk başkanı da basın toplantısındaki açıklamaları nedeniyle aynı maddeden sevk edilmiş. hem hocamıza hem de bjk başkanına ceza verecekler ve diyecekler ki "bakın herkese eşitiz" ama oysa başkanların cezalarının önemi yoktur. olan yine bize olur. ya ikisine de ceza veremeyecekler ya da ikisine de ceza verecekler çünkü. birine verip diğerine vermeyince taraflılıkları ve niyetleri tartışılır çünkü. ki taraflı ve kötü niyetliler zaten. yine fırsatçılık yine kılıfına uydurma çalışmaları! cezaya gerek görülmemiştir deseler bile susturma, sindirme çabalarına hizmet edecektir.

  ancak tuzlaspor t.d.'sine dediklerinden dolayı cezaya gerek yoktur denmişse fatih hocaya ceza verilmesi resmen alçaklık olur.

  edit2: en son fatih hoca ortaya bir açıklama yaptığında da "tedbirsiz olarak." sevk edilmişti. ceza beklemiyorduk bu yüzden ama 4 maç vermişlerdi!

  edit3: ben fatih hoca konuşmasın demiyorum. ağzına geleni söyleyecek aşamaya gelmemek için kendisini tutsun diyorum. bu işi yönetim yapsın. fatih hoca normal eleştiri açıklamalarına sinmeden devam etsin.
 • 4
  yine sahibini belli eden, komik sebeplerden oluşan sevktir. evet yakın zamanda fatih terim maç sonu açıklama yaptı diye bile sevk edebilirler. burada beni üzen bu adamların yaptıklarından ziyade yapmak istediklerinin bizim taraftarda etkisini görmek. bu kadar basit sebeplerden ötürü ceza kesmeye çalışan adamlara karşı hocayı korumak yerine ‘hocam konuşmayacaksın belli adamlar ceza verecek’ minvalinde açıklamalar yapılması gerçekten daha çok üzüyor. arkadaşlar bu tarz kişinin kendini ifade etmesi ölçeğindeki temel özgürlüklerinin kısıtlanmaya çalışılması ve bunun sürekli cezai yöntemlerle yani baskı ile sağlanması ne tarz rejim veya yönetimlerde olur bilirsiniz. o yüzden sahibinin sesi olan bu adamlara karşı, ne kadar sevmiyorsanız dahi, bizden olan birini korumayı, arkasında durmayı görev biliniz.
 • 6
  ben şahsen burdan ceza çıkmayacağını düşünüyorum ama her gs'linin içinde 'hoca yine ceza alacak' korkusu oluşmuştur ve bu his fatih terim'in de içinde oluşuyor. adamlar hocaya karşı resmen psikolojik savaş ilan ettiler. geçen sezon hakemlerle yapamadıklarını, bu sezon hocanın belki de en önem verdiği yere dokunarak yapıyorlar ve başarılı da olmuş sayılırlar. en önem vermiş belki sizlere büyük bir tabir olarak gelebilir ama bir teknik direktör için en zor şey saha kenarında olamamaktadır ve hoca da bunu daha önceden dile getirmişti. şu an hocaya bu korkuyu yaşatarak zaten kötü giden futbol takımı ile bozulan psikolojisini nakavt etmeye çalışıyorlar.

  sonuç olarak maalesef ki organize ve profesyonel bir kötülük çok iyi çalışıyor. umarım hoca, değneği kimin elinde olduğu belli olanların açtığı bu savaştan etkilenmeden alnının akıyla çıkar...

  ekleme: eğer ki burdan ceza çıkarsa zaten (daha önce şu entry'de* dile getirmiş olduğum teorimi yine ispatlarcasına hareket etmiş olacaklar) cezayı verenlerin hak kavramının anlamından bihaber olduklarına bir kere daha emin olacağım. çünkü bir insan göz göre göre bu kadar haksızlığı yapabiliyorsa allah’ın olmadığını düşünüyordur. yoksa birazcık korkar insan, ya allah beni cezalandırırsa der. ama bunlarda ne bir korku var ne de bir vicdan azabı. yazık gerçekten...
 • 9
  beşiktaşın “var kayıtlarının yayınlanmasını istiyoruz” demesinden hemen sonra beşiktaşlıların gazını, beşiktaşlıların “fatih terim düşmanlığı” üzerinden alan sevktir.

  günümüz galatasarayını yönetenlerinin kimseye bir tehdit oluşturmadığı için kolaylıkla yapılan sevktir.

  insanın artık midesini bulandıran bir sürece girdik. galatasaray taraftarının ayağa kalkıp, galatasarayın ve fatih hocanın sahipsiz olmadığını göstermesi gerekmektedir.
 • 14
  bu sevkin sonunda veya ileride buna benzer gerekçelerle yapılan sevklerden sonra fatih terim'e ciddi bir ceza gelirse bu sezonun meşruiyeti ortadan kalkar. geçen sezon da türlü oyunlar çevrilmişti, onlara rağmen şampiyon olduk ancak bu sezon herkesin gözü önünde, saklamadan fenerbahçe-tff-mhk birlikteliğine karşı mücadele veriliyor. fatih terim'in daha önce bahsettiği "organize kötülük" amatör bir biçimde (biraz da erman toroğlu sayesinde) kendini açık etti. şimdi eften püften sebeplerle cezalar verilirse adaletsizlikleri, bir şeyler çevirdikleri iyice açığa çıkacak ve bu sefer arkasına sığınabilecekleri bahaneleri de yok.