• 218
  2011-2012 sezonu öncesi yapılana benzer bir transfer çalışması bekliyorum. 2011 model selçuk gibi bir 8 numara ama serbest vuruş kullanma özelliği kesinlikle olmak zorunda. melo gibi bir ön libero; stoperler arasına yaslanıp top çıkartacak, yeri gelince sürpriz defans arkası koşularıyla skor yapacak ama en büyük görevi süpürücü olmak olacak. forvet hattında falcao-diagne-adem üçlüsünün bizi hayli hayli taşıyacağını düşünüyorum. bu mevkiye bir transfer yapmak şu ffp kriterlerinde lüzumsuz. zaten avrupa ligi katılımımız bile riskte. diagne satılsa bile falcao-adem ikilisi bizi götürür, emre akbaba'yı da kullanabiliriz. kaleci transferine para harcamayı mantıklı bulmuyorum. okan bence ligi de olası bir uel'yi de götürür, takımın formsuzluğu yüzünden kaleciyi kurban etme lüksümüz mali durumumuz gereği pek yok gibi. sağ bek ve sol bek transfer duyumları çıkmış durumda ama ne olur bilemem. mariano indirime giderse kalabilir yoksa linnes'i yedekleyecek biri bulmamız gerek; zira, şener pek randımanlı değil gibi. saracchi bu sezon da bizimle olacak mı bilmiyorum ama bonservissiz bir caner gelecek gibi duruyor. satılmasını beklediğim feghouli ve belhanda ikilisi bence geçen sezon sonu satılmalıydı hem şampiyon kadrodan topçular diye güzel bonservisler isteyebilirdik. diagne, taraftar algısı yüzünden itibarsızlaştırıldı ama bence hala para eder, etmese bile kullanılabilir. geçen sezonun facia transferlerinden babel ile ne yapılır bilemiyorum ama satabiliyorsak satmalıyız. bunlar benim naçizane fikirlerim tabii ki, ne olur transfer dönemi izleyip göreceğiz. ama tek bildiğim son 2 dönemdir ft'nin başarılı bir transfer politikası izleyemediği. bunda pas oyunu oynatma hedefi etkili oluyor olabilir; ama bu oyun anlayışı pek takıma uymuyor gibi duruyor. ft'nin gegenpress oynattığı dönemi ve kurduğu takımları özlemiş bir taraftar olarak önümüzdeki sezon gegenpress oynamamızı temenni ediyorum.
 • 219
  younes belhanda, maicon ve alex telles'in satışından gelecek para ile birlikte 10-12 milyon avro bir bonservis girdisi sağlanabilirse kulübümüzün eli bir nebze rahatlar. üzerine sürpriz bir satış yapıp da christian luyindama marcao ikilisini satmak zorunda kalmazsak bizim için oldukça iyi bir transfer dönemi geçmiş olacak.

  yüksek maaş alan ve işe yaramayan bazı oyuncularımız için sonra güzel dileklerde bulunacağım.
 • 220
  hayal olmadan yaratabileceğimiz bütçe tam olarak şöyle;
  belhanda 7 (katar kulüpleri birbirleri ile yarışıyorlar ve yabancı basında 7 gibi rakamlar geçiyor.)
  maicon 3
  telles 2.5
  luyindama 15
  ayrıca süleyman rodop'un söylediğine göre 1.4 milyon euro da artı durumdayız. onunla birlikte toplam da 29* milyon euro

  bu çok olası bir durum ve gerçekleşebilir. bunun üzerine çok rahat bir takım kurabiliriz. bu sayede eğer gitmek isteyenler varsa takımdan çok ucuz bir bonservis ile veya bonservislerini vererek yollayabiliriz böylece.

  luyindama'yı satma sebebim ise luyindama bize ucuza gelen bir transfer değil 8 milyon euro ödedik ve gördük yani adam milli takımda çukura basıp çapraz bağ koparıyor eğer iyi bir teklif varsa satılmalıdır yoksa yarın maliyetini bile çıkaramayabiliriz.

  şu bahsettiğim transferler inşallah gerçekleşirse elimiz gerçekten çok rahatlar.