Türkiye Süper Lig 21. Hafta Karşılaşması
19:00 Ali Sami Yen Stadyumu
3 - 3
 • 1
  aylarca verdiğinden eminim hatta yıllarca bile vermiş olabilir supersport.
  lise bitip össden istediğim puanı alamadıktan sonra bi sene de memlekette çalışayım dediğim sene. haftasonları 3. ordunun ahalisi çarşı izninde olduğundan dolayı dördü beşi bulurdu çarşıya çıkmam. o saate kadar bari bi işe yarayayım* diye lokantaya babamın yanına giderdim. geçerdim tvnin başına açardım supersportu*. fener-trabzon maçı bjk-x takım maçı ve galatasaray-istanbulspor maçını dönüşümlü olarak veriyordu. haftada 2 gün oturup hiç sıkılmadan izlerdim o 3-3 lük maçı. ama maç öyle bi maç ki hani bazen dersiniz ya yenildik ama galatasaray vardı sahada, işte öyle bir maç. sağlı sollu ataklar yenilen kontralar. son dakikalarda haginin direkten dönen frikiği.

  son 1-2 sezondur çoğu maçtan sonra bu maçı hatırlarım. o galatasarayla bu galatasarayı karşılaştırırım hep. o meşhur 2000 ruhunu herkes uefa finaliyle leeds zaferiyle dortmund maçlarıyla hatırlar ama ben en çok bu maçı hatırlarım. şimdiki takımla bu maçtaki takımı karşılaştırırım. işin ilginç yanı o takımın başında da imparator vardı karabük maçında da imparator vardı. tamam kırmızı görmüş olabiliriz belki, bütün planlarımız alt-üst olmuş olabilir ama benim galatasarayım karabük karşısında böyle oynayamaz. 10 pozisyon daha fazla verir belki ama en azından ileriye gitmeye çalışmalı. gidemese bile denemeli. ufuk zaman geçirdikçe kahvede ben utandım. karabükle oynuyoruz ve daha ligin 3. haftası. 1 puanın acı mıyız şimdiden? son haftalar olur öndeyizdir 2-3 puan 1 puan kârdır diye bakabiliriz ama daha 3. haftadayız! 3-0 yenilseydik de böyle oynamasaydık keşke. kastettiğim şey iyi oyun falan değil galatasaray gibi oynamak kazanmak için oynamak!
 • 2
  https://youtu.be/jw3HDROsQMg maçın yaklaşık 15 dakikalık özeti.
  acayip goller kaçırmışız. hakan şükür’ün özetin 2. dakikasında görülecek pozisyonu kaçırmasa 2-0 olup maç kopabilirmiş, peşine ümit davala kendi kalesine gol atmış 1-1 olmuş.
  arif’in attığı golde kontrolü, çalımları ve uzak köşeye golü ise bana hakan şükür’ün leeds united’a allan road’da attığı golü hatırlattı.
  maçın sonunda ise özetin 12 ile 13. dakikaları arasında görülecek olan çift vuruş var, bütün istanbulsporlular üzerine koşarken hagi çok zekice aşırtma vuruş yapmış fakat direkten dönmüş.
  mehmet yozgatlı ve saffet akyüz maçta başımıza bela olmuş, zaten ertesi sezon transfer ettik :)
  hamza hamzaoğlu da istanbulspor’da yedek kulübesinde görülüyor.
  maçtan 18 gün önce yine istanbulspor ile türkiye kupasında karşılaşmış, o maçta bol gollü geçmiş fakat 3-2 kazanmıştık.
  (bkz: 3 şubat 1999 galatasaray istanbulspor maçı)