• 423
  ligin en kötü 2-3 takımından biri olan, üstelik geri düştükten sonra 30 dakika 10 kişi oynamak zorunda kalan kayserispor'u yenemeyerek günün stresini atarız diye düşünen bizlere hem pazartesi akşamını hem de bütün haftayı zehir eden karşılaşma oldu.

  kendi nazarımda oyunumuza dair söyleyebileceğim tek artı bol şut denemiş olmamız. özellikle ilk yarı feghouli'nin uzaktan 3-4 denemesi oldu, hiçbiri kaleyi bulmadı lakin uzun zamandır bu kadar şut attığımız bir maç olmamıştı. zaten ilk yarısı gerçekten de bizim hücumcularımızla lung arasında geçen bir 45 dakikaydı. bunda elbette emre akbaba'nın durup, düşünüp, düzeltip, bakıp, kontrol edip o kadar boş kalmasına rağmen atamadığı golde olduğu gibi bizim payımız da fazlasıyla yüksek.

  ikinci yarıda ise golü bulduktan sonra rakibin de 10 kişi kalmış olmasından ötürü sanırım bir rehavet olduğu düşüncesindeyim. 1-1 olduktan sonraki geçen 20-25 dakikalık sürede de ciddi bir atağımız veya pozisyonumuz olmadı. asıl dikkat çekilmesi gereken nokta da bu bence. rakip 10 kişi, galibiyete ihtiyacın var ve sen oyunu rakip ceza sahasında oynaman gerekirken pozisyona bile giremiyorsun.

  oğulcan için de ayrı paragraf yazmak istiyorum: o kadar özgüvensiz o kadar korkak oynadı ki aldığı hemen her top bize zarar olarak döndü. adem büyük olsa sanırım bu maçta 3 puan bankoların bankosuydu.
 • 424
  bir teknik direktörün maça ne kadar tesir edebileceğinin net kanıtı olmuş, emsal bir maçtır. nerdeyse grogi noktasına gelmiş rakibe, bu maçta senin de yumrukların olmalı demekti; hocanın 70.dakikadaki 3 oyuncu değişikliği.

  alternatifli 2 bek değişebilir bu anlaşılabilir; ama o ana kadar kalene gelememiş bir rakibe karşı hele de öne geçmişken hücumcu çıkarıp savunmacı orta saha almak ve a takım seviyesinden çok uzak bir oyuncuyu sahaya sürmek intihardı ki; sonumuz kaçınılmaz oldu.

  hoca, maalesef günümüz futbolundan çok uzakta kaldı. yeni dünyaya ruhen uyum sağladı ama bedenen ve fikren uyum sağlayamadı. iç sahada bu puan kaybı çok aranacak maalesef. maçı, hocayı ve seçim atmosferindeki galatasaray' ı konuştuk. herkese iyi dinlemeler.

  https://youtu.be/Zqh6yasL_Pg

  not: bu maç özelinde ne kadar kötü bir son 20 dakika da yaşasak linnes - hasan hüseyin arasındaki pozisyon net penaltıydı. bu kadar net pozisyonu görmeyen hakeme ve var'a selam olsun.