• 49
  galatasaray monşerlerinin tanınan simalarından bülent tulun'un yorumcu koltuğunda spiker melih gümüşbıçak'a eşlik ettiği, takımda gereksiz bir rehavetin olduğu -ulan birkaç gün önce steaua bükreş'e boktan bir şekilde elenmişsin-hatırlanmak istenmeyen sezonlardan birisinde oynadığımız, nazlı yarim lincoln'ün 90+3'te defans oyuncusunun kıçına başına çarpan şutu ile kazandığımız maç. rakip hakikaten bir köy takımıydı, öyle ki bu maçı oynayabilmek için uefa standartlarına uyan bir statları bile yoktu. o yüzden anasının gözündeki basel'in sahası st. jakob park'ta oynanmıştı.

  maçta emre aşık, servet çetin ve fernando meira'lı 3'lü kurgu ile başlamış, alışmadık götte don durmaz misali çift tandem oynayan takımların bile yapmayacağı türden bir hata sonucu kalemizde golü görmüş ve 1-0 geri duruma düşmüştük. akabinde yeni transfer serkan kurtuluş'un sağdan orta niyetiyle attığı top bir şekilde ceza sahası sol köşesindeki harry kewell'ın önünde düşmüş, o da en iyi yaptığı şeylerden birisi olan topu sol ayağıyla tokatlamak vuruşunu yapıp beraberliği sağlamıştı. ikinci yarıda, o dönem 34 yaşında olan gurbetçi gürkan sermeter'in trivela vuruşuyla attığı golden sonra 'ulan bu adam 3-5 yaş genç olsa bizde oynarmış' yakınmaları ile tekrar geri duruma düşmüştük. milan baros'un arka arkaya attığı 2 gol ile öne geçmiş olsak da, takımımız kendisine yakışanı yapmış, bu köy takımı ile oynadığı maçı bir türlü kopartamamıştı.

  köy takımı dedim, 10 kişi de kalmalarına rağmen yine bir galatasaray kangreni olan yan top sorunu baş göstermiş, maçı 3-3'e getirmeyi başarmıştık. neyse ki 'buyur sen al' , 'yok efendim olmaz, buyur sen al' tadında geçen maçta lincoln'ün zayıf ayağıyla çektiği şut rakibe çarpıp ivme kazanmış, kaleciyi çaresiz bırakarak 4-3'lük skoru elde etmemize yaramıştı.

  milan baros'un galatasaray formasıyla ilk 11 başladığı ilk maçı olup, ilk gollerini de sıraladığı karşılaşmadır.

  rövanşında da benzer mıy mıylıkta bir oyunla 2-1 kazanıp, ertesi gün uefa kupası'nda metalist, olympiakos, benfica ve hertha'lı grubumuzu beklemeye başlayacaktık.

  turuncu formanın uefa standartları gereği daha fazla ayırt edici bir renkle forma arkası isim ve numaraların yazılması da daha hoş olmuştur.

  https://4.bp.blogspot.com/...ainst+Bellinzona.JPG