• 4
    alexis sade prince ve elina babkina ile galatasaray arasında cereyan eden maç. prince 40, babkina 21 sayı attı. maça çok iyi başlayan hartley ilk yarıda 4 faulü bulunca, stankovic de geç açılınca epey bir süre başbaşa gitti. prince'in 6 üçlüğü ve babkina'nın penetre sayılarıyla rakip üçüncü çeyrek ortalarına kadar geri adım atmadı. ancak ikinci yarıda 8/10 isabetle oynayıp 2 de serbest atışla 18 sayıyı bulan dragana stankovic maçı bize getiren faktör oldu.

    bir önceki hafta ligin canavarı fenerbahçe'yi takım halinde 69 sayıda tutabilmişken sadece 2 oyuncudan 61 sayı yemek belki biraz konsantrasyon zaafiyeti olarak yorumlanabilir. bunun yanında hakemlerin hem tribünden hem de bizim oturduğumuz saha içi bölümden ciddi tepkiler çeken bir yönetimi vardı. başabaş giden ve iki takımın da temaslı oynadığı maçta çalınan faul sayılarında 10-2 gibi bir skor vardı. özellikle yoruma açık bile olmayan pozisyonda alperi'nin araya girip topa vurduğu tokadın tribünden bile duyulduğu pozisyonda çalınan faul neredeyse sahaya girmemize sebep olacaktı. maçın birinci yardımcı hakemi tolga edis beyefendiye buradan da selam olsun.

    takımdaki herkesin süre aldığı ve funda hariç herkesin sayı attığı bir maç oldu. maçın süprizi ligin zayıf takımlarından olan rakibin iki oyuncusuyla uzun süre sayı bulup direnmesi oldu. istatistik olarak öne çıkan isimler hariç sude yılmaz'ın süre aldığı süredeki gayreti ve istatistiklere yansımayan savunma çabaları not düşülmesi gerekenlerden oldu. maç oynanırken başkan mustafa cengiz de salona geldi ve maç sonunda tüm takımı tek tek tebrik etti. transfer beklentilerinin dorukta olduğu dönemde yine taraftarı acabalara gark etse de sonuçta ne olacağı ilerleyen günlerde ortaya çıkacak...

    deli misin sen sorularının havalarda uçuşacağı bir başka güne kadar hoşçakal takım...