Türkiye Süper Lig 19. Hafta Karşılaşması
20:00 Ali Sami Yen Stadyumu
0 - 1
 • 2
  7 şubat 2003 cuma akşamı oynanması gereken ancak kar yağışı sebebiyle iki kere ertelenen türkiye süper ligi 2002 2003 sezonu 19. hafta karşılaşması. o gün istanbul'da hakim olan yoğun kar mecidiyeköy'de de etkisini sürdürmüş, maçın hakemi metin tokat zeminde yaptığı incelemelerden sonra topun zıplamaması sebebiyle karşılaşmayı ertesi gün 16:30'a ertelemişti. gece boyunca kar yağışı devam etmiş, ertesi sabah saha zemininde yaklaşık 20 santim derinliğinde kar tabakası birikmişti. ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden kar yağışı temizlenen yerlerin tekrar kapanmasına sebep oluyordu. maça 4-5 saat kala kar yağışı durduysa da zeminin bozulmaması için kar temizleme araçları stada sokulmamış, elle yapılan temizlik çalışmaları da maçın oynanmasına uygun zeminin oluşturulması için yeterli olmamıştı. stad çıkışında özhan canaydın etrafını saran ve maçın ertelenmesine tepki gösteren taraftarlara maçın oynanacağı tarihte biletlerini getirerek stada girebileceklerini söylemiş, kalabalıktan gelen "yırttık başkanım" lafına da "yırtığıyla gelin" şeklinde cevap vermişti.

  erteleme maçı bir çarşamba günü oynanmıştı. eğer denizlispor'u mağlup edersek beşiktaş ile puan puana gelecek, hatta maçlar aynı şekilde sonuçlandığı taktirde hafta sonu liderliğe yükselecektik. ama olmadı. 51. dakikada ersen martin altıpasın sol çaprazından yeni açık tarafındaki kaleye orta-şut karışımı abuk bir vuruş yaptı. o vuruşu neyi düşünerek yaptı bilinmez ama nazlı nazlı süzülen top doksan diye tabir edilen noktaya yakın bir yerden kalemize inmişti.
 • 3
  istanbuldaki kar yağışı nedeniyle ertelenip bu tarihte oynanan maçtır. maalesef bu maçı ersen martin in attığı golle 1-0 kaybetmişizdir. bu maçın benim için ayrı bir önemi vardır*. ertelemenin olduğu gün kız arkadaşımı ekerek gitmiştim. buluşmak için sözleşmiştik ama ben o gün maç olduğunu unutmuştum. bende tabi ki maçı tercih etmiştim. o da bir güzel beddua etmişti ve bedduası kar olarak ali sami yen e yağmıştı. eski açıktan maça girmeye çalışıyordum ama kar adamın suratına suratına kurşun gibi çarpıyordu. nitekim soğukta uzun süre kapıda bekledikten sonra içeri girmeyi beklerken, maçın iptal olduğunun söylenmesi bende gerçek anlamda kız milletinden tırsmamı sağlamıştı. sonra maç biletini babama vermiştim o gitmişti. tabi skor 1-0 aleyhimizeydi. orada da beddua yakamı bırakmamıştı.

  (bkz: mac gunu randevu veren sevgili)
  (bkz: #132281)
  (bkz: tarihte bugün)
 • 5
  aslında 07 şubat 2003 tarihinde oynanması gereken ancak yoğun kar nedeniyle ertelenen 2002-2003 sezonu 19.hafta açılış mücadelesi. bu maça gitmek için arkadaşımla mecidiyeköy'de buluşmak üzere üsküdar-bağlarbaşı'ndan yola çıkmıştım. yollar kar nedeniyle tıkalıydı ve toplu taşıma araçlarına binmek neredeyse mümkün değildi. yoğun kar altında içimdeki coşkuyla altunizade köprü girişine kadar yürümüş ve kendimi 129 numaralı otobüse atmayı başarmıştım. köprü üzerinde mecidiyeköy çıkışına doğru yol tıkalı olduğundan otobüsten inmek suretiyle stadın yolunu yine yürüyerek tutmaya başlamıştım. arkadaşımla buluşup eski açık tribündeki yerini aldığımızda hakem topun yerde sekip sekmediğini belirlemeye çalışıyor, ben ise içten içe topa haykırarak sıçra diye bağırıyordum. ancak olmadı. önce ertesi güne sonra ise 19 gün sonraya ertelendi maç ve maalesef 0-1 kaybettik.
 • 6
  hala hayatımda bulunan en sağlam arkadaşlarımdan biriyle izlediğim maçtır bu maç. bu maçı benim için unutulması güç kılan ne yaşadığımız mağlubiyet ne de ertelenmesiydi. 7 şubat günü akşamı ali sami yen'den eve geldiğimde ayak ve el parmaklarımın morluğu ve eşşek kadar adamın botlarını mecburen annesine çözdürme sahneleri yer etmiştir her daim kafamda.

  bu maç karşılıksız aşkın tarifidir benim için. soğuktan donma tehlikesi, dönüş yolu çilesi her ne olursa olsun ertesi gün ve maçın nihayet oynandığı 19 mart günü yine körkütük bir sevda vardı yanımda.
 • 8
  fener'inkinin yanında lafı olmaz ama bizim denizli travmamız da bu maçtır. bir erteleme maçı olan bu müsabakayı 1-0 kaybetmiştik. ilk maç kar nedeniyle ertelenmişti. ersen martin'in golüne epey uğraşmamıza, hatta son bölümde abel xavier'i, hatta zaman zaman emre aşık'ı santrfor oynatmamıza rağmen karşılık verememiştik. rıza çalımbay, "bu skor beşiktaş'ı şampiyon yapabilir" demişti. o yüzden kara listemdedir. :)