• 5
    yazdığı girdi kronolojik olarak doğru olsa da kattığı yorumlar fazlaca taraflı. ilk dönemi sonunda faruk süren de terim ile devam etmek istediğini söylerken bunu gerçekten istediği için değil kerhen söylüyordu. terim'in gitmesi faruk süren'in de işine geldi ve daha sonra kendisi de gitti zaten.

    lucescu ile şampiyonluk yaşadık, başarı kazandık ama gittiği zaman terim'in gelmesine kimse yok demezdi ve demedi de zaten. terim'in ikinci döneminin ikinci yılı başarısızdır. ilk yılı beşiktas takımının yüzüncü yılına denk gelmiş olup benim gördüğüm en karanlık sezondur. o sezonla ilgili bir çok sinan engin alaattin çakıcı konuşmaları gazetelere yansımıştır. aynı lucescu bir sezon sonra 11 puandan şampiyonluk vermiş olup türkiye'den gitmiştir çünkü ilk sezon beşiktaş'ta aldığı şampiyonluğun diyetini ikinci sezon ödemiştir. milli takıma geri döndüğü zamanda nasıl bir insan olduğunu herkes gördü zaten.

    adnan polat zamanında gelmedi çünkü adnan polat'ın kendisini kurtarmak istediğini biliyordu. amacı takımı kurtarmak değildi, çünkü o takımın kurtulma sansı yoktu. ünal aysal dönemin de geldi çünkü yönetimde güvendiği insanlar olan ali dürüst ve abdurrahim albayrak vardı. ünal aysal başarının ve reklamın cazibesine katılıp terim'i göndermeyi ikinci sezondan itibaren kafasına koymuştu zaten ki yaptığı ara seçim ile terim'in yönetimde bulunan arkadaşlarını yolladı, milli takım sürecinde gitmesini isteyecek sekilde davrandı. sonuçta terim akıllı birisi ve yapılanları da görüyordu. o da kendine göre bir oyun kurguladı.

    4. döneminde dursun özbek ile çalışmayı kabul etmesi de galatasaray taraftarının kendisini kucaklamasını istediği içindir. buna ihtiyacı vardı. terim için çok egolu denir ve doğrudur ama terim başarılı olduğu için egolu değildir. egosunu doğru yönetebildiği için başarılıdır ve bu özelliği çok büyük yara almıştı ve camiasının sevgisine ihtiyacı vardı. bizde onu sevdiğimiz ve şampiyonluk istediğimiz için sarıp sarmaladık. ( arda turan'ın da buna ihtiyacı vardı ama onu reddettik.) o da bunun karşılığı olarak iki yıl şampiyon yaptı. belki bu seneye kötü başlaması, belki gelen sonuçları çözememesi, belki de yapmak isteyip yapamadığı ama mecbur kaldığı transferlerden dolayı egosu yine yara almış durumda. ocağa kadar sabredin derken taraftardan istediği bana sahip çıkın demek.

    terim bir galatasaray efsanesidir, nasıl ki bizler hiç görmediğiz metin oktay için içimiz sevgi ile doluysa yıllar sonra terim için de hiç görmeyen taraftarlar aynısını hissedecek. terim bir galatasaray taraftarıdır o nedenle de tabi ki benim kadar sevecek takımı. taraftar arasında galatasaray sevgisini teraziye mi koyacağız sen daha çok seviyorsun ben daha çok seviyorum diye. terim galatasarayın bir parçasıdır. her iki tarafında birbirine ihtiyacı vardır.