• 1
  oyuncular şampiyonası finali. eurosport'tan 16.00 ve 22.00'de iki seans şeklinde canlı yayınlanacak.

  snooker'da şu an tepede bulunan judd ile en büyük gelecek vaadeden 20 yaşındaki bingtao'nun maçı. judd zaten yıllardır favorim, bingtao ise son yıllarda yakından takip ettiğim ve çok iyi bir stili olan, ileride kesinlikle üst düzey başarıları olacak birisi. bu arada bingtao da son üç turnuvada finale çıkmayı başardı. galler açık'ta murphy'e karar frame'inde kaybetti, shoot-out'ta michael holt'a kaybetti ve bu ardı ardına gelen 3. final oldu. önemli bir detay da şu, bu finale gelirken galler açık'ı kaybettiği murphy'i yarı finalde eze eze geldi.

  iki oyuncu şu ana kadar 4 defa karşılaşmış ve tamamını judd kazanmış. üstelik bu maçlarda bingtao toplamda sadece 3 frame alabilmiş. ama bu seneki bingtao önceki yıllardaki halinden çok daha iyi ve olgun.

  ayrıca trump kazanırsa bir sezonda en çok turnuva kazanan oyuncular arasında girmiş olacak (5). bundan sonra oynanacak 3 turnuva ile rekorun tek sahibi olabilir.

  çok keyifli bir final olacağını düşünüyorum. yeni yıldız adayı bingtao'nun üst üste final kayıplarından sonra baskı altındaki oyununu görmek açısından da ayrı bir güzel olacak.
 • 2
  yan bingtao gerçekten çok yetenekli ve ileride adından çok söz ettirecek bir oyuncu ama judd trump ilk seansta bambaşka bir seviyede oynadı ve 6-2 ile önde bitirdi. programda olmasına rağmen maçı yayınlamayan eurosport'a da selamlarımı gönderiyorum. allah'tan itv4 kanalından izleyebildim.

  maçın akşam seansı 22.00'de başlayacak. maç 19 frame üzerinden oynanıyor bu arada.